جستجو

در رامسر اتفاق افتاد
 
بهره برداری ازنخستین چمن مصنوعی درون مدرسه‌ای مازندران
 
 
 

نخستین چمن مصنوعی درون مدرسه‌ای مازندران در دبستان غیردولتی فضیلت این شهرستان به بهره‌برداری رسید.
سیدعلی قاسمی  مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران در حاشیه این مراسم، گفت: ابتکار عمل دبستان فضیلت رامسر قابل تقدیر است و می‌تواند الگویی برای مدارس استان باشد. وی با بیان آنکه فضاهای آسفالت و بتن در مدارس مشکلاتی را حین ورزش پدید می‌آورد، بیان داشت: باید چنین فضاهایی را برای تحرک و نشاط دانش‌آموزان به وجود آورد و به تعبیری مدارس را از حالت کویری خارج کرد. وی اظهار داشت: دیدگاه ما نسبت به مدارس غیردولتی نگاه حمایتی است و ما اینگونه مدارس را نه رقیب بلکه همکار و همسو با سیاست‌های دولت می‌دانیم و باید حمایت شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: امسال افزایش قابل توجهی در تعداد دانش‌آموزان مدارس غیردولتی داشتیم، در رامسر 3 درصد این تعداد رشد داشته و هم اکنون میانگین کشوری حدود 8 درصد است، این درحالی است که میانگین استانی حدود 16 درصد است. قاسمی گفت: آموزش و پرورش رامسر جزو شهرستان‌های پیشرو در استان است و این ظرفیت را دارد که جزو شهرستان‌های اول مازندران باشد. وی با تاکید بر ضرورت آمادگی مدیران مدارس در فصل سرما و زمستان، افزود: سال گذشته در اثر بحران برف 19 مدرسه تخریب شد اما با همت دولت، مردم و خیران پروژه‌هایی به ثمر نشست. با توجه به فصل زمستان و برودت هوا مدیران به ویژه در دهستان‌ها و مراکز شبانه‌روزی، نسبت به ذخیره‌سازی سوخت دوم اقدام کنند. امام جمعه رامسر نیز در این مراسم با تقدیر از تلاش‌های مدیر آموزش و پرورش رامسر گفت: با برنامه‌های خوب مدیر آموزش و پرورش فضای وفاق و همدلی بیشتر شده است.
حجت‌الاسلام مرتضوی مدارس غیردولتی را پشتیبان و همکار آموزش و پرورش دانست و تاکید کرد: با برنامه‌های بسیار خوب تربیتی و آموزشی در این دبستان قطعا شاهد تربیت دانش‌آموزانی مستعد از نظر فکری، اجتماعی، دینی و علمی در سطح جامعه خواهیم بود.
آرین شاهمرادی مدیر دبستان فضیلت رامسر ضمن تقدیر از مدیرکل آموزش و پرورش، امام جمعه و فرماندار شهرستان، مدیر و معاونان آموزش و پرورش، رئیس و اعضای انجمن اولیا و مربیان گفت: این اقدام در راستای ایجاد زمینه لازم برای آسایش دانش‌آموزان و فضای بهتر بر فعالیت‌ها و تحرک ورزشی است. وی افزود: خوشبختانه نگاه عالی مدیرکل آموزش و پرورش استان و مسئولان شهرستان شاهد ایجاد فضای همدلی، وفاق و حمایتی از مدارس غیردولتی هستیم. وی تاکید کرد: دولت تدبیر و امید و مقام عالی وزارت با نگاه بسیار خوب و کارگشا نسبت به مدارس غیردولتی طی این مدت شاهد اتخاذ تصمیمات و برنامه‌های بسیار خوب حمایتی هستیم. شاهمرادی ادامه داد: چمن مصنوعی این مدرسه به تعبیر مدیر ل آموزش و پرورش جزو اولین در مازندران است و خوشحالیم که الگویی در این زمینه ارائه شده است. وی اظهار داشت: برای چمن مصنوعی مدرسه 90 میلیون ریال هزینه شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی