جستجو

امام جمعه بابلسر : 
 
دغدغه‌های معلولان  بر روی کاغذ نماند
 
 
 

خبرشمال/اسماعیل فلاح -بابلسر

حجت الاسلام والمسلمین قلی‌پور در ویژه برنامه جشن تبسم که به مناسبت گرامی‌داشت روز جهانی معلولان برگزار شده بود، با تبریک به معلولان و خدمتگزاران به آنها گفت: احساس مسوولیت نسبت به معلولان باید از مرکز محوری به جامعه محوری تغییر کند.
وی رفع دغدغه‌های این قشر را زمینه‌ساز توسعه فعالیت‌ها و استعدادهای آنها دانست و افزود: در صورتی که بتوان زمینه‌های اشتغال و توسعه فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی معلولان را فراهم آورد می‌توان آنها را به مرحله خودکفایی و توانمندی رساند.
حجت الاسلام والمسلمین قلی‌پور موضوع مسکن و اشتغال معلولان، حمایت نکردن از خانواده معلولان، پایین بودن نرخ مستمری و بیمه درمانی و وجود برخی باورهای منفی و اشتباه مردم نسبت به معلولان را از مهم‌ترین دغدغه‌ها و آسیب‌های جدی این قشردانست و بر حفظ کرامت و عزت معلولان و توجه جدی به رفع دغدغه‌های آنان تاکید کرد.
امام جمعه شهرستان بابلسر با بیان اینکه سازمان بهزیستی به تنهایی پاسخگوی نیازمعلولان نیست و همگان باید در قبال این قشر، احساس مسوولیت کنند، خاطرنشان کرد: این مشکلات و دغدغه‌ها از دید هیچکس پوشیده نیست، اما با هم اندیشی و قرار گرفتن مردم در کنار مسوولان می‌شود این مشکلات را از پیش رو برداشت.
وی یاد آور شد: آن چه که معلولان انتظار دارند این است که شنیدن درد دل‌ها و دغدغه‌های آنان و تلاش برای پیگیری و رفع آنها تنها به نشست‌ها و همایش‌ها و به یک روز و یک هفته خلاصه نشود و مسوولان برای رفع مشکلات‌شان اهتمام جدی داشته باشند و ضروری است .
امام جمعه بابلسر تصریح کرد: مسوولان افراد معلول را همانند دیگر افراد جامعه بپذیرند و بهتر است در کنار بیان شعار و وعده‌ها، برنامه‌هایشان را اجرایی و عملیاتی کرده و برای بهبود وضع و شرایط معلولان گام‌های موثری بردارند.
این مسوول بر ضرورت مناسب سازی مبلمان شهری تاکید کرد و گفت: مناسب سازی محیط برای حضور معلولان در اماکن عمومی باید در اولویت خدمات شهری و شهرسازی باشد و انتظار می‌رود به نیازهای این قشر توجه جدی شده و خدمات مناسب و شایسته‌ای به معلولان شهرستان ارائه شود .

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی