جستجو

 
اصول تدافعی و رانندگی
 
 
 

پروردگارا... راضی‌ام به رضای تو
سلام بر شما رانندگان باگذشت و عابران با احتیاط و درود فراوان به شما هموطنان و همشهریان بامعرفت و بامرامی که هماهنگی و همکاری اجتماعی و رانندگی در ذات‌تونه.
روز شما یاران صمیمی و سازگار بخیر
هر وسیله نقلیه‌ای که در جاده طی طریق می‌کنه، عاری از وقوع حوادث و تصادفات رانندگی نخواهد بود. بنابراین شناخت و ارزیابی رانندگی تدافعی جهت جلوگیری و پیشگیری از حوادث رانندگی بسیار حائز اهمیت و مهمه.
کارشناسان فن رانندگی، اعتقاد دارن که رانندگی تدافعی یا دفاعی به راننده در حین رانندگی کمک میکنه تا راننده عواملی رو که ممکنه باعث وقوع سوانح رانندگی بشه بدواً شناسایی و سپس با پیش‌بینی موقعیت‌ها، قادر باشه از حوادث و تصادفات رانندگی دوری بکنه، رانندگی تدافعی و یا رانندگی با سلامت یک اتفاق از روی شانس و اقبال در جهت جلوگیری از سوانح رانندگی نبوده بلکه یک قاعده و یا یک شیوه و یا روش و طریقه‌ایه جهت جلویگیری و حل اتفاقات ناگوار رانندگی اون هم با هوشیاری و موفقیت که در حقیقت مربوط به رانندگان حرفه‌ای میشه. متاسفانه در بسیاری از حوادث و تصادفات رانندگی ثابت شده که هر قدر هم شما مراقب و مواظب شرایط رانندگی‌تون باشین، باز دیگری ممکنه با اتومبیل شما برخورد بکنه و باعث وقوع حادثه رانندگی بشه، به همین دلیل فنون و اصول رانندگی تدافعی به راننده کمک میکنه که خودش کلیه شرایط و اوضاع مختلف رانندگی رو از پیش تشخیص داده و پس از تطبیق دادن خودش با اون شرایط، راه پیشگیری‌های منطقی رو برای جلوگیری از سوانح و حوادث رانندگی چه از جانب خودش و طرف دیگران رعایت بکنه.
راننده‌ای که بر اساس اصول تدافعی، رانندگی میکنه هرگز منتظر نمی‌مونه که خطر اتفاق بیفته بلکه قبل از روی دادن حادثه به پیشواز اون میره؛ یعنی اینکه نوع خطر رو قبل از وقوع حادثه پیش‌بینی کرده و پس از شناختن خطر، راه‌های دفاعی رو که برایش لازمه انتخاب میکنه و بعد وارد عمل میشه، در فنون رانندگی تدافعی، کارشناسان فن رانندگی اعتقاد دارن که اول خطر رو ببین و درباره راه مقابله با اون فکر کن و بعد دفاع لازم رو در مقابل خطر مربوط در پیش بگیر و سپس به موقع دست به کار بشو.
پس رانندگان عزیز، با بکارگیری فنون رانندگی دفاعی و تدافعی، از رانندگی لذت ببرین.
روز خوش   التماس دعا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی