جستجو

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد 
 
احداث 3 بیمارستان جامع و یک مگا هاسپیتال در گیلان
 
 
 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت : رشت تنها شهری است که بیمارستان جامع ندارد .
دکتر شاهرخ یوسف زاده طی نشست خبری به تشریح عملکرد حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان پرداخت و اظهار کرد: به دلیل وجود نخستین بیمارستان‌ها در گیلان اکنون شاهد بیمارستان‌های فرسوده در سطح استان هستیم.

رشت تنها شهری است که بیمارستان جامع ندارد
وی بابیان اینکه رشت تنها شهری است که بیمارستان جامع ندارد، افزود: همه بیمارستان‌هایی که در سطح شهر رشت فعالیت می‌کنند باید در یک بیمارستان متمرکز شوند تا مانع از چالش آفرینی در منابع و نیروی کار ماهر شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعلام اینکه پنج هزار نفر از نیروهای دانشگاه حقوق و مزایای خود را از درآمد دانشگاه دریافت می‌کنند، گفت: ماهانه حدود 10 میلیارد تومان هزینه حقوق و مزایای نیروی‌ها می‌شود که چنین هزینه‌ای برای دانشگاه بسیار سنگین است.
یوسف زاده با اشاره به انباشت بدهی‌ها در سال‌های اخیر، خاطرنشان کرد: پس از سال 91 آسیب‌پذیری دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیشتر شد اما با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته روند نزولی و منفی عملکرد دانشگاه به یک رشد مثبت تبدیل‌شده است.

تراز منفی 65 میلیارد تومانی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان
وی با اعلام اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در آخرین ارزیابی‌ها تراز مالی 40میلیاردی را از آن خودکرده، گفت: با توجه به اینکه درآمد مثبت و میلیاردی دانشگاه را شاهد بودیم اما همچنان نتوانسته‌ایم بر مشکلات دانشگاه فائق شویم و انباشت بدهی سال‌های قبل را جبران کنیم.
یوسف زاده بابیان اینکه گیلان سالمندترین استان کشور است، گفت: امید زندگی در ابتدای انقلاب 54 سال بود اما اکنون به 74 سال رسیده و شاهد رشد 20 ساله هستیم که دلیل آن ارتقای سلامت در جامعه است.
وی افزود: در پی افزایش امید به زندگی بیماری‌ها نیز افزایش پیدا می‌کنند و تنها با اصلاح تغذیه می‌توان سالمندان بانشاط و سالم داشته باشیم.
وی با اعلام اینکه کلینیک ویژه اولویت دانشگاه علوم پزشکی نیست، گفت: اولویت اصلی دانشگاه علوم پزشکی پرداختن به ایمنی بیمارستان‌ها ازجمله بیمارستان رازی، پور سینا و بیمارستان بندرانزلی است.

پیشروی سرطان در گیلان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به پیشروی سرطان در گیلان گفت: بیش از شش میلیارد تومان برای مرکز جامعه درمان سرطان پیش‌بینی‌شده است که با پیشگیری و غربالگری حدود 10هزار نفر مبتلابه سرطان شناسایی و مورد درمان قرارگرفته‌اند.
یوسف زاده با اشاره به اجرای نظام سندرومیک گفت: با اجرای نظام جامع سندرومیک قبل از اینکه بیماری شیوع پیدا کند با بیماری‌ها مقابله کرده و مانع از افزایش بیماری‌ها و شیوع آن در جامعه می‌شویم.
یوسف زاده از احداث یک مگا هاسپیتال در رشت خبر داد و گفت: با ایجاد مگا هاسپیتال توسعه گردشگری سلامت در استان رقم خواهد خورد و می‌تواند برای قرن‌ها برای استان مفید واقع شود.
وی افزود: علاوه بر احداث یک مگا هاسپیتال از طریق فاینانس، بیمارستان‌های جامع درمان در سه‌نقطه شرق، مرکز و غرب استان احداث خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی