جستجو

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران خبرداد
 
نصب سامانه یک کیلوواتی انرژی خورشیدی برای مشترکان خانگی در مازندران
 
 
 

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران از آمادگی نصب سامانه یک کیلوواتی انرژی خورشیدی در سطح استان در حوزه استحفاضی شرکت توزیع برق مازندران  برای مشترکان خانگی خبر داد .
منوچهر جعفری گفت: ثبت نام از مشترکین خانگی متقاضی نصب سامانه فتوولتائیک (انرژی خورشیدی ) یک کیلوواتی در سطح استان مازندران (فریدونکنار تا که در ماه گذشته به مدت یک هفته آغاز شده بود مجددا" آغاز و به مدت 20 روز ادامه دارد.
وی افزود: در راستای اجرای پروژه نصب سامانه های فتوولتائیک از محل منابع بند ((ز)) تبصره 9 قانون بودجه سال 1393، این شرکت در نظر دارد نسبت به نصب و راه اندازی تعداد محدودی سامانه انرژی خورشیدی یک کیلوواتی در بام منازل مسکونی مشترکین خانگی اقدام کند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران اظهارداشت: کل هزینه نصب و راه‌اندازی این سامانه حدود0 9 میلیون  ریال خواهد بود که 50 درصد آن از هزینه‌های احداث توسط مشترک و مابقی تا سقف 45 میلیون ریال توسط وزارت نیرو پرداخت می‌شود.
جعفری خاطرنشان کرد: جهت اجرای صحیح و کامل پروژه و موارد قانونی موضوعات در قالب تفاهم‌نامه بین مشترک و این شرکت مطرح و منعقد خواهد شد.
وی با اشاره به تولید برق و هزینه‌های سنگین سرمایه‌گذاری آن اظهار داشت: سوخت‌های فسیلی اصلی‌ترین منبع تولید برق در نیروگاه‌ها به شمار می‌روند و با توجه به استفاده بسیار زیاد از این منابع و هزینه‌های سنگین سرمایه‌گذاری امروزه جایگزین این سوخت‌های پایان‌پذیر با منابع پایدار از دغدغه‌های اصلی کشورهای در حال توسعه است.
وی با تاکید بر اینکه تاکنون نیز از منابع ارزشمند انرژی خورشیدی در استان بهره لازم گرفته شده، افزود: در چند روستای حاشیه جنگل مازندران و امامزاده‌ها و بعضی از اماکن عمومی از انرژی خورشیدی برای تأمین برق استفاده شده و پتانسیل خوبی برای این حرکت ارزشمند و جایگزین سوخت‌های فسیلی موجود دارد.
مدیرعامل شرکت توزیع  برق مازندران با تاکید بر تاأمین برق پایدار برای مشترکان افزود: نصب سامانه‌های انرژی خورشیدی گامی موثر در این جهت به شمار می‌رود.
وی تصریح کرد: با توجه به تأمین 50 درصد هزینه از سوی وزارت نیرو متقاضیان تا پایان دی ماه سال جاری برای ثبت نام فرصت دارند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی