جستجو

ممنوعیت شکار پرندگان در گیلان 
 
آنفلوآنزا 5 هزار مرغ تخم‌گذار را تلف کرد
 
 
 

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: 5هزار مرغ‌تخم‌گذار در کشور به علت این بیماری خطرناک تلف شدند
قربانعلی محمدپور با اشاره به اینکه به دلیل شیوع آنفولانزای پرندگان در کشور، شکار پرندگان در استان ممنوع است،گفت: 5هزار مرغ‌تخم‌گذار در کشور به علت این بیماری خطرناک تلف شدند و به همین منظور طبق در خواستی که سازمان دامپزشکی کشور از سازمان حفاظت محیط زیست کشور داشت،ممنوعیت صدور مجوز شکار پرندگان به استان‌ها ابلاغ شده است.
وی افزود: تا اطلاع ثانوی هیچگونه مجوز شکار پرندگان آبزی و کنارآبزی داده نخواهد شد.
محمدپور در خصوص مشاهده بیماری آنفولانزای پرندگان در گیلان گفت: بر اساس پایشی که در تالابها و آب بنداها در استان صورت گرفته است، تاکنون مورد مشکوک و یا تلف‌شدگی از این بیماری گزارشی دریافت نکرده‌ایم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خاطرنشان کرد: پایش بازارها نیز به طور مستمر در همه شهرستانها در حال انجام است و به منظور حفظ سلامت مردم با فروشندگان و قاچاقچیان پرندگان مهاجر و وحشی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه این بیماری در صورت وجود در هر پرنده‌ای سلامت مصرف‌کنندگان را با خطر جدی مواجه خواهد کرد، تصریح کرد: اطلاع‌رسانی‌های مناسبی به مردم داده شده است تا از خرید هرگونه پرنده مهاجر در بازار به جد خودداری کنند.
محمد پور افزود: سرشماری جمعیت پرندگان مهاجر در استان اخیرا شروع شده است و بر اساس مشاهدات عینی، جمعیت مطلوبی نسبت به استانهای همجوار از پرندگان مهاجر وارد گیلان شده‌اند.
وی گفت: در مجموع 33سایت میزبان پرندگان مهاجر در گیلان هستند و بیشترین جمعیت این پرندگان در تالاب انزلی در حال
زمستان‌گذرانی هستند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی