جستجو

 
 
اخبار
 
 
 

مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان:
گلستان در ارائه خدمات عمومی
به سالمندان شرایط مطلوبی ندارد
با توجه به رشد جامعه سالمندی در استان گلستان، وضعیت خدمات عمومی در شهرهای استان به گونه‌ای نیست که پاسخگوی رفع نیازهای آنان باشد.
عبدالرضا چراغعلی مدیر کل امور اجتماعی استانداری گلستان با اذعان بر این مطلب افزود: در سال‌های اخیر توجه به مسائل عمرانی اگر چه خوب بوده است، اما موجب شد تا بخش مهمی از وظایف شوراها و شهرداری‌ها در قبال برخی شهروندان از جمله سالمندان به فراموشی سپرده شود.
چراغعلی ادامه داد: با وجود تاکیدات قانونی مبنی بر مناسب سازی شهرها و روستاها برای رفاه حال سالمندان، اما این اقدامات در استان اجرائی نشده و بسیاری از سالمندان به دلیل فقدان امکانات رفاهی خانه نشین، افسرده و یا بیمار شده‌اند. مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان یادآور شد: با توجه به دستور مقامات عالی اجرائی کشور مبنی بر ایجاد نشاط اجتماعی اقشار مختلف به ویژه سالمندان، برنامه‌های جدیدی در دستورکار قرار گرفته که پیرو آن تاکیدات لازم برای پیگیری این موضوع به فرمانداران شهرهای استان اعلام شده است. گفتنی است مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان در بازدید از کانون جهان دیدگان گرگان که به همت سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری برگزار شده بود با جمعی از سالمندان دیدار و با آنان به گفتگو نشست.

افزون بر 129 میلیارد ریال در معادن گلستان سرمایه گذاری شد
امسال 129 میلیارد و 603 میلیون ریال سرمایه گذاری جدید در بخش معادن استان انجام شد، که بیشترین رقم آن به حوزه اکتشاف یُد اختصاص دارد.
هومن هادیان معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان با تاکید بر این مطلب
اظهار کرد: رقم سرمایه گذاری سال جاری در بخش معدن استان نسبت به سال گذشته از280 درصد رشد برخوردار است. به گفته وی؛ مجموع سرمایه گذاری انجام شده در حوزه معادن استان گلستان 260 میلیارد ریال است. وی در خصوص وضعیت بهره برداری از معادن و ایجاد اشتغال آن افزود: یکهزار و 700 نفر در قالب اجرایی شدن 56 پروانه بهره داری در بخش معادن استان فعال هستند. هادیان اضافه کرد: امسال 100 فرصت شغلی جدید در بخش بهره برداری از معادن استان فراهم شد که نسبت به سال گذشته رشد صد درصدی دارد. وی همچنین مجوزهای صادر شده در حوزه معادن استان را در سال جاری شامل 25 فقره در برداشت موقت شامل شن، ماسه و خاک رس، چهار فقره در بخش پروانه اکتشاف و یک صدور گواهینامه کشف برشمرد.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان، طولانی شدن پاسخ به استعلام توسط دستگاه های مرتبط، زمان بر بودن اعطای وام ایمنی و آماده سازی و تاخیر در پرداخت بدهی از سوی خریداران در بخش استخراج ذغالسنگ، نیاز به سرمایه گذاری کلان و هزینه بر بودن حفاری و مشکل در خروجی پساب در حوزه استخراج یُد و تک بُعدی بودن استفاده از صدف کوهی را از جمله مشکلات در حوزه سرمایه گذاری رونق معادن استان بیان کرد.


سرپرست پلیس فتا گلستان اعلام کرد:
سرقت اطلاعات کاربران به واسطه اپلیکیشن و لینک‌های جعلی
سرپرست پلیس فتا گلستان از سرقت اطلاعات کاربران به واسطه اپلیکیشن و لینک‌های جعلی خبر داد.
سروان صاحبکاران سرپرست پلیس فتا گلستان گفت: ارسال لینک‌های جذاب و فریبنده جهت تحریک و تشویق کاربران و نصب بدافزار بر روی تجهیزات هوشمند آنان یکی از شگرد‌های مجرمان سایبری است. وی ادامه داد: در این شیوه‌ها مزاحمان و سارقان اینترنتی با ارسال برنامه یا لینک حاوی بدافزار با عناوینی فریبنده سبب تحریک و تهییج کاربران می‌شوند تا پس از کلیک بر روی لینک مذکور برنامه مخرب مورد نظر آن‌ها نصب و اجرا شود. وی افزود: برنامه‌های مخربی که به عنوان بدافزار شناخته می‌شوند می‌توانند علاوه بر دریافت و ارسال اطلاعات موجود در حافظه دستگاه، با ضبط صدا و تصویر سبب نقض حریم خصوصی آنان شوند. این مقام انتظامی گفت: همچنین برنامه‌هایی با عنوان صیغه یاب، نرم افزار عریان کننده در شبکه‌های اجتماعی در حال تبلیغ است، ابزاری جهت سرقت اطلاعات کاربران شده که تبعات غیرقابل جبرانی را به همراه خواهد داشت. سروان صاحبکاران ادامه داد:عبارت هم اکنون کلیک کنید تا چند دقیقه دیگر به دلایل امنیتی این لینک حذف می‌شود، برنده خوش اقبال امروز سایت ما، تصاویر لو رفته از بازیگران و نرم افزار‌های خاص با قابلیت‌های جذاب، فقط بخشی از انواع حربه‌های سارقان اینترنتی جهت تحریک کاربران است. سروان صاحبکاران ضمن هشدار به کاربران در خصوص مراقبت از اطلاعات خصوصی‌شان از آن‌ها خواست بر روی لینک‌هایی که مشکوک هستند و یا احتیاجی به آن ندارند به هیچ عنوان کلیک نکنند و از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند اقدام به خرید نمایند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی