جستجو

 
 
اخبار 
 
 
 

ترامپ، به فکر دوشیدن گاو بزرگ است
معتقدم هر کسی که از سلاح شیمیایی علیه ملت خود یا سایر مردم استفاده کند، باید با او برخورد شود، اما چند موضوع سبب می‌شود که در این زمینه ابهامات بزرگی به‌وجود آید.
غلام‌علی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده رشت نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این مطلب بیان کرد: هنوز نظر گروه‌های حقیقت‌یاب در مورد تایید یا عدم‌تایید استفاده از سلاح شیمایی توسط دولت بشار اسد اعلام نشده، چگونه آمریکا متوجه این امر شد، آیا آمریکا راسا گروه حقیقت‌یاب است یا نیازی به نظرات کارشناسی نمی‌بیند؟. نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: این کشورها در
8 سال جنگ تحمیلی رژیم بعث علیه ایران، سلاح شیمایی را در اختیار عراق قرار می‌دادند که بارها نیز به همین دلیل عذرخواهی کرده‌اند و اکنون نیازی به اثبات نیست.وی با بیان اینکه غرضی در عجله این کشورها برای حمله به سوریه نهفته است، افزود: ترامپ با دیوانگی خود دنیا را وارد جنگ دیگری می کند، امیدوارم کشورهای اروپایی عقلانی رفتار کنند و ترامپ را در مسیرش همراهی نکنند، ترامپ فقط به دبال فروش اسلحه خود و دوشیدن گاو بزرگ است و حرفش نمی‌تواند درست باشد.

 

تاریخ فراموش نمی‌کند
ولی‌الله نانواکناری عضو مجمع نمایندگان مازندران در خصوص تمدید یکساله تحریم‌های شورای اروپا علیه ایران،تصریح کرد که برخی کشورهای اروپایی و آمریکا متاسفانه طی سال‌های گذشته نگاه ظالمانه‌ای به برخی کشورها داشته‌اند.
نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی برهمین اساس تصریح کرد: حافظه تاریخ فراموش نکرد غربی‌ها در جنگ تحمیلی به عراق کمک کرد و سلاح‌ شیمیایی در اختیار صدام قرار دارند.
وی ضمن تاکید بر اینکه تحریم‌های مذکور برای اولین بار در سال 2011 از سوی این شورای علیه کشورمان اعمال شد‌ و باید اذعان کرد که تحریم‌های ظالمانه اروپا و حتی آمریکایی‌ها با بهانه‌های واهی مانند نقض حقوق بشر انجام می‌شود که هیچکدام از آنها مطابق با قوانین بین‌المللی و حتی اخلاق انسانی نیست.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بیانیه شورای اتحادیه اروپا آمده که این تحریم‌ها منع سفر و مسدود شدن دارایی‌های 82 فرد و یک موسسه را شامل می‌شود و این در حالیست که باید از مسوولان این اتحادیه سوال شود آیا تحریم های چهل سال گذشته بر ایران اسلامی کارساز بوده یا خیر که مجدد اقدام به تمدید آنها می کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی