جستجو

 
 
اخبار 
 
 
 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان خبر داد
اعزام۲۰۰ دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران به مرز مهران
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان با بیان اینکه ۲۰۰ دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران گیلانی به مرز مهران اعزام شد، گفت: سرویس حمل و نقل عمومی استان گیلان به زائران غیر ایرانی نیز خدمات‌دهی می‌کند.
محمدرضا نازک‌کار با اشاره به اینکه سرویس حمل و نقل عمومی هم‌اکنون به‌منظور بازگشت در خدمت زائران اربعین است اظهار داشت: ناوگان حمل و نقل عمومی استان گیلان آمادگی ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی را دارد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان خاطرنشان کرد: به‌منظور بازگشت زائران گیلانی از مراسم عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی 200 دستگاه اتوبوس از استان گیلان به مرز مهران اعزام شده است. نازک‌کار با تاکید بر اینکه این اداره‌کل با همکاری تمامی شرکت‌های حمل و نقل مسافر در استان گیلان در قالب 200 دستگاه اتوبوس به زائران خدمات‌ ارائه می‌دهد بیان کرد: روز گذشته 99 دستگاه اتوبوس به‌منظور بازگشت زائران اربعین حسینی از استان گیلان به مرز اعزام شد. وی با اشاره به اینکه در مجموع تاکنون 189 دستگاه اتوبوس به‌منظور بازگشت زائران از استان گیلان به مرز اعزام شده و این روند ادامه دارد تصریح کرد: با افزایش موج بازگشت زائران اربعین حسینی تعداد اتوبوس‌های اعزامی به مرز افزایش می‌یابد. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان با بیان اینکه تمهیدات مطلوبی در راستای بازگشت زائران غیر ایرانی به استان گیلان اندیشیده شده است خاطرنشان کرد: زائران غیر ایرانی می‌توانند از ناوگان حمل و نقل عمومی اعزامی استان گیلان به مرز جهت بازگشت به استان استفاده کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان مطرح کرد
ممنوعیت شکار
هر نوع پرنده
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان گفت: شکار هرنوع پرنده با هدف پیشگیری از شیوع بیماری آنفوآنزای فوق حاد پرندگان تا اطلاع ثانوی ممنوع است. قربانعلی محمدپور با اشاره به صدور بخشنامه‌ای مبنی بر ممنوعیت شکار هرگونه پرنده اظهار داشت: بنابر این بخشنامه شکار هرگونه پرونده آبزی و کنارآبزی تا اطلاع ثانوی در استان گیلان ممنوع است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان با بیان اینکه این بخشنامه بر اساس درخواست سازمان دامپزشکی کشور صادر شده است عنوان داشت: هدف از صدور این بخشنامه پیشگیری از شیوع بیماری آنفوآنزای پرندگان است.
محمدپور اعلام کرد: جلسه‌ای در روز سه شنبه 23 آبان ماه پیرامون بررسی بیشتر این بخشنامه با حضور مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور و معاونت محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در تهران برگزار می‌شود. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان اظهار داشت: در جلسه روز سه شنبه راهکارها، نحوه برخورد با شکارچیان و احیاناً نحوه صدور برخی مجوزها در مدت زمان باقی‌مانده از فصل شکار مورد بررسی قرار می‌گیرد. وی در پاسخ به سئوالی پیرامون معرفی بیشتر بیماری آنفلوآنزای پرندگان گفت: بر اساس گزارشات سازمان دامپزشکی، پرندگان مهاجر می‌توانند بالقوه مرجع ناقل ویروس باشند و این ویروس را به طیور اهلی و در نهایت به انسان منتقل کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی