جستجو

 
10 ورزشکار پارالمپیکی سال 2014
 
 
 

احمد دوستدار
وزنه‌بردار ساروی در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان در امارات صاحب  گردن‌آویز طلا شد. طلای او نخستین مدال طلای ورزش استان در سال 93 بود. او اهل میاندرود است.

محمدجواد یوسفی
این کشتی‌گیر ناشنوای بهشهری در مسابقات قهرمانی جهان در ارمنستان به مدال طلا رسید و در گروه جوانان ستاره مسابقات شد. یوسفی حتی یک پوئن به حریفان نداد.

 

حمیدرضا کنعانی
عضو ملی نوجوانان کشتی آزاد در جهانی ایروان ارمنستان بود که موفق شد با غلبه بر حریفان مدال طلا را بر گردن آویزد. او هم اهل بهشهر است.

محمدباقر آذری
در المپیک ویژه معلولان ذهنی جهان دو مدال طلا را در شنا بدست آورد. این شناگر ساروی در مصر موفق شد به نخستین مدال‌های مازنی‌ها در چنین رویدادهایی دست یابد.

 

اکبر صادقی
دروازه‌بان فیکس تیم ملی فوتبال ناشنوایان بود که با این تیم عنوان قهرمانی آسیا را بدست آورد. این قائمشهری سال‌هاست به خوبی از دروازه تیم ملی ایران حراست می‌کند.

 

مجید لشکری
در رقابت‌های جهانی والیبال نشسته در لهستان به عنوان سومی بسنده کرد ولی در قهرمانی آسیا این بازیکن قائمشهری از ارکان قهرمانی تیم ملی به حساب مي‌آمد.

 

احمدرضا رضایی
سنگربان و کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران و اهل سوادکوه است که در رقابت‌های آسیا که در ایران برگزار شد، عملکرد جالبی داشت و باعث قهرمانی کشورمان شد.

 

عالیه محمودی
 موفق‌ترین بانوی ورزشکار مازنی معلول است که در بازی‌های پاراآسیایی اینچئون برنز گرفت و در جام جهانی لهستان هم دو نقره تیمی و انفرادی گرفت. محمودی که ساروی است در جهانی آلمان هم صاحب مدال نقره شد

 

احسان موسی‌نژاد
 هم‌تیمی رنجبر و همشهری اوست که در یک دسته پایین‌تر موفق شد دو مدال طلای نابینایان جهان را در پیکارهای ترکیه به خود اختصاص دهد.

 

اسماعیل رنجبر
دو مدال طلا از وزنه‌برداری پاورلیفتینگ قهرمان جهان در جهانی ترکیه گرفت و در دسته فوق سنگین پرس سینه جهانی را حیرت زده کرد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی