جستجو

 
 
اخبار 
 
 
 

در معارفه شهردار نوکنده عنوان شد؛
اختصاص اعتبار 270 میلیاردی برای تسویه بدهی دستگاه‌های اجرایی
مدیرکل دفتر شهری و امور شوراهای استانداری گلستان گفت: امسال اعتباری افزون بر 270 میلیارد ریال به منظور تسویه بدهی دستگاه‌های اجرایی با شهرداری‌های استان گلستان اختصاص یافت.
محمد حمیدی در معارفه شهردار نوکنده از توابع شهرستان بندرگز اظهار کرد: تاکنون با تعامل و همکاری مسوولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی طلب شهرداری‌های گلستان از دستگاه‌های اجرایی در حوزه پروژه‌های استانی تمام شهرها به‌جز گرگان، علی آبادکتول، رامیان و بندرگز تسویه شده است .
طبق سرشماری نفوس و مسکن سال 95 در گلستان 30 نقطه شهری وجود دارد که بیش از 53 درصد از جمعیت یک میلیون و 869 هزار نفری استان را در خودجای داده است.
او به تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و شرکتی در شهرداری‌های استان اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید با هدف ایجاد انگیزه در پرسنل و ساماندهی این نیروها طبق تشکیلات شهرداری‌ها، بحث تبدیل وضعیت 50 هزار نفر از کارکنان قراردادی و شرکتی در کل کشور را در دستور کار قرار داده که سهمیه این استان 599 نفر است و از این تعداد 9 نفر سهمیه شهرداری نوکنده است.
سرپرست فرمانداری بندرگز نیز با اشاره به نگاه توسعه محور استاندار گلستان از همه مسوولان، نخبگان و مردم جهت همکاری و همدلی در مسیر پیشرفت و توسعه این شهرستان دعوت کرد تا در مسیر جبران عقب ماندگی‌های این شهرستان قدم بردارند.
حسین احمدی واگذاری مسوولیت را فرصتی برای خدمتگذاری به مردم و جامعه دانست و بر همکاری اعضای شورا، سرمایه گذاران بخش خصوصی و مردم خوب این شهر در راستای فراهم کردن شروع یک فصل جدید در بحث توسعه و پیشرفت شهرستان تاکید کرد.
او با اشاره به اقلیم خاص منطقه و برخورداری از جاذبه‌های گردشگری اعم از دریا و جنگل گفت: نوکنده به عنوان دروازه ورودی استان گلستان باید ویترین زیبایی‌های این استان بوده و فعالیت‌های مناسب دستگاه‌های اجرایی و به‌ویژه شهرداری می‌تواند سبب جذب و ماندگاری مسافران و زائران ورودی به استان شود.


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان:
ظرفیت‌های تولیدی منجر
به صادرات نمی‌شود
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان با بیان این که گلستان ظرفیت‌های تولیدی بالایی دارد، گفت: بسیاری از این تولیدات منجر به صادرات نمی‌شود.
حسینقلی قوانلو در نشست با تولید کنندگان استان و مدیرعامل شرکت نیک اندیشان بازرگان پارسه، اظهارکرد: یکی از مشکلات عمده صنعت گلستان این است که تولیدکنندگان ما خودشان صادرکننده هم هستند و علاوه بر تولید، می‌خواهند محصولاتشان را صادر کنند که متاسفانه موفق نمی‌شوند.
به گفته وی، در کشورهای پیشرفته اینگونه نیست؛ کل صادرات این کشورها توسط تعداد محدودی از تجار و بازرگانان بزرگ و باتجربه انجام می‌شود و به همین دلیل در صادرات بسیار موفق هستند.
قوانلو افزود: بر همین اساس برای توسعه صادرات محصولات تولیدی خود باید یا کنسرسیوم‌های بزرگ صادراتی تشکیل دهیم و یا از شرکت‌های بزرگ و با تجربه در حوزه صادرات، استفاده کنیم.
وی ادامه داد: می‌خواهیم بین تولیدکنندگان استان و شرکت‌های بازرگانی و تجاری ارتباطی برقرار کنیم که منجر به عقد قرارداد و صادرات محصولات استان شود.
قوانلو با بیان اینکه معضل اصلی تولیدکنندگان در گلستان فروش محصولات است، افزود: دولت در حال اصلاح نرخ ارز است تا توان تولیدکنندگان و تجار و بازرگانان کشور را بالا ببرد؛ امیدواریم اقدامات دولت منجر به توسعه و رونق تولید و تجارت در کشور شود.
به گفته قوانلو، یکی دیگر از دلایل بالا بودن قیمت تمام شده محصولات این است که واحدهای تولیدی استان با ظرفیتی بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کار می‌کنند که اگر با به‌دست آوردن بازارهای جدید بتوانند با ظرفیت ۱۰۰ درصد خود کار کنند قطعا قیمت تمام شده محصولاتشان نیز پایین‌تر خواهدآمد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی