جستجو

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران: 
 
دستاوردهای پژوهشی باید  سفارش محور شوند
 
 
 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: دستاوردهای پژوهشی باید سفارش محور شوند.
محمد محمدپور عمران در حاشیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و سومین فن بازار استان مازندران، اظهار کرد: رابطه فعلی میان صنعت و دستاوردهای دانشگاهی شایسته یک اقتصاد پویا نیست.
وی با بیان اینکه در یک اقتصاد پویا همیشه باید نوآوری و پژوهش موجب تغییر روش‌های فعالیت، ایجاد محصولات جدید، پاسخ به نیازها و ایجاد منابع صورت جدیدی داشته باشد، افزود: با توجه به اینکه واحدهای تولیدی در فضای سنتی شکل گرفته‌اند نمی‌توانند در حال حاضر پاسخگوی نیاز مردم و جامعه باشند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه در برخی از صنایع همانند ساختمان و فناوری‌های اطلاعات رشد مناسبی صورت گرفته است، گفت: در این صنایع پژوهش‌های میدانی در دستور کار قرار گفته است و در نهایت این امر به تجاری‌سازی کمک می‌کند. محمدپور با بیان اینکه تجاری سازی محصولات می‌تواند به تولید انبوه آن کمک کند، خاطرنشان کرد: صنعت کشور رشد مناسبی داشته است اما این پیشرفت دیرهنگام و آهسته است. وی با اشاره به اینکه در نمایشگاه فن بازار امسال، تلاش شده است تا اصل فن‌بازار به نمایش گذاشته شود، ادامه داد: در این نمایشگاه تلاش شد تا با ارتباط صنعت و دستاوردهای دانشگاهی، مشتری‌های مناسبی برای محصولات دانش‌بنیان و نوآورانه ایجاد شود.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه گروه‌های صنعتی و شرکت‌ها در قالب تورهای صنعتی برای بازدید به این نمایشگاه می‌آیند، اظهار کرد: مازندران از نظر ایده‌های نوآورانه و دانش فنی در سطح بالایی قرار دارند اما از نظر تجاری سازی و بازاریابی هنوز در ابتدای راه قرار دارد.
محمدپور با تاکید بر اینکه دستاوردهای پژوهشی باید سفارش محور شوند، اظهار کرد: دولت وظیفه حمایت از پژوهش و پژوهشگر را دارد اما آن دستاورد پژوهشی خود باید بازار کار داشته باشد و در این زمینه نقش مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون مناسب می‌تواند دارای اهمیت باشد./ایسنا

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی