جستجو

رییس پارک علم و فناوری گیلان خبر داد 
 
استقرار 7 درصد شرکت‌های فناور کشور
 
 
 

رییس پارک علم و فناوری گیلان از فعالیت 50شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان خبر داد .

دکتر مجید متقی‌طلب در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان به تشريح عملكرد پارك علم و فناوري استان در سال 96 پرداخت و اظهار داشت : تعداد شرکت‌های دانش بنیان در کل کشور هزار و 430 شرکت است و 42 پارک علم و فناوری در کشور فعالیت می‌کنند.

استقرار 7 درصد شرکت‌های فناور کشور در گیلان
دکتر متقی‌طلب از استقرار 7 درصد شرکت‌های فناور کل کشور در پارک علم و فناوری گیلان خبر داد و گفت:تعداد شرکت‌های فناور در کشور 4 هزار و 400 و در گیلان 312 شرکت است. وی با بیان اینکه میزان تسهیلات دریافتی توسط واحدهای فناور در کشور بیش از 6 میلیارد تومان است،گفت:این تسهلات توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،بانک‌ها و موسسات قرض الحسنه، صندوق کارآفرینی،صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت و برای حمایت به پارک‌ها و مراکز رشد اختصاص یافت.
رییس پارک علم و فناوری گیلان زمینه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در گیلان را کشاورزی،فن‌آوری اطلاعات،بیوتکنولوژی، الکترونیک،مواد،مکانیک،گردشگری، نانو و ارائه خدمات فنی مهندسی
عنوان کرد.

اختصاص 12میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های فناور گیلان
مدیرکل پارک علم و فناوری استان گیلان همچنین از اختصاص 12میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های فناور گیلان خبر داد .
وی اظهار داشت:‌ پارک علم و فناوری گیلان در سال 96 با کمک صندوق نوآوری و کارآفرینی امید در مجموع 12 میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های فناور پرداخت کرده است.
مدیرکل پارک علم و فناوری گیلان تصریح کرد:‌ این میزان تسهیلات پرداخت شده که منجر به ایجاد 915 فرصت شغلی مستقیم شده به شرکت‌های فناور در هسته تحقیقاتی،‌ شرکت‌های دانش بنیان و کانون‌های شکوفایی و خلاقیت پرداخت شده است.

فعالیت 50 شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری گیلان
متقی طلب با اشاره به وضعیت و جایگاه علم و فناوری در کشور عنوان کرد:‌ تعداد شرکت‌های دانش بنیان کل کشور در ابتدای سال 96 هزار و 430 مورد،‌ تعداد پارک‌های علم و فناوری کشور 42 مورد و میانگین شرکت‌های دانش بنیان نیز 34 مورد اعلام شده است.
وی تعداد شرکت‌های دانش بنیان در گیلان را نیز برشمرد و ابراز داشت:‌ در حال حاضر تعداد کل شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک‌های علم و فناوری استان گیلان 50 مورد بوده که در مقایسه با آمار کل کشور به میزان 1.4 برابر بیشتر از متوسط کشور است.

راه ‌اندازی استارت آپ‌ها در گیلان
مدیرکل پارک علم و فناوری گیلان از راه ‌اندازی استارت آپ‌ها در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد:‌ پارک علم و فناوری گیلان برای نخستین بار در کشور قصد دارد نسبت به راه اندازی استارت آپ در منطقه فشتام اقدام کند که با اجرای این طرح‌ ، گامی ارزشمند در راستای ایجاد فرصت‌های شغلی برداشته می‌شود. وی با اشاره به فعالیت‌های دیگر این مرکز افزود:‌ تعداد قراردادها و تفاهم‌نامه‌های امضا شده در نمایشگاه‌های کشور با سایر شرکت‌ها 71 مورد بوده که مبلغ این قراردادها در مجموع به میزان 2 میلیارد و 91 میلیون ریال برآورد شده است.
متقی‌طلب میزان صادرات در بخش‌های دانش بنیان را نیز اعلام کرد و اظهار داشت:‌ میزان صادرات حوزه دانش بنیان در پارک‌های علم و فناوری استان گیلان با توجه به توان و ظرفیت‌های بالای استان در سال 96 در مجموع به میزان 9 دهم میلیارد دلار بوده است.

کمبود فضای کالبدی پارک علم و فناوری گیلان
وی با اشاره به کمبود فضای کالبدی پارک علم و فناوری گیلان ابراز داشت:‌ کل فضای در دسترس پارک علم و فناوری گیلان در حال حاضر 23 هزار متر مربع است که با توجه به استعدادهای عظیم و پتانسیل‌های بسیار زیاد گیلان ، به هیچ عنوان
کافی نیست. متقی طلب میزان گردش مالی شرکت‌های دانش بنیان گیلان را بر شمرد و بیان داشت: پس از اعطای تسهیلات 6 میلیارد تومانی و حمایت‌های لازم پارک علم و فناوری استان گیلان، میزان ‌گردش مالی این شرکت‌ها در حال حاضر به میزان 165 میلیارد تومان رسیده است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی