جستجو

 
 
اخبار
 
 
 

پیام تسلیت سرپرست وزارت
علوم به مناسبت درگذشت رئیس سابق دانشگاه مازندران
دکتر سیدضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین دکتر فخرالدین‌ اصغری آق‌مشهدی استاد و رئیس سابق دانشگاه مازندران را تسلیت گفت.
سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از حجت الاسلام والمسلمین دکتر اصغری آق‌مشهدی به عنوان مجاهد دفاع مقدس و عرصه علم و دانش نام برد وگفت: میراث روزگار مجاهدت علمی وی دانشجویانی است که از وی آموختند و از خرمن دانش او خوشه چینی کردند. همچنین آثار و مکتوبات قلمی ایشان که برای ما به یادگار مانده است. دکتر هاشمی ادامه داد: دوران ریاست ایشان بر دانشگاه مازندران همراه با خاطراتی خوش از دوستان و نزدیکانی است که افتخار همکاری با این روحانی بزرگوار را داشته و از نزدیک شاهد خصائل نیکوی ایشان بوده‌اند.

نشست انتخاب استاندارمازندران به نتیجه خاصی منتهی نشد
نماینده مردم تنکابن رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: استاندار مازندران تغییر می کند اما هنوز به گزینه خاصی نرسیدیم. شمس‌اله شریعت‌نژاد در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها، اظهار کرد: نشست انتخاب استاندار به نتیجه خاصی منتهی نشد و باید در جلسه ای با حضور وزیر کشور، اسحاق جهانگیری و محمود واعظی تصمیم‌گیری شود.

تراز گردشگری خارجی در کشور منفی است
رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تراز منفی گردشگری خارجی در کشور گفت: دولت باید شرایط سفر برای اقشار مستضعف و آسیب‌پذیر جامعه فراهم کند.
جبار کوچکی نژاد در رشت، با اشاره به مشکلات حوزه گردشگری خارجی کشور اظهار کرد: گردشگری یک بحث چندوجهی است و نمی‌توان یک‌بعدی مسیر گردشگری را باز کرد و رونق بخشید. وی با انتقاد از وضعیت نامتناسب گردشگری خارجی با ظرفیت‌های داخلی کشور، افزود: تراز گردشگری خارجی در کشور منفی است و ایران از وضعیت خوبی در حوزه گردشگری برخوردار نیست.

شکایت از میانمار
در سازمان‌های بین‌المللی
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه همه‌ی ملت‌ها باید تلاش کنند تا جلوی فجایع بیشتر نسل‌کشی در میانمار را بگیرند، گفت: جمهوری اسلامی ایران باید در سازمان‌های بین‌المللی به خاطر نسل‌کشی‌های مسلمانان از میانمار شکایت کند. اسدالله عباسی در املش، با محکوم کردن فجایع انسانی در میانمار نسبت به سکوت سازمان‌های بین‌المللی واکنش نشان داد و اظهار کرد: جوامع بین‌المللی به‌ویژه کشورهایی که مدعی حقوق بشر هستند در مقابل نسل‌کشی و جنایات فجایع انسانی در میانمار سکوت کرده‌اند.وی افزود: بسیاری از کشورهای مسلمان که داعیه‌دار اسلام هستند سکوت کرده‌اند و هیچ اقدامی از خود نشان نمی‌دهند.

ایران از مردم مظلوم
دنیا حمایت می‌کند
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران همواره از مظلومان کل دنیا حمایت کرده‌ است، گفت: کشورهای ذی‌نفوذ و غیر ذی‌نفوذ نسبت به جنایات علیه مسلمانان مظلوم میانمار اعلام موضع کرده و با کسانی که از ترور و نسل‌کشی مسلمانان مظلوم میانمار حمایت می‌کنند قطع رابطه کنند. ولی داداشی در آستارا با اشاره به جنایات وحشیانه رخ‌داده در روهینگیای میانمار اظهار کرد: این جنایات ازنظر انسانی یک امر نکوهیده و قابل سرزنش بوده و همه سازمان‌های مردم‌نهاد بین‌المللی و سازمان ملل باید در جنایات وحشیانه علیه مسلمانان میانمار ورود کنند.

قاتل مامور نیروی انتظامی گلستان به زودی قصاص می‌شود
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: حکم قصاص این قاتل که مهر سال گذشته مامور نیروی انتظامی استان را به شهادت رساند، پیش از این در دیوان عالی کشور تایید شده بود. هادی هاشمیان اظهار کرد: این فرد به اتهام زورگیری، تیراندازی با اسلحه و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم، از سوی ماموران نیروی انتظامی تحت تعقیب بود که در این تعقیب و گریز پنج مامور نیروی انتظامی را زخمی کرد که یکی از این ماموران به نام گروهبان یکم حسین دیلم‌کتولی بر اثر شدت جراحات وارده، به شهادت رسید.
وی افزود: قاتل و دیگر متهم که تحت تعقیب بودند همان روز دستگیر و پرونده آنان برای رسیدگی به شعبه بازپرسی دادسرای آق‌قلا فرستاده شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی