جستجو

 
اخبار 
 
 
 

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه‌ی ساری خبرداد
ارسال روزانه بیش از سه میلیون لیتر نفت‌کوره
به نیروگاه نکا
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه‌ی ساری گفت: تامین مناسب سوخت نیروگاه نکا از برنامه‌های جدی این شرکت است و طبق برنامه زمانبندی شده ذخیره سازی شد. به گزارش روابط عمومی، حسینعلی طالبی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری تامین مناسب سوخت نیروگاه نکا را از برنامه‌های جدی این شرکت برشمرد و بیان کرد: به منظور ذخیره سازی سوخت قبل از شروع فصل سرما، طی هماهنگی‌های انجام شده منطقه ساری با شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و نیروگاه شهید سلیمی نکا، مرداد امسال از طریق حمل ریلی نفت‌کوره به زمین سوخت نکا تحویل و از طریق تانکرهای حمل در مخازن نیروگاه شهید سلیمی نکا ذخیره سازی شد.
طالبی با بیان مطلب فوق تاکید کرد: تا پایان شهریور حدود 380 میلیون لیتر سوخت جایگزین در مخازن نیروگاه شهید سلیمی نکا ذخیره سازی شد . طالبی افزود: در حال حاضر این نیروگاه از محل ذخیره سوخت خود استفاده می‌کند و از طریق ناوگان ریلی و جاده‌ای روزانه حدود 3 میلیون لیتر نفت کوره به آن ارسال می‌شود .
مدیرشرکت نفت منطقه ساری به اقدامات انجام شده در حوزه‌های نفتی منطقه ساری اشاره کرد و گفت: در حال حاضر امکان ذخیره ‌سازی بسیار مناسب انواع فرآورده‌های نفتی در منطقه ساری وجود دارد.


رییس اداره فنی و عمرانی اداره
کل شیلات مازندران اعلام کرد
استقرار100 قفس دریایی برای توسعه پرورش ماهی
در سال جاری
رییس اداره فنی و عمرانی اداره کل شیلات مازندران گفت: با توجه به استقبال خوب و گسترده‌ی سرمایه گذاران پیش‌بینی می‌شود که درسال جاری با استقرار 100 قفس شاهد تولید 3500 تنی ماهی در قفس‌های دریایی باشیم. به گزارش روابط عمومی شیلات مازندران، مهندس پرویز گلپور، رییس اداره فنی و عمرانی اداره کل شیلات مازندران گفت: توسعه پرورش ماهی در قفس‌های دریایی مازندران از سال 1389 آغاز شد که هم اکنون یکی از اولویت‌ها و طرح‌های مصوب اقتصاد مقاومتی استان است. وی افزود: با توجه به استقبال خوب و گسترده‌ی سرمایه گذاران پیش‌بینی می‌شود که درسال 1396 با استقرار 100 قفس شاهد تولید 3500 تنی ماهی در قفس‌های دریایی باشیم. گلپور به احداث اسکله‌های پشتیبانی قفس‌های دریایی در سواحل را از ضروریات برشمرد و افزود: کار مطالعاتی ژﺋوتکنیکی احداث 5 اسکله پشتیبانی در پنج نقطه استان در شهرستان‌های تنکابن، چالوس، نوشهر، محمودآباد و جویبار توسط 5 شرکت مشاور مطالعاتی طراحی اسکله‌ها با پیشرفت فیزیکی 90 درصدی درحال انجام است و امیدواریم با اعلام نتایج مطالعات و همچنین تامین اعتبار موردنیاز با احداث این اسکله‌ها پشتیبانی خوبی از سرمایه گذاران طرح‌های پرورش ماهی در قفس‌های دریایی صورت گیرد. رییس اداره فنی و عمرانی شیلات مازندران به نقش توسعه آبزی پروری در اشتغال و درآمد استان اشاره کرد و گفت: در این اسکله‌ها تمامی خدمات مربوط به طرح پرورش ماهی در قفس‌های دریایی همچون نصب قفس، حمل بچه ماهی، سیستم غذادهی و همچنین تخلیه و بارگیری ماهیان صید شده، پهلوگیری لنج‌ها و نیز سیستم نگهداری و سردخانه‌ای پیش بینی شده است را شامل می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی