جستجو

معاون درمان وزیر بهداشت عنوان کرد: 
 
لزوم برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های درمانی
 
 
 

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور بابیان اینکه سیستم شبکه بهداشتی پس از ۳۰سال در مازندران احیا شده گفت: در سال های اخیر تعداد تخت های دیالیز به دوبرابر افزایش یافت. دکتر قاسم جان بابایی اظهار کرد: در بیمارستان‌ها شاهد کمبود امکانات بودم یکی از آرزوهای بنده افزایش امکانات برای بیماران بود که خوشبختانه در این دوره محقق شد. جان بابایی وزیر بهداشت را سرمایه ملی دانست و افزود: تاکنون فردی نتوانسته وزارت بهداشت را به جایی برساند ولی دکتر هاشمی با عملکرد خود باعث عزت حوزه سلامت و وزارت بهداشت در کشور شدند.
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه طرح تحول سلامت یک اقدام مهم اجتماعی است، گفت: اگر نیت انسان خدمت به مردم باشد خداوند راه را باز می کند.
وی بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه دانشگاه مازندران سرعت رشد بسیار بالا بوده است،گفت: در سال های اخیر هزارو ۱۲۰ خانه بهداشت و ۳۵۰ مرکز جامع سلامت شهری و روستایی احداث شده است.
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه دانشگاه مازندران در حوزه پژوهشی حرفی برای گفتن دارد، گفت: در سال های اخیر اقدامات خوبی در حوزه پژوهشی از جمله ثبت بیماری به صورت علنی، مطالعات جمعیتی و ساخت مراکز تحقیقاتی انجام شده است..


۱۰۰۰ میلیارد تومان در حوزه سلامت مازندران صرف شده است
استاندار مازندارن نیز در این مراسم از هزینه کرد 1000 میلیارد تومان طی چهار سال اخیر در حوزه سلامت استان خبر داد.
ربیع فلاح جلوداربا بیان اینکه امروز مردم در حوزه سلامت بیش از ۸۶ درصد رضایت دارند افزود: در سال‌های اخیر در حوزه سلامت بیش از یک هزار میلیارد تومان هزینه شده است که از این رقم بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان در حوزه زیرساخت بوده است و سرمایه گذاری در این بخش ها باید به شکل مناسبی مدیریت شود.
فلاح به راه اندازی پرونده الکترونیک اشاره کرد و افزود: استان مازندران در اجرای طرح پزشک خانواده پیشرو است و در این حوزه نیز باید برخی مشکلات برطرف شود. استاندار مازندران خواستار همکاری بیشتر مسئولان در حوزه سلامت شد و گفت: بیش از ۷۰ درصد خدمات بهداشتی در حوزه وزارتخانه‌هایی خارج از وزارت از بهداشت است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز به ظرفیت استان مازندران اشاره کرد و گفت: علیرغم کشور استان های شمالی را به عنوان استان
برخوردار تلقی می کند ولی استان های شمالی با توجه به تراکم جمعیت از منابع و امکانات کمی برخوردار هستند.
سید حسن موسوی با بیان اینکه وزارت بهداشت 25 درصد در حوزه بهداشتی نقش دارد،افزود : اگر وزارت بهداشت به تنهایی در حوزه بهداشتی فعالیت کند نمی‌تواند موفق باشد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران به اقدامات دکتر جان بابایی در کلام منطقه اشاره کرد و گفت: دکتر جان بابایی با ایجاد اعتماد در بین دانشگاه ها سبب همدلی بین روسای دانشگاه ها شده است. در این مراسم از زحمات قاسم جان بابایی که به سمت معاون درمان وزارت بهداشت منصوب شد، تقدیر به عمل امد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی