جستجو

در کانون پرورش فکری مازندران صورت گرفت: 
 
یک روز با یک نویسنده
 
 
 

برنامه‌ی ادبی «یک روز با یک نویسنده» در کانون پرورش فکری مازندران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌ی کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مازندران، ویژه برنامه‌ی ادبی «یک روز با یک نویسنده» در راستای برنامه‌های هفته‌ی کتاب و کتاب‌خوانی از سوی واحد آفرینش‌های ادبی استان اجرا شد.
این برنامه به معرفی شخصیت یک نویسنده‌ی مطرح حوزه‌ی کودک ونوجوان و آثارش می‌پردازد و بچه‌های حاضر در این برنامه ضمن پرسش و پاسخ از نویسنده با آثار وی و هنر نوشتن آشنا می‌شوند.
کانون مازندران 12 آذر میزبان "مرتضی حاتمی" نویسنده‌ی کتاب کودک و نوجوان بود.
بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، این برنامه در مراکز سیار روستایی میاندرود، مرکز فرهنگی و هنری جویبار و شماره‌ی یک ساری برگزار شد.
مقصد اول این برنامه مرکز سیارروستایی میاندرود و حضور در مدرسه‌ی شهید حسنی روستای "بزمین آباد" شهرستان میاندرود بود.

* دانش با کتاب خواندن ایجاد می شود
مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران در جمع دانش‌آموزان دختر و پسر این مدرسه با بیان فواید خواندن و مطالعه گفت: برای زندگی خوب باید دانش و آگاهی داشت. محمد علی یزدان‌شناس با اشاره به اینکه دانش با آموختن و کتاب خواندن ایجاد می‌شود، افزود: همه‌ی علوم مانند تاریخ، جغرافیا ، مسایل اجتماعی و کتاب‌های ادبی، برای ایجاد یک زندگی خوب تولید شده‌‌اند و این نشان از اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی دارد.
مرتضی حاتمی نیز با ابراز خرسندی از حضور خود در جمع دانش آموزان این روستا برای بچه‌ها از اهمیت مطالعه و کتاب صحبت کرد و به معرفی کتاب‌هایش پرداخت.
این نویسنده کتاب‌های کودک ونوجوان از چگونه نوشتن سخن گفت و در توضیح مختصری، مراحل نوشتن یک داستان و رمان از جرقه‌های ذهنی یک نویسنده تا چاپ کتاب را برای دانش آموزان تشریح کرد. پرسش بچه‌ها از نویسنده، پاسخ به سوالات، امضا و اهدای کتاب: "هفت توت" از سوی نویسنده به دانش‌آموزان روستایی و عکس یادگاری از دیگر برنامه‌های این روز به یاد ماندنی در روستای بزمین آباد شهرستان میاندرود بود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی