جستجو

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران خبرداد 
 
بهره‌برداری 98 پروژه برق‌رسانی در دهه‌ی فجر
 
 
 

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران از بهره‌برداری 98 پروژه برق‌رسانی شرکت توزیع برق در دهه‌ی مبارک فجر خبرداد.
مهندس قاسم شهابی از بهره‌برداری 98 پروژه برق‌رسانی با اعتبار بالغ بر 100 میلیارد ریال در دهه مبارک فجر امسال در مبارک خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها 28 هزار و 392خانوار از مزایای آن برخوردار می‌شوند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران افزود: این پروژه‌ها شامل تأمین برق مسکن مهر، احداث و توسعه و اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های فرسوده روستایی و شهری، رفع ضعف ولتاژ، تقویت شبکه و برق‌رسانی به روستاها و افتتاح چند پروژه ساختمانی است.
این مسؤول تصریح کرد: از 98 پروژه‌ای که در دهه‌ی فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد 12 پروژه در بابل جنوب، ساری شمال 4 پروژه، بابلسر 16 پروژه، نکا 8 پروژه، بابل شمال 6 پروژه، سوادکوه 13 پروژه، آمل 11 پروژه، جویبار 8 پروژه، سیمرغ 5 پروژه، میاندورود و گلوگاه هر کدام دو پروژه، ساری جنوب و قائم‌شهر هر کدام 3 پروژه، سوادکوه شمالی و بهشهر یک پروژه به بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با بیان اینکه بهره‌برداری 98 پروژه برق‌رسانی دهه‌ی فجر با اعتبار 100 میلیارد و 348 میلیون ریال است، افزود: کلنگ‌زنی ساختمان ستاد این شرکت با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال در دهه‌ی مبارک فجر انجام می‌شود.
وی پرداخت به‌موقع و غیرحضوری صورت‌حساب‌های برق مصرفی را مورد تأکید قرار داد و گفت: براساس قانون هدفمندی یارانه‌ها، درآمد حاصل از فروش انرژی برق به‌عنوان یکی از حامل‌های مهم انرژی از منابع تأمین پرداخت یارانه‌ها محسوب می‌شود و شرکت‌های توزیع برق به نمایندگی وزارت نیرو در وهله‌ی اول موظف به وصول بهای برق و انتقال وجوه حاصل از آن به خزانه هستند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران افزود: علاوه بر این شرکت‌های توزیع از همین محل باید هزینه‌های اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌ها، پرداخت دیون پیمانکاران، حقوق و دستمزد پرسنل، بیمه و مالیات و ... را تأمین کند.
این مسوول خاطرنشان کرد: هدف این شرکت از پیگیری وصول مطالبات فراهم کردن نقدینگی دولت برای پرداخت یارانه‌ها و سپس تأمین هزینه‌های مرتبط با خدمت‌رسانی به مشترکان برق است.
مهندس شهابی ماه‌های پایانی سال را از پر دغدغه‌ترین ماه‌ها در ضرورت وصول مطالبات دانست و تصریح کرد: در ماه‌های منتهی به پایان سال این شرکت با پرداخت‌های مضاعف حقوق و عیدی، فشار پیمانکاران و طلبکاران فروشنده لوازم و تجهیزات برقی به همان نسبت با فشار بیشتر مقامات بالادستی برای تأمین نقدینگی
یارانه‌ها نیز مواجه است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی