جستجو

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان خبر داد 
 
اجرای طرح آرامش بهاری  در ۶۰ بقعه متبرکه
 
 
 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان از راه اندازی ایستگاه سلامت در ۱۰ بقعه شاخص مجری طرح آرامش بهاری استان خبر داد .
ححجت الاسلام والمسلمين ستارعلیزاده در نشستی خبری با خبرنگاران ، درباره برگزاری طرح آرامش بهاری در نوروز ۹۷ اظهار کرد : این طرح با هدف ترویج باورهای دینی ، سبک زندگی ایرانی اسلامی و تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی اجرا می‌شود .
وی اعلام کرد : تغییر در محتوای آموزشی و سطح بندی بقاع مجری طرح آرامش بهاری دو ابتکار و نوآوری در برگزاری این طرح در نوروز ۹۷ است .
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه تا سال قبل آرامش بهاری در یک سطح برای بقاع مجری طرح ابلاغ می‌شد،گفت : امسال بقاع مجری این طرح در استان‌ها به چهار سطح ویژه ، سطح یک ، سطح دو و سه تقسیم شده‌اند .

اجرای طرح آرامش بهاری از ۲۵ اسفندماه
علیزاده همچنین با اشاره به هشتمین سال برگزاری طرح آرامش بهاری در سطح کشور و گیلان گفت : این طرح از ۲۵ اسفند ۹۶ آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ۹۷ ادامه دارد . مديركل اوقاف و امورخيريه استان گيلان اعلام کرد : سه هزار نفر از اعضای هیئت امناء ، مدیران مراکز فرهنگی ، خدام رسمی و افتخاری بقاع متبرکه و کارکنان اوقاف در برگزاری این طرح مشارکت دارند . وي با اشاره به اینکه برای هر رده از بقاع مجری طرح آرامش بهاری برنامه‌های مخصوصی طراحی شده و توقع سازمان از هر بقعه در سطح خودش متفاوت است ، گفت : برای گیلان هشت بقعه مجری طرح آرامش بهاری ویژه تعیین شده است . علیزاده اذعان کرد : بقاع سطح ویژه ، سه تا پنج مبلغ ، خیمه معرفت و فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی دارند و تمام برنامه‌های آرامش بهاری را اجرا می‌کنند . وی یادآور شد : بقاع سطح یک در گیلان ۳۰ بقعه هستند که بین یک تا دو مبلغ داشته ، خیمه معرفت معمولی دارند و برنامه‌های محدودتری را اجرا می‌کنند . مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه بقاع سطح دو ۴۰ بقعه هستند که مبلغ و خیمه معرفت دارند ، گفت : امسال در گیلان ۷۸ بقعه خیمه معرفت دارند . وی اضافه کرد : بقاع سطح سه گیلان که تعداد آنها ۱۸۲ بقعه است ، ظرفیت استقرار مبلغ ندارند و شاید روحانی بومی هم نداشته باشند اما این ظرفیت را دارند که در ایام نوروز به روی مردم گشوده باشد ، نظافت شده و با سرویس بهداشتی تمیز در خدمت پذیرایی از زائران قرار بگیرند .

راه اندازی ایستگاه سلامت در ۱۰ بقعه شاخص مجری طرح آرامش بهاری
علیزاده یادآور شد : در ۱۰ بقعه شاخص مجری طرح آرامش بهاری ایستگاه سلامت راه اندازی می‌شود که خدمات پزشکی رایگان به زائران ارائه می‌کند . علیزاده تاکید کرد : تعامل و هماهنگی با دستگاه های اجرایی و انتظامی صورت گرفته تا ضمن جلوگیری از شیطنت عده‌ای فریب خورده ، طرح آرامش بهاری با کیفیت کامل برگزار شود .

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی