جستجو

فرماندار چالوس با حضور در دفتر روزنامه خبر شمال در چالوس عنوان کرد:
 
خبرنگاران با تدبیر و با ذکاوت را مشاوران امین خود می‌دانیم
 
 
 

چالوس – عشرت کراری/
فرماندار چالوس با حضور در دفتر نمایندگی روزنامه خبر شمال در این شهرستان از نزدیک در جریان فعالیت‌های این روزنامه در غرب  استان مازندران قرار گرفت. محمدناصر زندی هدف از این بازدید را تقدیر از تلاشگران عرصه خبر و رسانه عنوان کرد و افزود: اعتقاد دارم کسانی که در عرصه رسانه فعالیت دارند با توجه به دلسوزی‌ها و تعهداتی که دارند، بازوان قوی مسئولان و مدیران هستند، چراکه پل ارتباطی میان مردم و مسئولان بشمار می‌روند و با توانایی، تدبیر، هوش و اشرافیتی که به موضوعات مختلف مورد نظر مردم دارند، مشاورانی امین برای ما محسوب می‌شوند.  فرماندار چالوس ادامه داد: در عین حال انتظار می‌رود با شناخت دقیق و ارائه واقعیات موجود، ایرادها و مشکلات مدیریتی شهرستان و نیز ناتوانی‌های مسئولان را بازگو کنند، به نحوی که موجب دلسردی و ناامیدی مردم نشود. نماینده عالی دولت در شهرستان چالوس ارائه راهکارها و ظرفیت‌های موجود را کمکی در جهت پویایی شهرستان قلمداد کرد و گفت: در نهایت تمامی مردم، مسئولان نظام، اصحاب رسانه و قلم و همه کسانی که مدیون این نظام و شهدا هستند، اهداف مشترکی دارند که همان خدمات‌رسانی شایسته و در شأن ملت است. محمد ناصر زندی با اشاره به اینکه چنانچه ارتباط مردم و مسئولان با یکدیگر نزدیک باشد و مردم در جریان موانع، مشکلات، تنگناهای اجرایی و کمبود منابع در شهرستان قرار گیرند، به‌طور قطع رضایت‌مندی بیشتری از مسئولان و مدیران خود خواهند داشت، خاطرنشان کرد: مبنای کار ما بر اساس شفافیت و ارائه گزارش و عملکرد به مردم است و به همه مسئولان در شهرستان توصیه می‌کنم تا ارتباط نزدیک خود را با مردم و اصحاب رسانه حفظ کنند.
تخصیص اعتبار بیش از 75 درصدی به دستگاه‌های اجرایی
فرماندار چالوس در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: خوشبختانه در دولت جدید با توجه مسئولان به رشد و توسعه کارهای زیربنایی و عمرانی، پس از چند سال رکود در حوزه کارهای اجرایی، امسال و تا این لحظه بالای 75 درصد تخصیص اعتبارات به دستگاه‌های اجرایی صورت پذیرفت که با این کار، بسیاری از پروژه‌های در دست اقدام دوباره شروع به فعالیت نموده و اجرایی شدند و امید آن می‌رود تا برمبنای قول ریاست محترم جمهوری تا پایان سال صد درصد تخصیص اعتبارات داشته باشیم. محمد ناصر زندی ابراز امیدواری کرد تا با پیگیری و نظارت مضاعف در شهرستان چالوس نیز در جهت اجرایی شدن برنامه‌ها و اعتبارات مصوب اقدامات خوبی صورت گیرد.
شناسایی ظرفیت‌های جدید، گامی مهم در توسعه عمران شهرستان
فرماندار چالوس عنوان کرد: تمام همت ما این است تا مدیران شهرستان با بررسی دقیق و کارشناسانه برای جبران عقب‌ماندگی‌های گذشته، نسبت به شناسایی ظرفیت‌های جدید در راستای توسعه، عمران و سرمایه‌گذاری در شهرستان اقدامات جدی به عمل آورند و خوشبختانه با این تفکر جدید اقدامات ارزشمندی از سوی شهرداران و شوراهای اسلامی و برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان چالوس در جریان است که از آنجمله می‌توان به دعوت از سرمایه‌گذاران خصوصاً در حوزه گردشگری اشاره کرد که اقدامات انجام شده در این زمینه منحصربه‌فرد است
توسعه بیمارستان چالوس، یعنی نجات جان افراد
محمد ناصر زندی از مهمترین موضوعات به توسعه‌بخشی درمان خصوصاً توسعه بیمارستان طالقانی چالوس اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از ظرفیت‌های قابل انجام و مهم در چالوس، حوزه بهداشت و درمان است که با پیگیری‌های جدی مدیران این حوزه و توافقات حاصله با دانشگاه علوم پزشکی، شناسایی ظرفیت جدید برای توسعه بخش درمان و تجهیز بیمارستان چالوس به امکانات، تأسیسات و تجهیزات جدید به‌منظور افزایش سطح درمان مردم و ایجاد کلینیک‌های فوق تخصصی در شهرستان است. فرماندار چالوس با ابراز نگرانی از نبود کلینیک تخصصی و فوق تخصصی به‌خصوص برای بیماران قلبی که یکی از مهمترین علل مرگ و میر افراد است، افزود: وظیفه همه ماست که برای جان افراد ارزش قائل باشیم و اولویت اصلی را بر حفظ جان افراد قرار دهیم، حفظ محیط‌زیست و فضای سبز و چشم‌انداز مناسب برای شهر لازم است لیکن در جایی‌که سلامتی و جان افراد به دلیل نبود یک کلینیک تخصصی و مناسب، با خطر مرگ مواجه است، تمام توان و تلاش خود را باید بکار گیریم تا از فضاهای موجود به نفع سلامت و حفظ جان همشهریان و انبوه مسافران این خطه بهره گیریم. فرماندار چالوس از مردم و تمامی مسئولان خواست تا با اتحاد و همدلی در جهت تحقق توسعه بیمارستان طالقانی چالوس گام بردارند تا موانع احتمالی نتواند سدی بر سر راه این هدف ارزشمند قرار دهد.
پیشرفت خوب ساخت پل و تونل شهری و احتمال بازگشایی تا پایان سال
فرماندار چالوس از بررسی موانع اجرایی پل و تونل شهری چالوس خبر داد. وی گفت: با جلسه ای که با حضور معاون وزیر راه و‌شهرسازی و سایر مسئولان برگزار شد بحث تملک اراضی اطراف و زیر پل مورد تأکید قرار گرفت و و امید آن می‌رود تا پایان سال این پروژه مهم در راستای کاهش بار ترافیکی داخل شهر چالوس به بهره‌برداری برسد. وی همچنین از آسفالت جاده چالوس به مرزن‌آباد خبر داد که در حال حاضر 5 کیلومتر آن به انجام رسیده است. محمد ناصر زندی همچنین از اقدامات موثر شهرداری چالوس در مباحث توسعه گردشگری و زباله‌سوز این شهرستان خبر داد و افزود: حمایت از سرمایه‌گذار را در رأس برنامه‌های خود داریم و دراین رابطه نیز تاکنون گام‌های موثر و ارزنده‌ای برداشته شده است.
فرماندار چالوس با ابراز نگرانی از به خطر افتادن جان بیماران، به‌خصوص در بخش قلب از نبود امکانات مناسب در این زمینه، گفت: اتحاد مردم چالوس در توسعه بیمارستان چالوس با ساخت کلینیک تخصصی و فوق تخصصی میسر خواهد شد، به بهانه‌های زیست محیطی و ایجاد فضای سبز، نمی‌توان با زندگی بیماران بازی کرد، چراکه اولویت ما حفظ حیات بیماران است که در گرو توسعه بیمارستان کنونیاست، از دولت نمی‌توان بیش از این انتظار داشت، زمان آن رسیده تا با همت همه مردم، توسعه بیمارستان طالقانی، توسعه درمان را در
پی داشته باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی