جستجو

مدیر کل ثبت اسناد و املاک خبر داد: 
 
افزایش 25 درصدی درآمدهای ثبتی
 
 
 

مدیر کل ثبت اسناد و املاک در حاشیه یازدهمین جلسه شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی اداره کل ثبت اسناد و املاک که اواخر اسفند ماه برگزار شد از رشد 25 درصدی درآمدهای ثبتی نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
محمدحسن بهادر گفت: درآمد تعهدی این اداره کل امسال 370 میلیارد ریال بوده و این در حالیست که تا پایان بهمن ماه با تلاش کارکنان این اداره‌کل بیش از 871 میلیارد ریال درآمد کسب و به خزانه دولت واریز شده است. وی ضمن تبیین عملکرد 11 ماهه واحدهای ثبتی استان افزود: کسب درآمد و افزایش حاصله نسبت به مشابه سالهای قبل حاکی از افزایش خدمت‌رسانی به مردم و سخت‌کوشی کارکنان بوده است و نفس کسب درآمد در ادارت ثبت منوط به ارائه خدمت به موقع به مردم خواهد بود و در واقع تا کار نکنیم چنین درآمدی کسب نخواهد شد. مدیر کل ثبت اسناد و املاک تلویحا خاطرنشان کرد با وجوداینکه این اداره‌کل دومین دستگاه درآمدزای استان می‌باشد، همواره کارکنان ما از مستأجر بودن در شهرستان‌ها رنج می‌برند و چنانچه در این خصوص تدبیر می‌شد این امکان وجود داشت با هزینه اجاره بهای دو سال واحدهای استیجاری و سایر هزینه‌های مرتبط یک واحد ثبتی در شأن کارمندان و مردم درشهرستان احداث نمود.
وی در ادامه به بی‌مهری و کم‌توجهی مسئولان نسبت به مشکلات موجود در زمینه اجرای طرح کاداستر اشاره کرد و افزود: نیمی از درآمدهای ثبتی در حوزه دفاتر اسناد رسمی به حساب هلال احمر و شهرداری‌ها واریز می‌گردد و این در حالیست که طرح کاداستر استان یک زیرساخت و نیاز ضروری برای توسعه پایدار بوده و جهت جلوگیری از بسیاری از معضلات مفید است و همچنان اجرای آن ابتر مانده است. بهادر در پایان ضمن عذرخواهی از مردم شهرستان ساری ابرازامیدواری کرد در سال آینده اداره ثبت اسناد این شهرستان به سه ناحیه تقسیم شود تا روند خدمت‌رسانی به مردم سهل‌تر گردد. گفتنی است اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجارتی استان با وجود خدمت‌رسانی به بیش از 67 هزار شرکت و اداره اجرای اسناد رسمی و واحد ثبتی مرکز استان در حال حاضر در 3 ساختمان استیجاری مشغول
خدمت‌رسانی می‌باشند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی