جستجو

مدیرعامل آبفار گیلان خبر داد 
 
شناسایی 220 انشعاب غیرمجاز آب شرب  در روستاها
 
 
 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: برای حفظ حقوق مشترکان
زیر پوشش این شرکت، شناسایی و برخورد قانونی با صاحبان انشعابات غیرمجاز آب شرب روستاهای استان به‌طور جدی در حال انجام است.
محبعلی رنج‌ور افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 220 انشعاب غیرمجاز شناسایی که 120 مورد تعیین تکلیف و به انشعاب مجاز تبدیل شد.
وی تصریح کرد: صاحبان انشعابات غیرمجاز با مراجعه به امور آبفار شهرستانی که در آن سکونت دارند، می‌توانند نسبت به دریافت انشعاب قانونی آب شرب اقدام کنند.
رنج‌ور متذکر شد: امسال بیشترین تعداد انشعابات غیرمجازشناسایی شده مربوط به شهرستان‌های املش، رودبار و سیاهکل است.
وی افزود: در زمان حاضر 289 هزار مشترک روستایی گیلان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردارند.

بازسازی 10 هزارمتر از شبکه های فرسوده آبرسانی شفت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان همچنین تصریح کرد: 10 هزار متر از شبکه های فرسوده آبرسانی روستایی شهرستان شفت به منظور تامین مناسب و پایدار آب شرب مشترکان اصلاح و بازسازی شد.
رنج ور از تعیین تکلیف انشعابات آب شرب روستایی شهرستان شفت خبر داد و اظهار کرد: به منظور حفظ حقوق مشترکان قانونی،در 9 ماهه سال جاری 50 انشعاب غیر مجاز آب شرب روستاهای این شهرستان شناسایی شد.
وی با بیان اینکه از 50 انشعاب،تعداد 40 مورد تاکنون تعیین تکلیف و به مجاز تبدیل شده است، افزود: سایر انشعابات غیر مجاز نیز در حال طی شدن مراحل قانونی است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان،شمار مشترکان روستایی آب آشامیدنی شهرستان شفت را 9 هزار و 400 مشترک دانست و تصریح کرد: 10 هزار متر از شبکه های فرسوده آبرسانی روستایی شهرستان شفت به منظور تامین مناسب و پایدار آب شرب مشترکان اصلاح و بازسازی شد.
این مقام مسئول با اشاره به وجود یکصد کیلومتر خط انتقال و 660 کیلومتر شبکه توزیع آب شرب در روستاهای این شهرستان،عنوان کرد:بیش از 420 میلیون ریال برای اصلاح و بازسازی این خطوط آبرسانی در سطح حدود 70 روستای شهرستان شفت هزینه شده است.
رنج ور،همچنین از ارتقای امنیت سامانه های كلرزنی آب شرب روستاییان شهرستان شفت خبر داد و گفت:طرح جمع آوری کلرزن های گازی دو مجتمع آبرسانی روستایی شفت اجرا شد.
وی هزینه اجرای طرح کنترل کیفیت مذکور را بیش از 120 میلیون ریال دانست و یادآور شد:کلرزن های گازی مجتمع های آبرسانی روستایی کمسار و کاسان جمع آوری و کلرزن های مایعی جایگزین شد.
مدیرعامل آبفار گیلان،با بیان اینکه 18 کلرزن مایعی و 6 کلرزن گازی تاسیسات آبرسانی روستایی شهرستان شفت در مدار بهره برداری قرار دارد،خاطرنشان کرد: این کلرزن ها، کار گندزدایی و رفع آلودگی میکروبی بیش از یک هزار و 200 مشترک در هفت روستای بهره مند از مجتمع های آبرسانی کمسار و کاسان را انجام می دهند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی