جستجو

سرپرست دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی کشور خبر داد 
 
اجرای طرح مشارکت اجتماعی در هزار کلاس درس کشور
 
 
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران کارگاه آموزشی حمایت یابی در برنامه های اجتماع محور با حضور دکتر بهمن صدیق سرپرست دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور و رحمانی معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان مازندران در مجتمع فرهنگی آموزشی شهید بهشتی خزرآباد ساری برگزار شد .

دکتر بهمن صدیق سرپرست پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: حمایت‌یابی فقط افزایش آگاهی درباره یک مسئله، موضوع یا موقعیت نیست بلکه هدف آن جستجوی تغییر در سیاست‌ها، اقدامات و روش‌ها، تصمیمات و نگرش‌هایی است که موجب فقر و بی‌عدالتی در جامعه می‌شود. وی افزود: پرداختن به مقوله آسیب های اجتماعی در کشور قبل از برنامه ریزی نیازمند اطلاعات است که در این راستا سامانه رصد آسیب های اجتماعی راه اندازی شده است. سرپرست پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور بیان داشت: این سامانه با پایان دادن به آمار و اطلاعات متفاوت باعث می شود، مقامات تصمیم گیر بخش دولتی و غیردولتی با اتکا به یافته ها و اطلاعات کاملا مستند منابع خود را در کاهش مخاطرات اجتماعی بکار گیرند. سرپرست پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی کشور با اشاره به اهمیت برنامه ریزی جهت کاهش آسیب ها براساس شرایط بومی و فرهنگی مناطق گفت: در نهادهایی که با مقولات ساختار رفاه اجتماعی سروکار دارند برنامه های مبتنی بر شرایط بومی در نظرگرفته می شود. وی با بیان اینکه درسال تحصیلی جاری با اجرای طرح مشارکت اجتماعی ، دانش‌ آموزان پایه هشتم کشور باچگونگی مواجه با آسیب های اجتماعی آشنا می شوند خاطر نشان کرد: سال گذشته این طرح به صورت آزمایشی در یکهزار کلاس درس اجرا شد که با توجه به نتایج مثبت و اثربخش آن طی تفاهم نامه با آموزش و پرورش ادامه می یابد. سرپرست دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود : امسال این طرح در 2 هزار کلاس درس پایه هشتم در 31 استان کشور درحال اجرا می باشد و دانش آموزان چگونه اندیشیدن باهم ، مواجهه با مشکلات و تحلیل و بررسی مشکلات را می آموزند و یاد می گیرند چگونه با هم تبادل نظر و پردازش ایده کنند.
دکترصدیق هدف این برنامه را جلب مشارکت نوجوانان برای انجام کارهای گروهی و ارتقا و کیفیت بخشیدن و بهبود مهارت های اجتماعی دانش آموزان در مرحله رشد نوجوانی برای ورود به مراحل تحول بعدی در زندگی عنوان کرد. سرپرست دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اجرای اینگونه طرح ها را تلاشی برای مواجهه با معضلی چون روابط خارج از خانواده نوجوانان که امروز به عنوان یک چالش اجتماعی مطرح است، برشمرد و گفت: نباید اجازه بسط چنین چالش هایی در اجتماع داده شود .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی