جستجو

 
 
اخبار ورزشی 
 
 
 

‍ ۶ مدال پیش درآمد وزنه‌برداران مازنی
شروع دوباره دوران طلایی
خبرشمال/

به یاد اهواز ۹۶ می مانیم و منتظریم برای سال های بعد که مدال های طلای مازندران را در قهرمانی کشور بشماریم.
تیم جوان شده که چه عرض شود، تازه پشت لب سبز شده استان روانه خوزستان شد و جلوی چشمان بهت زده رقبای دانه درشت، با ترکیبی جسور وزنه زد.
محصول این تیم چهار نقره و دو برنز بود که مرتضی بیگلری و حسین بیرانوند شاگردان آیدین نصرتی بدست آوردند و خودنمایی کردند در حالیکه اگر محمد مویدی ملی پوش نوجوان ما، دچار مصدومیت نمی شد احتمال رتبه بهتری هم بود. شاید فقط عباس رحیمی رئیس هیات وزنه برداری مازندران و تیم مصمم او و نصرتی تصورشان به کسب حداقل نتیجه بود ولی برای ما دور از تصور بود بدون نفرات باتجربه حتی به جمع پنج استان برتر راه پیدا کنیم. حالا می توانید در ذیل رتبه پنج استان اول را ببینید که مازندران از اردبیل و گیلان همیشه مدعی بهتر نتیجه گرفته و پشت سر خوزستان میزبان و تهران با آن جمعیت چند میلیونی است. چندان انتظارمان طول نمی کشد. سال دیگر همین موقع از طلای بزرگسالان می نویسیم و یک قدم دیگر نزدیک تر برای سلطه گرایی در دوره جدید.

رده بندی تیم های اول تا پنجم به شرح زیر است:
1-خوزستان با 555 امتیاز قهرمان
2-تهران با 490 امتیاز نایب قهرمان
3-مازندران با 396 امتیاز مقام سوم
4-اردبیل با 374 امتیاز
5-گیلان با 354 امتیاز


پایان ووشوی دختران کشور
با درخشش تالویی‌ها
نایب قهرمان شدیم
خبرشمال/

در آکادمی ووشوی تهران از مازندران زیاد گفته شد، از تیمی که باید در بخش دختران جدی به آن نگاه کرد که فراز و نشیب دارد اما همواره در میان مدعیان است.
تیم مازندران در رقابت های رده های سنی دختران کشور به عنوان دومی رسید و با ۴ طلا، ۲ نقره و یک برنز به کارش پس از اصفهان قهرمان پایان داد و تیم البرز به سومی دست یافت. مازندران در ساندا خوب نبود و دو فینالیست داشت که حنانه الهی نژاد طلایی شد و معصومه بزرگی نقره؛ اما درخشش تالو مازندرانی ها را به کورس قهرمانی بازگرداند و روی سکوی دوم نشاند. حضور شهلا علیجانزاده مربی پرسابقه و قهرمان ساز تالو خودش مایه اطمینان بود که مدعی جدی خواهیم بود و سیده سوگند گلشنی با دو طلا و یک نقره درخشان ترین چهره دختران مازنی بود. عسل برمکی یک برنز گرفت و سارا بوداغی هم طلایی شد تا مازندران در تالو فاصله اش را با استان های دیگر بیشتر کند و در نهایت به مقام نایب قهرمانی دست یابد. شهلا علیجانزاده به عنوان هیات ژوری در این مسابقات حضور داشت و سیده لیلا حسینی هم سر داور مسابقات بود. فرشته خیراله زاده نیز در جمع داوران حضور داشت. این مسابقات جنبه ی انتخابی تیم ملی برای رقابت های جهانی برزیل را داشت که امیدواریم هم در تالو و هم در ساندا امکان همراهی تیم های ملی را بیابیم. خیلی سخت است اما غیر ممکن نیست.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی