جستجو

شهردار نوشهر: 
 
کمپینگ ساحلی اجرا می‌شود
 
 
 

بودجه شهرداری در سال۹۷ مبلغ ۳۸ میلیارد تومان است که ۴۰درصد آن صرف هزینه‌های جاری می‌شود.
مجید شعبان نژاد شهردار نوشهر در نشست با اصحاب رسانه با اعلام این مططلب و با اشاره به اینکه در زمان قبول مسئولیت، شهرداری نوشهر با بدهی زیادی مواجه بود، افزود: اغلب شهرداری‌ها به دلیل کمبود منابع اعتباری با مشکلات مالی مواجه هستند.
وی یکی از منابع اصلی درآمدی شهرداری‌ها را از محل عوارض صدور پروانه اعلام کردو اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی و رکود بازار مسکن و کاهش ساخت و ساز این منبع درآمدی نیز کاهش یافته و شهرداری‌ها را با مشکلات مالی مواجه کرده است.
شهردار نوشهر به بودجه پیش‌بینی شده شهرداری در سال ۹۷ اشاره و تصریح کرد: برآورد درآمد شهرداری ۳۸ میلیارد تومان است که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بتوان این درآمد را به ۶۰ میلیارد تومان افزایش داد.
شعبان نژاد با بیان اینکه ماهانه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای پرداخت حقوق کارکنان شهرداری هزینه می‌شود و بخش زیادی از درآمد شهرداری را در بر می‌گیرد، ابراز امیدواری کرد: با اجرای طرح و برنامه جدید هزینه‌های شهرداری را کاهش داده و به جذب منابع درآمدی تمرکز داشته باشیم.
شهردار نوشهر به برخی فعالیت‌های عمرانی و خدماتی این شهرداری اشاره و تاکید کرد: پیاده رو سازی، ساخت تابلو ورودی و خروجی شهر، تغییر و اصلاح ایستگاه تاکسی، خرید دستگاه ساحل روب، اصلاح میادین شهر، نصب المان‌های شهری به همراه دیگر خدمات عمرانی و شهری با برآورد هزینه ۱۰ میلیارد تومان خلاصه طرح‌های مرتبط با حوزه خدمات شهری، فضای سبز و تجهیزاتی هستند.
وی یکی از مشکلات عمده نوشهر را آبگرفتگی معابر و خیابانها اعلام کرد و گفت: برای هدایت روان آبها، آبهای سطحی خیابان واحداث کانال مبلغ ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه برآورد شده است.
شعبان نژاد آسفالت خیابانها و معابر شهری را از برنامه‌های مهم پیش رو عنوان کردو اظهار داشت: ۶۹۱ هزار متر مربع از معابر و خیابانهای نوشهر با برآورد هزینه ۳۱ میلیارد تومان به آسفالت نیاز دارد.
شهردار نوشهر پروژه همافران را یکی از دغدغه‌های مهم کاری شهرداری و شورای اسلامی نام برد و اتمام این پروژه را اولویت برنامه‌های خود اعلام کردو افزود: با اتمام این پروژه تا شهریور ماه سال آینده و فروش واحد‌های ساخته شده بتوان به درآمدی بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان دست یافت تا بخشی از تعهدات مالی شهرداری بدین ترتیب اجرایی شود.
وی در خصوص طرح کمپینگ ساحلی گفت: این طرح با برآورد هزینه ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی تنظیم شد که امیدواریم با اجرای آن بتوانیم درآمدی را برای شهرداری فراهم کنیم.
شعبان نژاد خاطر نشان کرد: پروژه زباله سوز با پیشرفت فیزیکی ۹۰درصد با تخصیص اعتبار و همراهی استانداری تا شهریور ماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی