جستجو

فلاحتکار، رییس شورای شهر تنکابن در نشست با اصحاب رسانه: 
 
تنکابن به نخستین شهر سبز در حوزه زیست محیطی تبدیل می‌شود
 
 
 

گزارش رامین شیخ اشکوری

رییس شورای شهر تنکابن گفت: تنکابن به نخستین شهر سبز در حوزه زیست محیطی تبدیل می‌شود. علیرضا فلاحتکار، رییس شورای شهر تنکابن در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شورا از دید دین مبین اسلام دارای اهمیت بسیاری است، اظهار کرد: در هفته‌های گذشته بحثی در مورد تعداد جلسات علنی شورای شهر که در حال حاضر یک جلسه در ماه است مطرح شد، باید عرض کنم حق با مردم است که نامحرم نیستند. وی با ابراز امیدواری از استقبال اعضای شورای شهر از تغییر روند و رویه شورا، افزود: در صورتی جلسات شورا غیر علنی می‌شود که دو سوم اعضا تقاضای غیر علنی بودن داشته باشند. رییس شورای شهر تنکابن با تاکید براینکه شورای شهر در راستای خدمت رسانی پروژه‌هایی نظیر پیگیری قرارداد تولید انرژی در قالب پسماند شهری، ورودی غربی به تنکابن، پیگیری شروع نخستین سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش ساحل و بازنگری بحث تفصیلی را در دستور کار دارد، اظهار کرد: در منطقه کریم آباد اولین سرمایه گذاری بخش خصوصی در کنار ساحل مورد تایید قرار گرفت و به زودی اجرایی می‌شود. فلاحتکار همچنین به تلاش شورای شهر برای راه‌ اندازی پروژه‌های ورزشی اشاره و خاطرنشان کرد: راه اندازی زمین تنیس، اسکیت و زمین فوتبال در اطراف ساحل از جمله اقدامات انجام شده در این مسیر است. این مسوول با بیان اینکه فاضلاب شهری و خانگی و ورودی غربی تنکابن دغدغه به حق مردم است، تصریح کرد: در این مسیرنقشه برداری‌های لازم انجام و موافقت نامه‌ها گرفته شد اما منابع مالی تقاطع غیرهم‌سطح دیده نشد که در حال حل این مشکل هستیم. رییس شورای شهر تنکابن با اشاره به مشکلات مربوط به فاضلاب خانگی گفت: تمامی آپارتمان‌ها و ساختمان‌ها را مکلف کردیم که در آنها مکانیزم تصفیه فاضلاب ( بی او دی و سی او دی) دیده شود. وی ابراز امیدواری کرد و گفت: تنکابن نخستین شهر سبز و ممتاز در حوزه زیست محیطی شود. فلاحتکار همچنین به توافق شورا و شهرداری تنکابن با شرکت ساژادژ اشاره کرد و افزود: این شرکت یک شرکت بین المللی است که برای عقد قرارداد با آن با پرفسور پائولو و کریسین کوخ در خصوص اجرایی بودن طرح مذاکره کردیم. رییس شورای شهر تنکابن ادامه داد: با اجرای این طرح نحستین شهر در خاورمیانه خواهیم بود که نیروگاه 25 مگاواتی را دارد و محصولات جانبی از زباله تولید می‌کند.

* تاکید بر بازنگری طرح تفضیلی شهر تنکابن
کامبیز گلیجانی مقدم، عضوشورا شهر تنکابن با بیان اینکه یکی از موضوعات حائز اهمیت بازنگری طرح تفصیلی است، گفت: متولی اصلی این بخش مسکن وشهرسازی است، اما شهرداری و شورای شهر تنکابن برای تسریع در کار پیش قدم شده است. وی با بیان اینکه سال 96 سال پایانی طرح تفصیلی است، اظهار کرد: در خصوص بازنگری این طرح با مشاوران بخش خصوصی جلسات لازم برگزار شد. این عضو شورای شهر تنکابن همچنین به اهمیت پیاده‌رو سازی و زیباسازی شهری اشاره کرد و افزود: شهرداری و شورا آماده استقبال از طرح‌های زیباسازی شهری است.

* برخورداری تنکابن از امتیازات بین‌المللی
حمید منصورکیایی، سخنگوی شورا و عضو کمیسیون ترافیک شورا با بیان اینکه ترافیک شهر با همکاری شورا و سایر دستگاه‌ها مرتفع می‌شود، گفت: در کمیسیون بهداشت و محیط زیست در حال مطالعه چند طرح هستیم که با اجرای آنها شاهد زیبایی محیط شهری خواهیم بود.
وی هم چنین با اشاره به لزوم اجرای طرح تصفیه‌خانه در تنکابن، گفت:این طرح در قالب یک بسته و وام بین‌المللی است که دریافت آن نیاز به هماهنگی میان چند شهر نظیر رامسر دارد و کوتاهی یک شهر می‌تواند باعث ضربه به استان شود. سخنگوی شورا ادامه داد: لازم است برای همکاری با شورا و مسوولان این چند شهر از این امتیاز بین‌المللی برخوردار شویم.

* سرآمدی تنکابن در بخش گردشگری، فرهنگی و ورزشی
مصطفی اخشابی، عضو کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر تنکابن با بیان اینکه به دنبال آن هستیم تا جلسات شورا بدون خروجی نباشد، اظهار کرد: اولین اقدام این کمیسیون استفاده از نخبگان شهری و بومی است تا به کمک آنها شهری در خور شان مردم داشته باشیم.
وی با بیان اینکه نخبگان بومی در سطح تهران را شناسایی کردیم، افزود: به دنبال آن هستیم که از تجربیات این افراد استفاده کنیم. اخشابی با اشاره به اینکه برای بهره بردن از طرح‌ها و ایده‌ها فراخوان دادیم، گفت: گردشگری و توریست تنها ظرفیت این شهرستان نبوده و ما می‌توانیم تا در بخش فرهنگی و ورزشی هم در سطح کشور سرآمد باشیم.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی