جستجو

معاون اجتماعی دادگستری مازندران خبر داد: 
 
۳۰ درصد افزایش  پرونده توهین به اشخاص  در مازندران
 
 
 


حجت الاسلام سید مرتضی موسوی در نشست با خبرنگاران از تشکیل شورای اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در دادگستری مازندران خبر داد و گفت: معضلات استان با حضور نمایندگان سه قوا و دیگر دستگاه‌های اجرایی در این شورا مطرح و پیگیری می‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مازندران، به شکایات مردمی در خصوص معضل زباله در استان اشاره کردو اظهار کرد: طبق تصمیمات، مقرر شد تا استانداری مازندران زمان‌بندی افتتاح پروژه‌های زباله‌سوز استان و پروژه‌های خاص در این خصوص را به دادگستری اعلام کند.
موسوی با بیان اینکه دادگستری مازندران اجازه دفن غیربهداشتی زباله‌ها را نخواهد داد ،یادآور شد: تمامی اهرم‌های قانونی برای کمک به مدیریت این بحران در استان به کار گرفته خواهد شد و بازرسی‌های لازم برای نحوه پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مرتبط با زباله از سوی دادگستری مازندران انجام می‌شود.
وی توجه به امور فرهنگی را از دستگاه‌های متولی این امر در استان خواستار شد وگفت: میزان افزایش برخی جرایم همچون توهین به اشخاص، ضرب و جرح و تهدید از جمله موضوعاتی است که با فرهنگ‌سازی، کاهش چشم‌گیر خواهد داشت.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مازندران به ارائه آمار تفکیک‌شده برخی جرایم دراستان پرداخت و از رتبه اول مازندران در تعداد پرونده‌های توهین به اشخاص خبر داد وافزود: در شش ماهه نخست سال گذشته ۱۳هزار و ۷۴۵ فقره پرونده و در شش ماهه اول امسال تعداد ۱۷ هزار و ۹۷۸ فقره پرونده تشکیل شد که ۳۰ درصد افزایش و همچنین رتبه اول در کشور را داریم.
موسوی همچنین در خصوص پرونده‌های مربوط به ضرب و جرح عمدی به بیان جزییات پرداخت و اظهار داشت : در شش ماهه اول سال ۹۵ تعداد ۱۳ هزار و ۶۶۰ فقره پرونده و در شش ماهه نخست امسال ۱۶ هزار و۲۵۷فقره پرونده تشکیل شد که با ۲۰ درصد افزایش رتبه دوم در کشور را داریم. وی ادامه داد : سرقت از جمله جرایمی است که در استان با افزایش روبه‌رو بوده به طوری که در شش ماهه اول سال ۹۵ تعداد ۱۳ هزارو ۳۸۶فقره و در شش ماهه نخست ۹۶ تعداد ۱۴ هزار و ۹۱۲ فقره بوده که با ۱۲ درصد افزایش رتبه سوم در کشور را داریم.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مازندران با ابراز تاسف از افزایش برخی جرایم در استان فرهنگ‌سازی در این زمینه را راه‌کار مناسب خواند و گفت: تهدید از دیگر جرایمی است که در شش ماهه اول سال ۹۵ تعداد ۹ هزارو ۷۳۷ فقره ودر شش ماهه نخست امسال تعداد ۱۲ هزارو ۸۰۴ فقره پرونده در این خصوص تشکیل شد که شاهد ۳۲ درصد افزایش در این زمینه بودیم.
موسوی در خاتمه با بیان اینکه هیچ پرونده‌ای در خصوص طلاق بدون مشاوره وارد دستگاه قضایی نخواهد شد خاطرنشان کرد: در تمامی شهرستان‌ها مراکز مشاوره فعال هستند و پرونده‌های طلاق به این مراکز ارجاع می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی