جستجو

 
 
اخبار 
 
 
 

مدیرعامل شهرک های صنعتی گلستان:
اترک به بهترین منطقه اقتصادی کشور تبدیل می شود
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان گفت که منطقه ویژه اقتصادی اترک واقع در شمال استان به دلیل دسترسی آسان به راه آهن، گمرک اینچه برون و بنادر دریای خزر، به بهترین منطقه اقتصادی کشور در آتی تبدیل خواهد شد. حجت الله خلیل زاده صورتی اظهار کرد: برای معرفی این ظرفیت استان به سرمایه گذاران باید تبلیغات و اطلاع رسانی از سوی رسانه ها پررنگ تر شود. وی همچنین بر تبلیغ میدانی درخصوص معرفی منطقه ویژه اقتصادی اترک و دیگر ظرفیت های بخش تولیدی و صنعتی استان تاکید کرد. طبق گزارش خلیل زاده در مرداد سال جاری ، شرکت شهرک های صنعتی استان برای فعال کردن منطقه ویژه اقتصادی اترک سند مالکیت تفکیک شده را برای 500 هکتار از دستگاه مربوطه دریافت کرد. به گفته وی؛ زیرساخت ها در 250 هکتار از منطقه ویژه اقتصادی اترک برای راه اندازی واحدهای تولیدی هم اینک فراهم است.

با اعتباری بالغ بر 220 میلیارد تومان
190 طرح رونق تولید در بخش کشاورزی گلستان ایجاد شد
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: در سال گذشته 190 طرح رونق تولید با اعتباری بالغ بر 220 میلیارد تومان به متقاضیان در بخش کشاورزی گلستان ارائه شد. حسین کاویانی اظهار کرد: در سال گذشته 190 طرح رونق تولید ایجاد شد که این طرح با اعتباری بالغ بر 220 میلیارد تومان به متقاضیان در بخش کشاورزی گلستان ارائه شد. وی با بیان اینکه اشتغالزایی و تثبیت شغل برای 3 هزار نفر در گلستان ایجاد شد، تصریح کرد: در سال گذشته حدود 3 هزار نفر اشتغالزایی و یا تثبیت شغل در بخش کشاورزی در سطح استان گلستان ایجاد شد. معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان گلستان با بیان اینکه تاکنون حدود 280 طرح با اعتبار 320 میلیارد تومان در بخش کشاورزی به تصویب رساندیم، ابراز کرد: با فعالیتی که در سال گذشته داشتیم بالغ بر 120 هزار تن به تولید استان گلستان اضافه شد و تاکنون حدود 280 طرح با اعتبار 320 میلیارد تومان در جلسات مربوط به کارگروه تسهیل و رونق تولید که با ریاست استاندار است در بخش کشاورزی به تصویب رساندیم. کاویانی درخصوص طرح‌های رونق تولید در سطح استان گلستان خاطرنشان کرد: طرح‌های رونق تولید در جلسه کارگروه تسهیل و رونق تولید به بانک‌های عامل استان گلستان از جمله بانک ملی، بانک کشاورزی و بانک صادرات معرفی شد.


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان:
وزارت کشور درباره «ثابت‌قدم» هنوز پاسخی نداده است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: هنوز هیچ پاسخی از وزارت کشور برای ما ارسال نشده و با توجه به اینکه آقای ثابت‌قدم در جایگاه‌های مختلف مسئولیت داشته باید استعلام‌های مختلفی از سابقه کاری ایشان اخذ شود. رضا مروتی در خصوص وضعیت شهردار گرگان با توجه به حواشی و اتفاقات رخ داده طی یک هفته گذشته و انتشار احکام قضایی علیه شهردار منتخب گرگان، اظهار کرد: دلیلی ندارد من بگویم چون کسی در دادسرا و محاکم قضایی پرونده دارد، مجرم است. وی ادامه داد: تا زمانی که موضوع مجرم بودن در محاکم قضایی قطعی نشده است، نمی‌توانیم نسبت به صلاحیت یک فرد اظهار نظر کنیم اما اگر مراجع نظارتی و امنیتی در سطوح بالاتر پاسخ استعلام‌ها را منفی بدهند، ایشان نمی‌تواند در جایگاه شهردار گرگان قرار گیرد. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان خاطرنشان کرد: انتشار برخی از آراء محاکم قضایی رفتارهای ناپسندی است که نباید انجام شود و به هیچ عنوان این رفتارها ملاک قضاوت و تصمیم‌گیری ما قرار نخواهد گرفت. مروتی اضافه کرد: نظر مراجع نظارتی و دستگاه‌های مسوول در حوزه تائید و یا رد صلاحیت شهردار منتخب گرگان برای ما ملاک عمل است و هر زمان که به صورت رسمی و مکتوب این موضوع به ما اعلام شود بر اساس همان عمل خواهیم کرد. وی در پاسخ به این سوال که آخرین پیگیری شما از وزارت کشور به چه صورت بوده است، گفت: هنوز هیچ پاسخی از وزارت کشور برای ما ارسال نشده و با توجه به اینکه آقای ثابت‌قدم در جایگاه‌های مختلف مسئولیت داشته باید استعلام‌های مختلفی از سابقه کاری ایشان اخذ شود و جمع‌بندی‌ها انجام و در نهایت نتیجه نهایی به استان اعلام شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی