جستجو

 
 
رهاورد 5 میلیاردی استاندارمازندران برای  مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران
 
 
 

خبر شمال/ آمل- مهدی غلامی

نخستین سفر و بازدید استاندارمازندران از مراحل پایانی فاز نخست ساخت مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در شهرستان آمل، کام هیات مدیره این مرکز را با موافقت و دستور پرداخت تهسیلات مورد نیاز به ارزش5میلیارد تومان برای ایجاد صنایع فرآوری و بسته‌بندی برنج دراین مرکز شیرین‌تر کرد.

مهندس اسلامی استاندارمازندران به همراه نبیان معاون عمرانی استاندار، دکترمحمدپور رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت، مدیران کل‌امورمالیاتی، توزیع برق، سرپرستی شعب بانکی ملی مازندران به همراه فرماندار، امام جمعه و دیگر مسئولان شهرستان آمل از بخش‌های مختلف مراحل پایانی مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادراتی برنج شهرستان آمل بازدید کردند.
مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران درگزارشی از مراحل ساخت این مرکز به استاندارمازندران و هیات همراه، با ابرازخرسندی از این سفر و بازدید گفت: این مرکز در زمینی به مساحت 170هزار مترمربع که
50 هزار مترمربع آن انبار برنج و6هزار مترمربع نیز واحدهای تجاری و خدماتی و سالن معاملات و پنجره واحد صادرات درحال ساخت، که تاکنون بیش از 80 میلیارد تومان توسط 428 سهامدار این مرکز و بدون دریافت تسهیلات دولتی هزینه شده است. اسماعیل یزدان پناه افزود: هفته‌های گذشته آسفالت بخش‌های مختلف این مرکز انجام شده وتا روزهای آینده محوطه سازی آن به پایان خواهد رسید و ما این آمادگی را داریم که انشالله بزودی با حضور مسئولان ارشد کشوری و استانی فازنخست آن را افتتاح کنیم. وی همچنین به موقعیت مهم ودسترسی آسان این مرکز به راه‌های ارتباطی هوایی، دریایی و زمینی به کشورهای همسایه خزر و پایتخت کشور اشاره کرد وگفت: تاشعاع 50کیلومتری این مرکز، قطب تولید برنج مازندران را شامل می‌شود و با بهره برداری از فاز نخست آن سالانه حدود 350 هزار تن و در فازهای بعدی تا 700 هزار تن برنج ظرفیت نگهداری، خرید فروش و صادرات وجود دارد.
مدیرعامل مرکزبین المللی تجارت وپایانه صادرات برنج ایران، با بیان این که در راستای رسالت و اهداف تعیین شده این مرکز پس از راه اندازی می‌تواند، نقش تعیین کننده‌ای درتنظیم بازار و صادرات برنج در کشور داشته باشد، گفت: ساماندهی بازار فروش وعرضه برنج، برند سازی، بسته بندی، بازاریابی و اطمینان خاطر برای مصرف‌کننده جهت خرید برنج سالم و بدون ناخالصی و نیز جلوگیری از واردات برنج و ظرفیت برای صادرات از دیگر اهداف مهم ساخت این مرکز در آمل است.

*حضور موفق در 12نمایشگاه ملی و بین‌المللی و رضایتمندی از برنج سالم مازندران
مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران همچنین به حضور موفق این مرکزامسال در12 نمایشگاه ملی ازجمله دو نمایشگاه بین‌المللی مواد غذایی درکشورهای روسیه وقطر اشاره کرد گفت: برنج مرغوب ما با استقبال بسیاری از سوی مسئولان ارشد دو کشورمواجه شده، به طوری که در زمان برپایی نمایشگاه دراین دو کشور بازدید‌کنندگان بسیاری برای خرید برنج ما صف کشیده بودند واین نشان از موفقیت نسبی ما درمعرفی برنج بوده که با صادرات آن تولید پایدار و خوداتکایی در برنج برای کشاورزان منطقه تضمین و تقویت خواهد شد.

* انتظار حمایت دولت برای ایجاد سورتینگ و بسته بندی برنج
یزدان‌پناه درادامه گزارش خود به استاندارمازندران گفت: با همت وهمراهی اعضای هیات مدیره و پشتوانه سهامداران همه مراحل فازیک بدون حتی ریالی تسهیلات دولتی ساخته شده و با توجه به مشکلات زیاد اقتصادی که درجامعه وجود دارد، برای ساخت آزمایشگاه، سورتینگ وبسته بندی برنج که تکمیل کننده چرخه تولید تا صادرات در این پایانه خواهد بود، نیازمند کمک واختصاص تسهیلات8 میلیارد تومانی هستیم که دراین مرکز که فنداسیون آن نیزپیش‌بینی شده، عملیاتی شود.
وی درپایان گفت: از زمان اجرای این پروژه تاکنون مجموعه‌های مختلف شهری، شهرداری، شورای شهر، ادارات مختلف شهرستان پای کار بودند وهمکاری خوبی داشتند، به خصوص از آقای رسولی فرماندارمحترم آمل ، دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم آمل درمجلس که درتامین قیر مورد نیاز برای آسفالت مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران ویژه زحمت کشیدند و آقای دکترمحمدپور عمران که افتخاری برای مجموعه وکشاورزان هستند، صمیمانه تقدیر وتشکر دارم.

* موافقت استاندارمازندران با پرداخت تسهیلات 5میلیارد تومانی ایجاد بسته بندی برنج
استاندارمازندران هم دراین بازدید وقدردانی از هیات مدیره مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران درشهرستان آمل گفت: برای توسعه وآینده کشاورزی مازندران، ساخت این مرکز با قابلیت‌های فراوان بسیاراثرگذار وامیدبخش است. مهندس اسلامی افزود: بازرگانی برنج و درکنار آن با قدرت هرچه تمام‌تر رقابتی سالم برای صادرات برنج که تولید نخست استان است، دربازارهای منطقه ایجاد کنیم و با شناختی که ازهیات مدیره این مرکز شده، این آرزوها دست‌یافتنی خواهد شد.
وی اضافه کرد: تلاش خواهیم کرد تا روزهای آینده با همکاری‌های بین بخشی شرایط پرداخت هرچه سریعتر تسهیلات مورد نیاز حداقل به ارزش 5میلیارد تومان برای ایجاد سورتینگ و بسته بندی برنج در این مرکز فراهم شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی