جستجو

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان عنوان کرد 
 
شهرک‌های صنعتی  پیشگام در استانداردهای زیست محیطی
 
 
 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان شهرک‌های صنعتی را یکی از بهترین و کامل‌ترین مکان‌های صنعتی در کشور دانست و افزود:این شهرک‌ها در امر رعایت ضوابط و استانداردهای زیست محیطی پیشگام هستند.
مهندس احمدی علی شهیدی گفت:پساب و پسماند زباله ، پلیدترین عنصر روی زمین هستند چون باکتری‌های موجود در خاک را نابود، زمین را عقیم،به سفره‌‌های آب زیر زمینی نفوذ و دوباره به سطح خاک می‌آیند و تمام موجودات زنده، درختان،گیاهان و بذر‌های سطح خاک را نابود می‌کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان رعایت ملاحظات زیست محیطی را یک اصل برای تمامی فعالان در عرصه صنعت دانست و گفت:خوشبختانه تعامل بسیار خوبی بین شهرک‌های صنعتی و محیط زیست استان وجود دارد .
شهیدی شهرک‌های صنعتی را یکی از بهترین و کامل‌ترین مکان‌های صنعتی در کشور دانست و افزود:این شهرک‌ها در امر رعایت ضوابط و استانداردهای زیست محیطی پیشگام هستند . وی همچنین با اشاره به وجود صنوف مزاحم و پراکنده در محدوده‌های شهری، خواستار برنامه‌ریزی و حمایت با هدف انتقال این واحدها به درون شهرک‌های صنعتی شد.
رییس شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت:توسعه شهرک‌های صنعتی خصوصی و استقرار واحدهای تولیدی در این شهرک‌ها گامی موثر برای تعدیل و حذف پسابهای خطرناک از پیکره مظلوم و بی دفاع محیط زیست است.
وی بررسی،مطالعه و رصد کامل واحدهای مزبور به لحاظ نوع آلودگی،تجهیز و تکمیل تصفیه خانه‌های صنعتی را از مهمترین اقدامات با هدف کاهش آلودگی واحدهای صنعتی و توسعه پایدار محیط زیست استان ذکر کرد.
شهیدی به اهمیت وجود سیستم‌های تصفیه در نواحی و شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و گفت:خوشبختانه طی سال‌های اخیر پروژه‌های عمرانی مهم و زیربنایی در رابطه با محیط زیست و تصفیه خانه‌های فاضلاب در سطوح شهرک‌های صنعتی استان به بهره‌برداری رسیده است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی