جستجو

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان عنوان کرد 
 
رشد 16 درصدی اعتبارات هزینه ای گیلان در سال 96
 
 
 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در خصوص اعتبارات هزینه‌ای در سال 96 یادآور شد: در این بخش اعتباری حدود 3 هزار و 775 میلیارد ریال به استان اختصاص یافته که نسبت به سال گذشته حدود 16 درصد رشد دارد.
کیوان محمدی درخصوص برگزاری شورای برنامه‌ریزی و توسعه به عنوان مهم‌ترین نهاد تصمیم‌گیری استان گفت: در ده ماهه اول سال 1396 تعداد هشت جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با تصویب 33 مصوبه برگزار گردیده که برنامه‌ریزی توسط دستگاه‌های و برنامه‌های راهبردی توسعه، بررسی مسائل و رفع مشکلات دستگاه‌ها، استفاده از توان جوانان و بانوان در رده‌های مدیریتی، ارتقای سطح همکاری با نمایندگان محترم مجلس و توزیع اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی سرمایه‌ای دستگاه‌های استان مهم ترین عناوین مصوب شده در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان می‌باشند.
وی با بیان اینکه حضور در شهرستان‌ها به منظور بررسی وضعیت میدانی یکی از اهداف سازمان جهت تسریع در امور است ادامه داد: در سال جاری تاکنون موفق به حضور در 9 جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌های استان شامل آستانه ‌اشرفیه، تالش، بندرانزلی، صومعه‌سرا، شفت، ماسال، رودسر، لنگرود و لاهیجان به همراه بازدید از مهم‌ترین پروژه‌های شهرستان شده‌ایم تا از نزدیک در جریان مشکلات و پیشرفت مهم ترین پروژه های عمرانی شهرستان قرار گرفته و درصدد رفع مشکلات آنها برآییم.
محمدی، درخصوص اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: در سالجاری 12 جلسه با 57 مصوبه در این خصوص برگزار گردیده که 85 درصد آنها اجرایی گردیده است.

واگذاری ۷۱ پروژه در گیلان به بخش خصوصی
وی با بیان اینکه واگذاری پروژه‌ها، ارتقای بهره‌وری، ایجاد اشتغال و سرمايه‌گذاری از مهم‌ترین مباحث در اقتصاد مقاومتی است متذکر شد: براساس ماده 27 قانون الحاق 3 و ماده 88، تاکنون مجموعا 71 پروژه در استان به بخش خصوصی واگذار شده است.
محمدی تاکید کرد: رویکرد توزیع اعتبارات در سال 96 اجرای منویات مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی، افزایش تولید و اشتغال، گردشگری و حفاظت از محیط زیست است و این روند ادامه خواهد یافت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی