جستجو

 
اخبار 
 
 

شطرنجباز گیلانی به قهرمانی مسابقات زیر هشت سال
کشور نزدیکتر شد
باراد یگانگی شطرنجباز گیلانی با پیروزی در دور هفتم رقابت های شطرنج قهرمانی پسران زیر هشت سال کشور، ضمن حفظ صدرنشینی خود به قهرمانی این مسابقات نزدیکتر شد.
در پایان دور هفتم باراد یگانگی از گیلان توانست با کسب هفت امتیاز به تنهایی در صدر جدول قرار گیرد و به قهرمانی این مسابقات نیز نزدیکتر شود.
همچنین سید ابوالفضل موسوی و روحام محمدی هر دو از مازندران ، امیرحسام جلالوند از همدان، سامان صفدریان از البرز و رادین یادگار از گیلان با کسب 6 امتیاز در تعقیب صدرنشین این دوره از رقابت ها هستند.
در مهمترین بازی های برگزار شده از دور هفتم این رقابت ها ، باراد یگانگی از گیلان برابر آراد قربانی از مازندران به برتری رسید ، رادین یادگار از گیلان موفق شد امیرحسین محمدی از البرز را شکست دهد، روحام محمدی از مازندران امیرسام سجده از گیلان را مغلوب کرد و سامان صفدریان از البرز برابر سینا موحد از خوزستان به برتری رسید. رقابت های شطرنج قهرمانی رده سنی زیر هشت سال پسران کشور با حضور 130 شطرنجباز از استان های مختلف کشور در رشت آغاز شده است . شطرنجبازان شرکت کننده در این دوره از رقابت ها ، در 9 دور به روش سوییسی با هم به رقابت می پردازند که در پایان این رقابت ها ، شطرنجباز برتر این رده سنی انتخاب و به همراه تیم ملی شطرنج رده های سنی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا حضور خواهد یافت.
رقابت های شطرنج قهرمانی رده سنی زیر هشت سال پسران کشور به مدت یک هفته در تالار شطرنج مهد اندیشه مجموعه ورزشی یادگار امام رشت ادامه می یابد.


کسب 9 مدال توسط ورزشکاران گیلانی در مسابقات هاپکیدوی قهرمانی کشور
ورزشکاران گیلانی در جریان مسابقات هاپکیدوی GHF قهرمانی کشور که در استان البرز برگزار شد، موفق به کسب 9 مدال شدند. جعفر رفعتی دبیر هیات ورزش های رزمی استان گیلان اظهار کرد: در این رقابت ها که در شهرستان فردیس البرز برگزار شد، ورزشکاران گیلانی موفق به کسب سه مدال طلا ، چهار مدال نقره و 2 مدال برنز شدند. وی افزود: بر این اساس و در این رقابت ها ، در رده سنی نوجوانان ، پویا حسن نژاد از استان گیلان موفق به کسب عنوان قهرمانی و مدال طلای مسابقات هاپکیدوی قهرمانی کشور شد؛ در رده سنی جوانان نیز، قاسم پورجوری دیگر ورزشکار گیلانی موفق به کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی شد ، مهدی بشکوفه و علی معراجی از گیلان مدال نقره رده سنی جوانان را کسب کردند و سجاد ناطق نیز در این رده سنی موفق به کسب مدال برنز و عنوان سوم شد. دبیر هیات ورزش های رزمی گیلان اضافه کرد: همچنین در رده سنی بزرگسالان ، اشکان اکبری از گیلان مدال طلا را بر گردن آویخت ، فریبرز روستا و علی معراجی در همین رده سنی و در بخش های مختلف مدال نقره و نیما رجبی نیز مدال برنز را کسب کردند. رفعتی خاطرنشان کرد: تیم هاپکیدوی گیلان با کسب این تعداد مدال و مقام ، در رده بندی تیمی نیز پس از استان های البرز ، تهران و کرمان در مکان چهارم کشور ایستاد. در رقابت های هاپکیدوی GHF قهرمانی کشور ، حدود 300 ورزشکار از استان های مختلف حضور داشتند که در سه رده سنی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان در استان البرز با هم به رقابت پرداختند. در استان گیلان بیش از سه هزار ورزشکار سازمان یافته در ورزش های رزمی ، در دو بخش بانوان و آقایان و در رده های سنی مختلف فعالیت دارند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی