جستجو

 
تلنگر
 
 
 

فیش حقوقی یک نماینده مجلس و یک سوال!
آخرین فیش حقوقی یک نمانده مجلس، میزان حقوق دریافتی بهارستان‌نشینان را نشان می‌دهد. میزان حقوق دریافتی مسئولان از جمله نمایندگان مجلس، هموراه یکی از موضوعات پُربحث بوده و ارقام مختلفی در این مورد بیان می‌شود.
برخی از نمایندگان (که اساتید دانشگاه هستند) حقوق خود را از دانشگاه محل خدمت و سایر نمایندگان نیز از مجلس حقوق دریافت می‌کنند.
 طبق بند 2 ماده 20 قانون آیین‌نامه داخلی مجلس، اداره کلیه امور ادارى، مالى، استخدامى و سازمانى مجلس از وظایف و اختیارات رئیس مجلس و نظارت بر این امور از اختیارات و وظایف هیئت رئیسه مجلس به شمار می‌رود.
 در این راستا آخرین فیش حقوقی یک نماینده مجلس را منتشر کردیم که بر اساس آن حقوق دریافتی یک نماینده در طول یک ماه به شرح زیر است:
حقوق پایه: میلیون و 115 هزار و 250 ریال/ عایله‌مندی: 1 میلیون 448 هزار و 400 ریال. /فوق‌العاده شغل: 3 میلیون و 621 هزار ریال. /حق اولاد: 724 هزارو 200 ریال. /حق ایثارگری و جانبازی: 3 میلیون و 370 هزار و 850 ریال.
روند ماه قبل: 300 ریال. /خالص پرداختی:  46 میلیون و 280 هزار ریال(4 میلیون و 628 هزار تومان)
و سوال مهم :
اگر حداکثر حقوق ماهانه یک نماینده مجلس 5 میلیون تومان باشد، در یک سال می‌شود: 60 میلیون تومان و در 4 سال می شود : 240 میلیون تومان!!!
چرا در زمان انتخابات یک کاندیدا که امیدواریم بین همین مجلس نشینان نباشند، بیش از این مبلغ هزینه انتخاباتی می‌کنند!!؟؟؟
کاندیدایی که در زمان انتخابات میلیاردی هزینه می‌کند تا به مجلس راه یابد، چگونه می‌تواند مابه‌تفاوت هزینه‌های انجام شده و حقوق دریافتی را به دست آورد!؟؟

نمایندگان مازندران کجا هستند؟!
وقتی نمایندگان استان فارس به دادمازنی‌ها می‌رسند!
در حالی که مردم مازندران از اجرای ناموفق طرح پزشک خانواده در استان به شدت گله‌مند هستند اما تا کنون هیچ یک از نمایندگان مازنی واکنشی به نارضایتی مردم استان نداشته‌اند!
از سویی با توجه به اجرای این طرح در دو استان فارس و مازندران، مردم استان مازندران که از نمایندگان خود کاملا ناامید شده‌اند چشم به اقدامات و پیگیری‌های نمایندگان استان فارس دوخته‌اند تا شاید در کنار مردم فارس، مشکلات آنان نیز حل شود! نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: تعدادی از نمایندگان استان فارس پروژه طرح سوال از وزیر بهداشت و درمان را کلید زدند. سید حسین ذوالانوار اظهار داشت: جمعی از نمایندگان استان فارس در پی عملکرد ضعیف وزیر بهداشت و درمان در طرح پزشک خانواده، پروسه طرح سوال از این وزیر را آغاز کرده‌اند. وی درخصوص دلایل طرح سوال از وزیر بهداشت و درمان ابراز داشت: سوال ما از وزیر بهداشت و درمان این است، چرا طرح پزشک خانواده با همه مشکلات فقط در استان فارس و مازندران اجرا می‌شود، اگر این طرح موفق است باید در سراسر کشور اجرایی شود اگر هم ناموفق است در این دو استان هم متوقف شود. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مشکلات طرح پزشک خانواده مشخص است و وزیر باید پاسخگوی سئوالات نمایندگان باشد. ما اجازه نمی‌دهیم تاوان طرح ناموفق پزشک خانواده را مردم استان‌های مازندران و فارس بپردازند. حال به نظر می‌رسد نمایندگان مازندران نیز باید در کنار نمایندگان استان فارس قرار گرفته و به جد از موکلان خود دفاع نمایند و دستمال طرح ناموفق پزشک خانواده را برای همیشه از سر مازنی‌ها باز کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی