جستجو

شاعری در خصوص آخرین روند منطقه آزاد مازندران می گوید 
 
دولت در مورد منطقه آزاد مازندران تصمیم کارشناسی و غیر سیاسی بگیرد
 
 
 

خبرشمال/
مناطق آزاد تجاری در کشور با هدف تسریع تجارت خارجی و تحقق صادرات تولیدات کشاورزی و کالاهای صنعتی راه‌اندازی شد تا با رونق تجارت و جذب و جلب سرمایه‌گذاری خارجی، بهره‌گیری از معافیت‌های مالیاتی، بخشودگی سود و عوارض گمرکی و در نهایت رشد تراز تجاری، فرایند توسعه تسهیل شود.
دکتر علی محمد شاعری نماینده شهرهای شرق مازندران با نگاهی به تاریخچه ایجاد منطقه آزاد در مازندران، گفت: با توجه به سیاست‌های دولت و بر اساس موقعیت ویژه مازندران، سه منطقه پیشنهادی با مرکزیت بندر امیرآباد بهشهر و بنادر فریدونکنار و نوشهر با رعایت شاخص‌های ایجاد منطقه آزاد تجاری مورد بررسی و مطالعه کارشناسی دقیق قرار گرفت و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به‌واسطه داشتن شاخص‌های ویژه چون وجود بیش از دو هزار هکتار اراضی دولتی قابل تملک، بیش از یک هزار هکتار زمین محصور، وجود پس‌کرانه و زمین‌های پشتیبانی برای توسعه منطقه ویژه اقتصادی و فاصله نزدیک با بنادر کشورهای حاشیه دریای خزر، اتصال به راه‌آهن سراسری، نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی ساری، وجود اسکله‌های مدرن و مناسب، دسترسی به امکانات حمل و نقل مناسب جاده‌ای، هوایی و دریایی به‌ویژه خطوط ریلی، قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال-جنوب، امکانات مناسب زیربنایی از جمله آب، برق، گاز و مخابرات، دارا بودن ظرفیت تخلیه و بارگیری 7.5 میلیون تن در سال و امکان افزایش آن به بیش از 12 میلیون تن در آینده نزدیک، دوری از پایگاه‌های عمده نظامی و همچنین سرمایه‌‎گذاری حداقل به میزان 6 هزار میلیارد تومان انتخاب و به شورای عالی مناطق آزاد کشور معرفی شد چون بالاترین امتیاز شاخص‌های شورای عالی مناطق آزاد کشور در مازندران را کسب کرد.
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس، اظهار کرد: در طی دو سال اخیر استانداری مازندران سه بندر استان را بر اساس شاخص‌های شورای عالی مناطق آزاد بررسی کرد و به آن‌ها نمره داد که امتیاز بندر امیرآباد از همه بالاتر بوده و گزارش کارشناسی آن در یک مجلد 100 صفحه‌ای موجود است که به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور ارسال شد.
علی محمد شاعری عنوان کرد: 12 مهر 95 استاندار وقت مازندران درخواستی مبنی بر ایجاد منطقه آزاد تجاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر به‌همراه طرح توجیهی و معرفی منطقه آزاد تجاری و صنعتی امیرآباد بر اساس شاخص‌های مورد نظر شورای عالی مناطق آزاد به ترکان دبیر وقت شورای عالی مناطق آزاد کشور ارسال کرد.

تصویب منطقه آزاد تجاری امیرآباد از سوی شورای عالی مناطق آزاد کشور
وی افزود: سپس شورای عالی مناطق آزاد کشور در آبان ماه سال گذشته بندر امیرآباد را با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های ویژه با بالاترین امتیاز به عنوان منطقه آزاد مازندران تصویب کرد و این موافقت از سوی مهندس ترکان طی ابلاغ نامه‌ای به استانداری مازندران اعلام شد.
عضو مجمع نمایندگان مجلس مازندران ادامه داد: 13 شهریور 95 ترکان دبیر وقت شورای عالی مناطق آزاد کشور نامه‌ای مبنی بر ایجاد منطقه آزاد تجاری در بندر امیرآباد به دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ارسال کرد و سپس در 17 شهریور 95 دکتر جهانگیری طی نامه‌ای به ترکان دبیر وقت شورای عالی مناطق آزاد دستور پیگیری موضوع را داد.
شاعری با بیان اینکه در 9 آبان 95 حکم مسئولیت پیگیری منطقه آزاد امیرآباد و مدیر پروژه از سوی ترکان دبیر وقت شورای عالی مناطق آزاد برای مهندس سجودی صادر شد، افزود: در 4 آبان 95 مکاتبه ترکان دبیر وقت شورای عالی مناطق آزاد با فلاح استاندار وقت مازندران مبنی بر موافقت شورای عالی مناطق آزاد با ایجاد منطقه آزاد در امیرآباد بهشهر صورت گرفت.
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس گفت: در 27 آبان 96 فلاح استاندار وقت مازندران طی نامه‌ای به دکتر بانک؛ مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی و ویژه اقتصادی؛ پیگیری ایجاد منطقه آزاد تجاری-صنعتی و گردشگری به مرکزیت منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد از طریق هیات وزیران را درخواست کرد.
شاعری خاطرنشان کرد: در 5 مهر 96 مکاتبه معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور مناطق شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی خطاب به دکتر فلاح استاندار وقت مازندران در جوابیه نامه مبنی بر اخذ موافقت سازمان بنادر و دریانوردی کشور برای قرار گرفتن منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در محدوده منطقه آزاد تجاری انجام شد.

اعلام موافقت وزارت راه و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور با تبدیل منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد به منطقه آزاد تجاری
وی افزود: در 24 مهر 96 فلاح استاندار وقت مازندران به آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مورد مساعدت در جهت موافقت سازمان بنادر و دریانوردی با منطقه آزاد امیرآباد مکاتبه کرد و در نهایت در تاریخ 13 آبان 96 معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور با تبدیل منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد به منطقه آزاد تجاری، صنعتی در امیرآباد بهشهر موافقت خود را طی مکاتباتی به دبیر شورای عالی مناطق آزاد اعلام کرد.
عضو مجمع نمایندگان مازندران خاطرنشان کرد: همچنین این موضوع 5 آذر ماه 96 در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با حضور دکتر بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری کشور مطرح شد که یوسف نژاد نماینده مردم شریف ساری در مجلس موافقت خود را با ایجاد منطقه آزاد امیرآباد اعلام کرد و در نتیجه درخواست مذکور با حداکثر آراء در این کمیسیون تصویب شد.
شاعری گفت: بندر امیرآباد نخستین بندر شمال کشور مجهز به سیستم «رو رو» ریلی است و فاصله مناسبی با شهرها دارد بنابراین با منطقه آزاد تجاری شدن امیرآباد هیچ گره ترافیکی ایجاد نمی‌شود درحالی که سایر شهرهای ساحلی مازندران هم اکنون ترافیک روزانه غیر قابل تحملی دارد.

منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد کارکرد ملی دارد
شاعری تاکید کرد: منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد کارکرد ملی دارد و فقط مختص استان مازندران نیست و ضرورتی ندارد که منطقه آزاد در مرکز استان واقع شده باشد همانطوریکه همه 14 بندر فعال و بزرگ ایران در مرکز استان‌ها قرار ندارند بلکه به دلیل موقعیت استراتژیک، سرمایه‌گذاری‌ها و زیرساخت‌هایی که در این بنادر ایجاد شده است اهمیت پیدا کردند.
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس اظهار کرد: در حال حاضر منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد کالاهای تولید شده در سه استان مازندران، گلستان و سمنان را صادر می کند و حتی تجار و بازرگانان تهران و بخش مرکزی ایران نیز می توانند کالاهایی که مورد نیاز کشورهای آسیای میانه است را از طریق منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد صادر کنند.
شاعری گفت: همان گونه که استان مازندران با تولید محصولات کشاورزی، باغی، دریایی همچنین از نظر گردشگری در خدمت کل کشور است؛ امیرآباد نیز اگرچه در شرق مازندران واقع شده اما تنها عملکرد شهرستانی و استانی ندارد بلکه کارکرد ملی دارد.

نگاه‌های بخشی و محلی، منافع کلان را قربانی می کند:
وی خاطرنشان کرد: بندر امیرآباد منطقه‌ای استراتژیک برای توسعه صادرات ایران است و اعمال نگاه بخشی و محلی، منافع کلان را قربانی می‌کند که بسیاری از معضلات مازندران مانند بیکاری، عقب‌ماندگی و توسعه‌نیافتگی دقیقا به همین دلیل دیدگاه‌های منطقه‌ای است.
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه بیان کرد: تاکنون در سطح کشور هیچ استانی به طور کامل منطقه آزاد نشده است و این موضوع که برخی مطرح می کنند که کل مازندارن باید منطقه آزاد تجاری شود قطعا در سطح کشور قابل پیگیری و انجام پذیر نیست البته برخی استان‌ها دو منطقه آزاد دارند به همین دلیل می توان پس از تصویب منطقه آزاد امیرآباد، برای تصویب دومین منطقه آزاد مازندران اقدام کرد.

دولت در مورد منطقه آزاد مازندران تصمیم کارشناسی و غیرسیاسی بگیرد
شاعری تاکید کرد: دولت نباید تحت تاثیر نظرات نمایندگان قرار بگیرد بلکه باید هرچه سریع‌تر تکلیف منطقه آزاد مازندران را مشخص کند و قطعا تصمیم‌گیری دولت در مورد منطقه آزاد مازندران باید فنی، کارشناسی و غیر سیاسی باشد.
وی ضمن قدردانی از پیگیری و تلاش ربیع فلاح استاندار سابق مازندارن در جهت تصویب ایجاد منطقه آزاد تجاری امیرآباد، اظهار کرد: اکنون از مهندس اسلامی استاندار جدید مازندران نیز انتظار داریم که این مطالبه به‌حق مردم مازندران را پیگیری و این پروسه را به اتمام برساند.
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس تصریح کرد: با توجه به بررسی‌های کارشناسی و مراحل قانونی طی شده، تکمیل مدارک و مستندات، مصوبات و موافقت همه مراجع قانونی ذیربط درباره منطقه آزاد تجاری امیرآباد؛ از دولت انتظار می رود هر چه سریع‌تر تکلیف منطقه آزاد تجاری مازندران را مشخص و لایحه آن را به مجلس ارائه کند و از مجمع نمایندگان مجلس مازندران نیز می‌خواهیم با تعامل و همکاری از این فرصت برای توسعه استان نهایت استفاده را ببرند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی