جستجو

 
اخبار 
 
 
 

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان خبر داد
ایجاد شناسنامه زیستی
تا پایان سال جاری
جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در گردهمایی تخصصی پدافند غیرعامل از ایجاد شناسنامه زیستی استان تا پایان سال جاری خبر داد.
سردار مهدی کاظمی‌پور در گردهمایی تخصصی پدافند غیرعامل با رویکرد تهدیدات زیستی نوین در سالن اجتماعات مسکن وشهرسازی گیلان با تبریک به مناسبت هفته وحدت اظهار کرد: شهدای مدافعین حرم موجب عزت مسلمین در جهان شدند.
کاظمی‌پور با اشاره به سه عامل زیستی طبیعی، دستکاری‌شده و مصنوعی بیان کرد: ما نیازمند به اقداماتی هستیم که طرح جامع پنج‌ساله از آن جمله است.
وی افزود: زمانی می‌توان این طرح‌ها را در استان پیاده کرد که فهم کاملی از تهدیدات زیستی داشته باشیم و تمام دستگاه‌ها و مسئولین با قرارگاه زیستی همکاری کنند.
کاظمی‌پور از تهیه شناسنامه زیستی استان تا پایان سال خبر داد و افزود: این ویژگی‌ها نشان می‌دهد که دشمنان ما را رها نمی‌کنند و ما برای رسیدن به اهداف خود نیاز به برنامه‌ریزی کنیم.


مدیرکل انتقال خون گیلان خبر داد
افزایش 16 درصدی اهدای خون
مدیرکل انتقال خون گیلان گفت:طی هشت ماه نخست امسال افراد 58 هزار و 267 نفر خون اهدا کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد رشد داشته است.
دکتر احمد مرادی با بیان اینکه 69 هزار و 108 نفر طی هشت ماه گذشته به پایگاه های انتقال خون گیلان مراجعه کردند، اظهار کرد: از این افراد 58 هزار و 267 نفر خون اهدا کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد رشد داشته است.
مدیرکل انتقال خون گیلان با بیان اینکه 55 هزار و 712 نفر از اهدا کنندگان خون مرد و 2 هزار و 555 نفر زن هستند، افزود: 10 هزار و 220 نفر از این افراد برای نخستین بار خون اهدا کردند. وی با بیان اینکه 31 هزار و 972 نفر اهداکننده مستمر و 16 هزار و 75 نفر اهدا کننده باسابقه هستند،گفت: خون های اهدا شده در 30 بیمارستان و مراکز درمانی دولتی و خصوصی گیلان به بیماران تزریق شد.
مرادی یادآور شد: نیکوکاران گیلانی سالانه حدود 75 هزار واحد خون در گیلان اهدا می کنند، از این خون های اهدایی بیش از 200 هزار واحد فرآورده خونی تولید و در بیمارستان ها و مراکز درمانی گیلان توزیع می شود.


معاون هماهنگی امور عمرانی
استانداری گیلان خبر داد
کشته شدن 470 نفر
در جاده‌ها
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان گفت:در 8ماهه امسال 470 نفر در
جاده های استان گیلان جان باختند.
حجت شعبانپور،مانور امداد و نجات جاده ای در گیلان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: باید نقاط ضعفی که در مرحله نخست وجود داشت تقویت شود تا از این پس با دقت و سرعت عمل بیشتر دستگاههای امدادرسان پس از اطلاع از وقوع تصادف،شاهد خدمات بهتری از این دستگاهها در راستای امدادرسانی به مصدومان باشیم و زمان حضور در سر صحنه تصادف را به حداقل برسانیم. وی افزود: 470 نفر در استان گیلان در 8 ماه نخست سالجاری تلف شدند.
شعبانپور خاطر نشان کرد:این عدد در مدت مشابه سال قبل 452 نفر بود، که راکبین موتور سیکلت و عابرین پیاده بیشترین سهم را از تلفات جاده ای استان به خود اختصاص داده‌اند.
وی تصریح کرد:این آمار ضرورت بیش از پیش آموزش و فرهنگ سازی را ایجاب می‌کند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی