جستجو

مدیربنادرودریانوردی ومنطقه ویژه اقتصادی امیرآباد خبرداد 
 
صدور مجوز برای  10 سرمایه گذاری جدید
 
 
 

مدیربنادرودریانوردی ومنطقه ویژه اقتصادی امیرآباد شهرستان بهشهر در شرق مازندران گفت: هم اکنون 10 سرمایه گذار جدید متقاضی فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری در این بندر و منطقه ویژه اقتصادی هستند.
سیاوش رضوانی مبلغ سرمایه گذاری پیش‌بینی این متقاضیان جدید را حدود 3 هزار و 500 میلیارد ریال اعلام کرده است.
وی افزود: موافقت اولیه برای سرمایه‌گذاری این گروه اقتصادی در بندرامیرآباد صادر شد و با دریافت مجوزهای قانونی از سایر دستگاه‌های مرتبط فعالیت اجرایی این پروژه‌ها شروع می‌شود.
رضوانی سرمایه‌گذاری این متقاضیان را در تولید مبل، صنایع چوبی، مخازن ذخیره‌ای و کارخانجات تولید آرد بیان کرد.
مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه‌ی ویژه اقتصادی امیرآباد مازندران حجم سرمایه گذاری اقتصادی فعال در این بندر را حدود 10 هزار و 100 میلیارد ریال با اشتغال یک هزار و 80 نفری اعلام کرده است.
رضوانی واحدهای فعال سرمایه گذاری را شامل صنایع چوبی، مبل، ام دی اف، گچ و کاغذ سازی دانست.
مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه‌ی ویژه اقتصادی مازندران گفت: هم اکنون 210 هکتار زمین برای سرمایه گذاری بخش خصوصی آماده سازی شد.
رضوانی اظهارداشت: این اراضی با قیمت نازل برای سرمایه گذاری اقتصادی در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود و برنامه مدیریت بنادر نیز پایین نگهداشتن قیمت زمین و سایر مشوق‌ها برای ایجادانگیزه در افزایش میزان سرمایه گذاری است.
مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه‌ی ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: استقرار واحدهای آلاینده از خطوط قرمز بنادر و دریانوردی و منطقه‌ی ویژه اقتصادی است و حمایت ما و در اختیار گذاشتن زمین و سایر امکانات برای واحدهای صنعتی سبز است.
سیاوش رضوانی خاطرنشان کرد: با این رویکرد از ورود هرگونه واحدهای آلاینده در اراضی بنادر جلوگیری می‌شود.
وی در مورد بحث استقرار پتروشیمی در منطقه‌ی ویژه اقتصادی امیرآباد افزود: تاکنون هیچ اقدام عملی برای دریافت زمین و یا سایر مجوزهای قانونی انجام نشده است.
رضوانی تصریح کرد: چنانچه بحث استقرار پتروشیمی در منطقه‌ی ویژه اقتصادی نیز مطرح می‌شود به معنای واحدهای پایین دستی این صنعت مطابق با شرایط زیست محیطی منطقه است.
مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه‌ی ویژه اقتصادی امیرآباد رویکرد جدید حاکم در بنادر امیرآباد را توسعه‌ی صنعت گردشگری در کنار سایر فعالیت‌های اقتصادی دانست و گفت: برای این کار 25 هکتار زمین در انتهای شرقی بندر امیرآباد در نزدیکی میانکاله برای توسعه صنعت گردشگری پیش‌بینی شد.
رضوانی اظهارداشت: به‌زودی این زمین برای سرمایه گذاری در ساخت مراکز اقامتی و سایر امکانات جهت پذیرش مسافران و گردشگران در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود.
وی اضافه کرد: ایجاد مراکز اقامتی و سایر امکانات زیرساختی گردشگری در حاشیه تالاب بین‌المللی میانکاله در شرق مازندران به‌عنوان یکی از ذخیره‌گاه زیست کره با تنوع گیاهی و جانوری می‌تواند جاذب برای توریست داخلی و گردشگری باشد.
مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه‌ی ویژه اقتصادی امیرآباد اختصاص 15 هکتار زمین داخل این گذرگاه اقتصادی برای ایجاد فضای سبز را از دیگر برنامه‌های مدیریت جدید دانست.
رضوانی افزود: در حال حاضر سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی داخل بندر امیرآباد آماده اجرای این طرح هستند و ما در صورتی که سرمایه گذار بیرونی تمایل به این کار داشته باشد، به آنها واگذار خواهیم کرد.
بندرامیرآباد درسال 75 به تصویب هیات وزیران رسید و عملیات ساخت آن از سال 82 شروع و در شرایط فعلی این گذرگاه اقتصادی 15 اسکله دارد که سالانه حدود 7.5 میلیون تن ظرفیت بارگیری و تخلیه دارد و طرح اسکله رو رو و اتصال آن به شبکه ریلی سراسری کشور نیز با 85 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست.
بندرامیرآباد تنها بندر استان‌های شمالی کشور است که در حال اتصال به شبکه ریلی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی