جستجو

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان خبر داد 
 
اختصاص بیش از 3 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی
 
 
 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان گفت: به منظور تحقق شعار سالجاری بیش از 3 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به استان گیلان اختصاص پیدا کرده است.
مهندس محمدحسین اصغریان با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» افزود: در راستای تحقق دو هدف تولید و اشتغال، دولت برنامه‌های متنوع و گسترده‌ای را تدوین و به استان‌ها ابلاغ کرده است.
وی با اشاره به اینکه یکی از محورهای اصلی رونق اشتغال پرداخت تسهیلات از سوی کارگروه اشتغال استان است اظهار کرد: در سال جاری از محل تسهیلات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری کشور بیش از 20 هزار میلیارد تومان ابلاغ شده که سهم استان گیلان 600 میلیارد تومان تعیین شده است.
رئیس کارگروه تخصصی امور اقتصادی گیلان با بیان اینکه در سال گذشته سهم گیلان در پرداخت تسهیلات کارگروه رفع موانع تولید 470 میلیارد تومان بوده گفت: امسال بالغ بر 870 میلیارد تومان تسهیلات با سود 18 درصد به استان گیلان اختصاص پیدا کرده است.

é ضرورت گسترش اشتغال روستاییان
وی بر ضرورت گسترش اشتغال روستاییان اشاره و خاطرنشان کرد: از محل سهمیه یک و نیم میلیارد دلاری مصوب مجلس برای برداشت از صندوق توسعه ملی و تبدیل به ارز برای اشتغال روستاییان سهم گیلان 300 میلیارد تومان است که با سود 8 درصدی پرداخت می‌شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان به اختصاص 140 میلیارد تومانی تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغال خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اشاره و عنوان کرد: این تسهیلات به منظور کاهش آسیب پذیری این قشر از جامعه و خود کفایی آنان پرداخت می‌شود.
اصغریان به پرداخت بیش از 3 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی در استان گیلان اشاره کرد و افزود: براساس نقشه راه کشور، کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان نیز هدف‌گذاری ایجاد و تثبیت حداقل 50 هزار فرصت شغلی را در سال 96 با اتکا به ظرفیت ذاتی دستگاه‌ها و نیز تسهیلات بانکی در دستور کار قرار داده است.
وی اظهار کرد: تاکید استاندار گیلان بر این اساس است تا نرخ 11.3 درصدی بیکاری سال گذشته را به تک رقمی برسانیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با بیان اینکه پرداخت تسهیلات از سوی کارگروه رفع موانع تولید و صندوق توسعه‌ی ملی آغاز شده است، تاکید کرد: 40 درصد از پرونده‌های کمیته امداد و بهزیستی ابلاغ شده و در مرحله معرفی به بانک توسط دستگاه های اجرایی هستند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی