جستجو

 
اخبار
 
 
 

شهردار رشت :
مشکل آسفالت خیابان‌های اصلی رشت تا پایان سال برطرف می‌شود
تا پایان امسال مرمت، لکه‌گیری و روکش آسفالت تمامی خیابان‌های اصلی شهر رشت برطرف می‌شود.
دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت با اعلام این مطلب اظهار داشت: طرح "استقبال بهاران" با هدف استقبال از سال نو از دو هفته گذشته در رشت آغاز شده است.
شهردار رشت با بیان اینکه ترمیم و لکه‌گیری آسفالت معابر شهر رشت در اولویت اقدامات شهرداری قرار گرفته است تصریح کرد: صدور مجوز‌‌های حفاری به‌منظور اقدامات زیربنایی و زیرساختی از اسفند ماه در استان گیلان ممنوع شده است.
نصرتی با تاکید بر اینکه روزانه 100 تن آسفالت به‌منظور مرمت، لکه‌گیری و روکش معابر اصلی و فرعی شهر رشت استفاده می‌شود خاطرنشان کرد: تا پایان سال تمامی مشکلات آسفالت خیابان‌های اصلی شهر رشت برطرف می‌شود.
وی با اشاره به حوزه مبلمان شهری شهر رشت و با بیان اینکه پس از چهارشنبه‌سوری تمامی سفره‌های هفت‌سین و تجهیزات مختص مبلمان شهری ویژه نوروز در شهر نصب می‌شود افزود: محدودیت تعداد اتوبوس‌های شهری از عمده مشکلات شهرداری رشت است. شهردار رشت با بیان اینکه تا پایان هفته 15 دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر رشت اضافه می‌شود تصریح کرد: شهرداری رشت در حوزه پسماند تمامی قراردار‌های مد نظر را با پیمانکاران منعقد کرده است.
نصرتی با اشاره به اینکه شهر رشت در ایام پایانی سال و در ایام نوروز به‌علت افزایش ورود مسافران با تولید دو برابری زباله مواجه است اظهار داشت: تلاش است با اقدامات ویژه و جمع‌آوری صحیح پسماند در ایام نوروز چهره‌ شهر با مشکل مواجه نشود.
شهردار رشت از برگزاری 25 برنامه فرهنگی و جشنواره در شهر رشت خبر داد و با بیان اینکه برگزاری این جشنواره‌ها از روزهای پایانی سال آغاز شده و تا نیمه نخست فروردین ماه ادامه دارد افزود: 15 هزار نقشه گردشگری جدید و اصلاح شده در ورودی‌های شهر رشت توزیع می‌شود.
وی برگزاری جشنواره گل و گیاه، ساخت آبشار گل، بازارچه صنایع دستی، جشنواره بازی‌های بومی محلی، تورهای رشت‌گرد و آوای نوروز را از برنامه‌های شهرداری در ایام نوروز دانست و گفت: نوروزخوانی، طرح شب‌های رشت و شب‌های موسیقی رشت از عمده برنامه‌های شهرداری رشت در ایام نوروز است.


مدیرکل دامپزشکی گلستان؛
گلستان پاک از آنفلوآنزای
فوق حاد پرندگان است
مدیرکل دامپزشکی گلستان با بیان اینکه گلستان پاک از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است، اعلام کرد که کارشناسان این مجموعه به طور مستمر همه کانون های مستعد بیماری را رصد و نمونه برداری می کنند.
محمود رضا وفایی اظهار کرد: کارشناسان دامپزشکی به طور مستمر از کانون های مستعد بیماری اعم از دریا و مامن پرندگان مهاجر و بومی، تالاب ها، آبندان‌ها و بازارچه‌های هفتگی بازدید و نمونه‌برداری می‌کنند.
وی همچنین ازهم استانی‍ها خواست که از خرید طیور زنده از بازارهای محلی خودداری کنند و به فعالان حوزه طیور توصیه کرد که ضوابط بهداشتی و قرنطینه ای را جدی گرفته و مشاهده تلفات غیرعادی مرغداری‌های خود را به شبکه دامپزشکی شهرستان گزارش نمایند.
به گفته وی؛ برای پیشگیری از بروز این بیماری؛ مدیریت واحدهای پرورش طیور صنعتی با تشدید ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای از گله‌‌های خود محافظت کنند.
دکتر وفایی افزود: اکنون عرضه گوشت مرغ و تخم مرغ در مراکز مجاز در حال انجام است.
بیماری آنفلوآنزای فوق حاد طیور از طریق ورود پرندگان مهاجر به تالاب‌ها و منابع آبی ایران در برخی استانها مشاهده و به واحدهای مرغداری خسارت
وارد کرده است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی