جستجو

فرماندار ویژه تنکابن در بازدید از موسسه آموزش عالی آیندگان مطرح کرد 
 
سیاست دولت حمایت  از موسسات آموزشی
 
 
 

خبرشمال/ رامین شیخ اشکوری
فرماندار ویژه تنکابن گفت: با توجه به اینکه سیاست دولت بر حمایت از موسسات آموزشی قرار گرفته است در هر موضوعی که به حفظ و تقویت این موسسه یاری رساند، فرمانداری به عنوان نماینده دولت در شهرستان، شهرداری و شورای اسلامی شهر از هیچ کمکی
دریغ نمی‌کند

*موسسه آیندگان بزرگترین پایلوت آموزشی غرب مازندران
سیدامیرحسینی جو معاون استاندار و فرماندار ویژه تنکابن، حاج بهروز بحری معاون اجرایی فرماندار به همراه حاج تقی پزشکی ریاست شورای اسلامی شهرستان تنکابن از موسسه آموزش عالی آیندگان تنکابن بازدید به عمل آوردند. در این دیدار صمیمانه دکتر صالح اسدی معاونت عمرانی و مشاور اجرایی هیات امنا در دانشگاه با اشاره به اینکه موسسه آیندگان به عنوان بزرگترین پایلوت آموزشی غرب مازندران محسوب می‌شود، اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید 680 دانشجو در رشته‌های فنی و انسانی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد جذب کرده است که علاوه بر ایجاد یک محیط آموزشی توانسته فضای کسب و کار را نیز فراهم آورد.
صالح اسدی افزود: باتوجه به سابقه 10 ساله این دانشگاه و دریافت مجوز دو دانشکده تا سال آینده با گرفتن یک مجوز دیگر این موسسه به دانشگاه تبدیل می‌شود که نشان از موفقیت تیم مدیریت آیندگان دارد.
وی از دیگر ویژگی‌های موسسه آموزشی آیندگان را برگزاری دوره‌های مهارت برای تمام رشته‌های فنی و کاردانی دانست و گفت: برگزاری کلاس‌های نظام مهندسی که پیش از این بیش از دوهزار نفر از اعضای نظام مهندسی در کلاس‌هایی که در بابل تشکیل می‌شد شرکت می‌کردند که با همکاری دکتر شریعت‌نژاد، تنکابن میزبان مهندسین شهرستان است.

*موسسه آیندگان مجهز به
لابراتوار زبان
معاونت عمرانی و مشاور اجرایی هیات امنا در دانشگاه، تصریح کرد: مرکز علمی آیندگان تنها موسسه‌ای است که تجهیزات لابراتور زبان را برای دانشجویان فراهم کرده است.
دکتر اسدی در ادامه افزود: در برنامه‌های آتی دانشگاه مقرر شد که بتواند از سالن ۱۰۰۰ متری تازه تاسیس در تنکابن بی‌نظیراست بتواند به عنوان سالن چند منظوره برای تمامی مراسم‌ها استفاده کند.

*موسسه علمی آیندگان در جذب دانشجو در تنکابن موفق بود
سید امیر حسینی‌جو فرماندار تنکابن نیز در ابتدا ضمن قدردانی از هیئت مدیره موسسه آیندگان و تبریک به خاطر توسعه و پیشرفت این موسسه، با اشاره به اینکه موضوعات دانشگاه‌ها در سطح کشور دچار چالش است، اظهار کرد: چالش دانشگاه‌ها به جایی رسید که امروز تجمیع برخی دانشگاه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.
این مسوول با بیان اینکه موسسه آموزش عالی آیندگان در چنین شرایطی توانسته است عملکرد موفقی را از خود به نمایش بگذارد، گفت: این موسسه آموزشی از سویی با جذب دانشجو در رشته‌های فنی و کاربردی و از سوی دیگر کاهش دغدغه خانواده‌هایی که نگران اشتغال فرزندانشان پس از دوران تحصیلی بودند توانسته قدم‌های رو به جلویی بردارد.
فرماندار ویژه شهرستان تنکابن خواستار تدوین یک سیاست آموزشی مشترک توسط دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شد تا بر اساس آن رشته‌های متناسب با ظرفیت و استعداد شهرستان تعریف و در همان حوزه‌ها به جذب دانشجو بپردازد. این مسوول یادآور شد: با توجه به اینکه سیاست دولت بر حمایت از موسسات آموزشی قرار گرفته است در هر موضوعی که به حفظ و تقویت این موسسه یاری رساند، فرمانداری به عنوان نماینده دولت در شهرستان، شهرداری و شورای اسلامی شهر از هیچ کمکی دریغ نمی‌کند.
فرماندار شهرستان تنکابن با بیان این که دانشگاه علم و صنعت تمایل دارد در صورت فراهم بودن فضای آموزشی برای 5 سال در شهرستان تنکابن در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به جذب دانشجو بپردازد، تصریح کرد: چنین فرصتی برای ارتقاء درجه علمی شهرستان غنیمتی است که دانشگاه‌های تنکابن به ویژه موسسه آیندگان با توجه به زیرساخت‌های احداث شده و برنامه ریزی دقیق می‌توانند از آن بهره گیرند.
در پایان این نشست مشترک، اعضاء جلسه از کلاس‌ها و سالن همایش در حال تاسیس این موسسه بازدید کردند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی