جستجو

انتقاد تند امام جمعه فریدونکنار از اوقاف مازندران
 
از عملکرد این مدیر متأسفم!
 
 
 

امام‌جمعه فریدونکنار با ابراز تأسف از عملکرد مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، گفت: فقط یک امام‌زاده در فریدونکنار وجود دارد که ساخت حرم برای ایشان را سه سال آغاز کردیم و همچنان نیمه‌تمام مانده است.
 حجت‌الاسلام سیدمحمود جلالی با گلایه از مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران و با اشاره به اینکه دلیل تعلل اداره‌کل در استقلال اداره اوقاف این شهرستان را نمی دانم، اظهار داشت: هنوز وعده 400 میلیون تومانی ساخت حرم امامزاده سیدمحمد فریدونکنار
محقق نشده است.
بهانه مکان
وی با بیان اینکه چندین بار به صورت خصوصی در این زمینه با حجت‌الاسلام علیزاده مدیرکل اوقاف صحبت کردم، افزود: آنها برای استقرار این اداره بهانه مکان آوردند که بلافاصله از سوی شورای شهر فریدونکنار یک دفتر با
۲ اتاق فراهم کردیم.
امام‌جمعه فریدونکنار اذعان داشت: متاسفانه اداره اوقاف در شهرستان بابلسر در یک مکان اجاره‌ای مستقر است اما ما که از آنها اجاره نمی خواهیم.
 تعلل جناب مدیرکل
جلالی افزود: متأسفانه آقای مدیرکل تعلل می کند، از دادستان استان خواستیم تا این امر را پیگیری کند که باز هم نتیجه‌ای نگرفتیم.
وی ادامه داد: در جلسه اخیری که در ساری و در همایش ائمه جماعات به میزبانی اداره‌کل اوقاف داشتیم، این مشکل را برای چندمین بار به آقای علیزاده گوشزد کردیم و وی نیز بلافاصله با مسئولان بابلسری تماس گرفتند اما باز هم موثر واقع نشد.
 وعده محقق نشده مالی
امام‌جمعه فریدونکنار در ادامه با اشاره به مزیت استقرار این اداره در فریدونکنار، خاطرنشان کرد: با استقرار این اداره در شهرستان بهتر می توانیم موقوفات شهر و حومه را کنترل و در جهت مصرف واقفین حرکت کنیم. وی همچنین با انتقاد از عدم تحقق وعده ۴۰۰ میلیون تومانی بودجه برای ساخت حرم امامزاده سیدمحمد فریدونکنار، گفت: در این زمینه نیز متاسفانه با ما همکاری نکرده اند و ما از کمک‌های مردمی استفاده کردیم.
جلالی با اشاره به اینکه همتی از سوی اداره کل اوقاف برای ساخت حرم این امامزاده نشده است، اذعان داشت: با اینکه وعده ۴۰۰ میلیون تومان بودجه برای ساخت امام‌زاده سیدمحمد را داده بودند ولی هنوز از بودجه سال ۹۲ و ۹۳ یک ریال به دست ما نرسیده و ما همه مخارج را برای ساخت این امامزاده از کمک‌های مردمی تأمین می کنیم.
 تأسف از عملکرد مدیرکل
همچنین حجت‌الاسلام سیدمحمود جلالی در خطبه‌های نماز جمعه 28 آذز در جمع مردم این شهرستان، اظهار داشت: وقف موجب ترویج فرهنگ دینی و اسلامی می شود.
وی با ابراز تاسف از عملکرد مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، اذعان داشت: فقط یک امام‌زاده در فریدونکنار وجود دارد که ساخت حرم برای ایشان را سه سال آغاز کردیم و همچنان نیمه‌تمام مانده است. امام‌جمعه فریدونکنار افزود: با اینکه بارها به صورت خصوصی این مشکل را برای ایشان بازگو کردیم اما نه در سال ۹۲ و در سال جاری بودجه ای برای کارهای عمرانی این حرم تخصیص نداد و بسیار جای تاسف دارد.
 مجبور به علنی کردن شدم
جلالی گفت: بارها به صورت خصوصی این مشکل را برای مدیرکل اوقاف تشریح کردم اما امروز مجبور به علنی کردن آن شدم، شاید اثری داشته باشد. وی تصریح کرد: انتقاد دیگر ما از این مدیرکل، این است که در تاسیس اداره اوقاف در فریدونکنار که مکان آن نیز از سوی شورای شهر مشخص شده تعلل می کنند، این آقای مدیر کل باید بداند که اگر این اداره در فریدونکنار تاسیس شود، می توانیم بهتر از موقوفات خدمات
دینی بگیریم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی