جستجو

مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان: 
 
تشکل‌های مذهبی در کاهش  آسیب‌های اجتماعی نقش موثری دارند
 
 
 

عبدالرضا چراغعلی مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان با اعلام این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر دو هزار و ۶۵۰ تشکل مذهبی در گلستان فعال هستند که هر کدام نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند.
وی افزود: آسیب‌ ها و ناهنجاری‌های اجتماعی سلامت روانی جامعه را تهدید می‌کند و اگر هیئت‌های مذهبی کارکرد خود را به درستی تبیین کنند، می‌توان به کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی امیدوار بود.
چراغعلی افزود: ظرفیت تشکل‌های مذهبی گلستان با بهره‌گیری از فضاهای مساجد و اماکن مذهبی و بهره‌گیری از معتمدان، کمک بزرگی برای مقابله با چالش آسیب‌های اجتماعی در استان است.
مدیر کل امور اجتماعی استانداری گلست ان ادامه داد: در کنار تشکل‌های مذهبی و مردمی، مشارکت همه دستگاه‌های اجرائی استان برای مقابله با این آسیب‌ها و برون رفت از معضلات اجتماعی بسیار ضروری است. وی بیان کرد: چنانچه برخی دستگاه‌ها از زیر بار مسئولیت اجرای تعهدات خود در مقابله با این آسیب‌ها شانه خالی کنند، دیگر نمی‌توان از تشکل‌ها انتظار تلاش در این عرصه را داشت. مسئول دبیرخانه کارگروه حقوق شهروندی استان افزود: استانداری گلستان از برخی دستگاه‌های اجرائی از جمله اداره کل ورزش و جوانان، تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، فنی و حرفه‌ای، شوراها و شهرداران، آموزش و پرورش و فرمانداران انتظار اقدامات فوق العاده و ضربتی در این حوزه دارد.
چراغعلی تصریح کرد: ارزیابی عملکرد مدیران در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی جهت اتخاذ تصمیم لازم به استحضار مقامات عالی استان خواهد رسید و از کم‌کاری دستگاه‌های مرتبط با این موضوع چشم پوشی نخواهیم کرد‌

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی