جستجو

 
 
آقای استاندار  «خَله خِش بِموئی»
 
 
 

باعرض سلام به استاندار محترم مازندران و عرض صمیمانه‌ترین تبریک‌ها در جهت تداوم فرهنگ "تدبیر و امید". توجه ویژه حضرتعالی به توسعه همه‌جانبه استان باعنایت به سخنان جلسه معارفه، رویکردی جهادی است و ستودنی.
لذا مرقوم میدارد با توجه به دو دهه حضور موثر در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و ورزشی استان ضمن اعلام همکاری با آن مقام منیع، مواردی را در حد پیشنهاد و تقاضا در قالب یک یادداشت به استحضار برسانم:
۱. در به کارگیری مدیران، از شایستگان و متخصصین در همان حوزه به جهت خدمت استفاده نمایید، چرا که "تدبیر" در انتخاب فرد کار آمد و اثرگذار می تواند "امید" را به مردم و آن دستگاه هدیه دهد. (متاسفانه در چهار سال حضور آقای فلاح بعضی از مدیران ناکارآمد به واسطه سهم خواهی سیاسی ضربات سنگینی را بر پیکر مازندران وارد نموند!! (اسناد موجود می باشد)
۲. در انتصاب مدیران تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر استان میزان زاویه خم شدن در هنگام رکوع و خط‌الراس پینه‌های پیشانی به عنوان تعهد افراد ملاک قرار ندهید؛ انسان‌های رشید و متخصص، با ژرفای ایمانی که به خدمت دارند بِلاشَک متعهد بوده و تعهد آن‌ها عاطفی است زیرا به رسالت وجودی، ارزش‌ها و اهداف سازمان، احساس و نگرش مثبت دارند و می‌مانند تا این اهدف را محقق سازند.
۳. آمایش سرزمین در انتصاب مدیران ستادی و مدیران کل با عنایت به لزوم توزیع متوازن قدرت و بهره‌مندی از ظرفیت‌های ارزشی سراسر استان، مطمئناً نقطه قوت دوره مدیریت جنابعالی خواهد بود.
۴. شاخص‌های به کارگماری مدیران بر سه اصل بی‌بدلیل مدیریت پیشرفته یعنی؛ مدیریت توانمندی، مدیریت هوشمندی و مدیریت خردمندی استوار باشد:
- توانمندی یعنی دستيابي به هدفی که دیگران نمی‌توانند
- هوشمندی یعنی نشانه‌گیری هدفی که دیگران نمی‌بینند
- خردمندی یعنی انتخاب هدفی که دیگران حتی تصورش را هم نمی‌کنند
۵. سطح بی‌کفایتی مدیریتی به عنوان شاخص برتر انتخاب مدیران در همه عرصه‌های کلیدی استان مورد توجه قرار گیرد. (منظور از سطح بی‌کفایتی یعنی فرد به همان پُست که اشغال کرده، اکتفا نموده و فقط جایگاه مهم است نه استفاده از جایگاه برای رشد و توسعه سیستم! به زبان ساده: ما به همین پست راضی هستیم، فقط ما را عوض نکنید)
۶. بهره‌مندی از پتانسیل افرادی که به معنای واقعی "ادب دولت" و "ادب ملت" را رعایت می‌نمایند.
۷. به جای استفاده از "مدیران تحمیلی و تجلیلی" که در بالا اشاره شده است، به دنبال انتصاب "مدیران تدبیری و تحلیلی" باشید.زیرا بسیاری از تحصیلکردها و متخصصین در این چند سال زجر کشیدند اما صدایشان به گوش کسی نرسید! که با اولین انتصابتان گامي ارزشمند و پیام جدیدی را به عنوان استاندار به گوش این عزیزان در استان رساندید.
۸. شایسته‌پروری، شایسته‌گزینی و شایسته‌گُماری را قربانی مرکز نشینی افراد سهم خواه سیاست‌زده نکنید و فرهنگ شایسته‌سواری را برای یکبار هم که شده با مدیریتتان در مازندران پایان دهید. برای همیشه یک تصمیم استراتژیک بگیریم و افرادی را برای توسعه‌ استان انتخاب کنید که تفکر استراتژیک و بصیرت مدیریتی آن‌ها در قالب فرهنگ شهروندی و کلان استان می‌گنجد نه در ملاحظات ناسیونالیستی اهل مرکز استان بودن.
۹. فراموش نکنید با انتخاب درست، برای وظیفه‌ای مناسب در زمانِ مناسب، اطلاعات درست به دست آمده و از معضل آمارسازی رهایی می‌یابیم و دانش و خرد جمعی را در راستای تحقق اهداف کلانتان در استان مدیریت نمایید.
۱۰. خواهشاً، پهنه آمایشی، تقسیم بودجه و پست‌های اثرگذار در مازندران تحت امرتان، به منظور حفظ امنیت و ارزش‌های فرهنگی استان، فقط منحصر به مرکز، شرق و غرب مازندران نباشد چرا که این استان تا کنون قربانی یک چنین تفکری بوده است.
جناب آقای مهندس محمد اسلامی استاندار محترم مازندران حال این استان خوب نیست، زیرا در آن ساختمان سفید،افرادی در پست های مهم نشسته اند که اگر خدایی ناکرده یک قدم از تصمیمتان عقب نشینی فرمایید با توجه به در اختیار داشتن بعضی از رسانه ها هر روزتان را با یک چالش جدید رقم
خواهند زد.

باز هم عرض می کنم؛ آقای استاندار
« خَله خِش بِموئی»

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی