جستجو

حسین نیازآذری نماینده بابل طی یک نطق مفصل از مشکلات حوزه انتخابیه خود عنوان کرد: 
 
دغدغه‌های بزرگترین شهر استان
 
 
 

مردم عزیز از مجلس شورای اسلامی و نمایندگان خویش انتظار دارند در کنار وظایف نمایندگی همواره پیگیر مطالبات حوزه انتخابیه باشند. اگر مسائلی از تریبون خانه ملت مطرح می‌شود چیزی جز دغدغه‌های آنان نیست و بدون تردید مجلس باید مدافع حقوق اساسی ملت و صدای رسای آنان باشد.

حسین نیازآذری نماینده بابل و عضو فعال مجمع نمایندگان استان در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی خانه ملت به نکات مهمی در پیوند با چالش‌ها و فرصت‌های شهرستان بابل در همه بخش‌ها اشاره کرد. وی ضمن تبریک سال نو و عید مبعث و گرامی‌داشت یاد و خاطره سرداران و 1744شهید شهرستان بابل با تاکید بر این مطلب ادامه داد: پیشرفت و تعالی جامعه در گرو هم‌گرایی قوای سه گانه و دیگر نهادها در بستر همدلی ایجاد خواهد شد و هرگروه، جریان و شخصی که در مسیر اعتمادآفرینی ،امید‌بخشی و استحکام وحدت جامعه گام بردارد شایسته تکریم است.
نماینده بابل با خطاب قرار دادن همکاران خود در خانه ملت، دولت محترم و دستگاه محترم قضایی گفت: مردم شریف و قدرشناس کشورمان که همواره پشتیبان نظام و حامی ولایت هستند توقعی جز کار و خدمت از ما ندارند و هرگونه قصور و کوتاهی توسط مسوولان بی ثباتی به اعتماد عمومی وخدشه دارکردن امنیت ملی محسوب می‌شود لذا شایسته است درسال جدید با تمام توان برای هم‌افزایی، کار جهادی و تلاش مضاعف برای تحقق شعارملی سال که از اهداف اقتصاد مقاومتی می‌باشد، بکوشیم و نیک بدانیم که حفظ اشتغال موجود و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، تکریم سرمایه‌گذاران درامر تولید و دستان پینه‌بسته کشاورزان، دامداران، باغداران و کارگران شریف در پرتو حمایت جانبه از کالای ایرانی تجلی می‌یابد.
در کنار توجه به مسائل امنیتی، سیاسی، اقتصادی و عمرانی نباید از مدیریت مسائل اجتماعی و فرهنگی غافل باشیم و نگرانی خانواده‌ها از آسیب‌های اجتماعی را باید جدی گرفت و درخصوص مدیریت شبکه‌های مجازی و پیام‌رسان‌ها حفظ منافع ملی و حریم خصوصی زندگی مردم و اسرارآنها مقدم بر همه امور باشد.
نیاز آذری سپس به مشکلات مردم حوزه انتخابیه خود پرداخت و گفت: مردم ما از جناب آقای دکتر روحانی رییس جمهور محترم، معاونین ایشان و یکایک وزرای دولت و استاندار محترم مازندران انتظار دارند تا دیر نشده به‌طور ویژه و اساسی مسائل و مشکلات بیست و سومین شهرستان پرجمعیت کشور یعنی بابل را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهند.
وی افزود: من به مشکلات کشور واقفم اما نمی‌توانم نسبت به مطالبات مردم در کنار همه فرصت‌های پیش‌ِ رو بی تفاوت باشم. اقشار مختلف مردم در حوزه انتخابیه همواره در دیدارها به‌ویژه در ایام نوروز نگرانی‌ها و انتظارات به‌حقی را مطرح کردند از جمله توجه به اشتغال جوانان، معیشت، مبارزه با فقر و فساد، حفظ محیط زیست و اجرای عدالت در کشور از دولت و دستگاه قضایی توقع رسیدگی عاجل دارند.
واما:
1-آموزش و پرورش زیربنای توسعه هر جامعه است . در آستانه هفته گرامی‌داشت معلم و ضمن تکریم به مقام شامخ معلم ، توجه به شان و منزلت آنان و در کنار آن معیشت و تامین مطالبات صنفی معلمان از جمله افزایش حقوق آنها از مصادیق بارز عدالت می‌باشد. از مجلس و دولت می‌خواهم به این قشر فرهیخته اعم از شاغل و بازنشسته توجه شایسته‌تری داشته باشند. هرچند که خودم را شرمنده این قشر آبرومند می‌دانم.
2- به وزیر محترم جهاد کشاورزی درباره اهتمام جدی به تامین امنیت غذایی کشور با حمایت واقعی از کشاورزان، دامداران، باغداران و جلوگیری از واردت بی‌رویه و غیرضرور محصولات کشاورزی به‌ویژه برنج که هم اکنون متاسفانه ده‌ها هزار تن از تولیدات سال قبل در انبار کشاورزان و کارخانجات شالی‌کوبی، بی‌مشتری مانده را متذکر و یادآوری می‌کنم.
3- یادآوری به وزیر محترم نیرو بابت تسریع در اجرای طرح‌های آب و فاضلاب شهرستان بابل . از آنجاییکه اقتصاد استان مازندران آب‌پایه است متاسفانه این استان پرآب بخاطر عدم سرمایه‌گذاری دولت‌های ماضی و فعلی به چالش جدی کم‌آبی مواجه شده است که اشتغال و امنیت اقتصادی استان را به خطر انداخته است. لذا از شخص رییس جمهور محترم می‌خواهم برای مدیریت این ابرچالش پیشِ رو شخصا پیش‌قدم شوند.
4- تاکید به وزیر محترم ورزش و جوانان درخصوص احداث استادیوم ورزشی در زمین اهدایی ده هکتاری حیدرکلا و توجه به ورزش روستاییان و عشایر و یادآوری برای تسریع در به‌سازی ورزشگاه قدیمی شهر در راستای توجه به مطالبات به‌حق طرفداران تیم فوتبال «خونه به خونه» بابل.
5- از وزیر محترم صنعت ، معدن و تجارت توقع داریم با توجه به وعده‌های داده شده نسبت به توسعه و تقویت شهرک‌های صنعتی و حمایت واقعی از تولید کنندگان به‌ویژه ساماندهی معدن ذغال‌سنگ گلیران بندپی شرقی گام اساسی بردارند.
6- به وزیرمحترم تعاون ، کار و رفاه اجتماعی متذکر می‌شوم که با مدیران ضعیف و ناکارآمد در استان، مصوبات مجلس و اهداف دولت برای خدمت به مردم محقق نمی‌شود. تاکی باید جوانان جویای کار، بازنشستگان و جامعه کارگری هزینه ناکارآمدی مدیران سیاسی ونالایق را بپردازنند؟ آقای وزیر! آیا300هزارنفر بیمه شده تامین اجتماعی حق یک بیمارستان را ندارند !؟ ضمنا از توجه جناب‌عالی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص مجوز احداث درمانگاه شبانه‌روزی در شهر امیرکلا تقدیر و تشکر می‌شود.
7-مجدانه از دولت می‌خواهم مصوبات مجلس را برای ایجاد اشتغال پایدار جوانان به‌خصوص تثبیت و توسعه اشتغال جوانان تحصیل‌کرده در سطح شهرها و روستاها را با جدیت اجرایی نمایند وبا تمهیدات مناسب اعتباری که در قانون بودجه سال 97 فراهم شده فرصت اشتغال‌آفرینی را ازدست ندهد.
8- از وزیر محترم علوم ، تحقیات و فناوری انتظار می‌رود برای بهره‌برداری آموزشی و پژوهشی زمین 23هکتاری روستای دونه‌سر بخش گتاب تمهیدات جدی اتخاذ نماید. ضمنا لازم می‌دانم از پیشرفت‌های علمی و آموزشی دانشگاه صنعتی نوشیروانی تشکر و قدردانی نمایم.
9- از وزیر محترم راه و شهرسازی بیشترتوقع داریم به وضعیت نگران‌کننده راه‌های مواصلاتی شهرستان اهتمام شایسته‌ای داشته باشند و دستور تسریع عملیات اجرایی مصوبات سفر مشترک رییس محترم کمیسیون عمران مجلس و مقامات وزارت‌خانه را صادرفرمایند و همچنین اتصال راه آهن سراسری که حدود بیست کیلومتر با شهرستان فاصله دارد مورد توجه قرار گیرد. طرح جامع شهر بابل و امیرکلا توجه به شهرداری‌های پنچ‌گانه شهرستان و پروژه‌های مدیریت شهری و روستایی توجه بیش از پیش وزرای محترم کشور و راه و شهرسازی را می‌طلبد.
10- از وزیرمحترم فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظارداریم به نشاط و شادابی و مطالبات فرهنگی و هنری جوانان این شهرستان توجه نموده و طبق وعده داده شده نسبت به پروژه مجتمع سینمایی بابل و احداث فرهنگ‌سرای امیر پازواری امیرکلا اقدام فرمایند.
11- شهرستان بابل به‌دلایل مختلف علمی و زیرساختی استعداد خوبی در کسب و کارهای نوپا و فنآورانه دارد لذا از وزیر محترم ارتباطات و فنآوری اطلاعات و معاون محترم علمی رییس جمهوری می‌خواهم جوانان علاقمند و پرتلاش این شهرستان را حمایت عملی نمایند.
12- ضمن تشکراز تلاش‌های دلسوزانه وزیر محترم بهداشت تسریع در اجرای طرح‌های نیمه‌تمام نظام سلامت و ارتقای سطح درمانی، آموزشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل به‌ویژه اهتمام به طب سنتی و احداث کلینیک ویژه تخصصی در بخش لاله آباد که زمین مورد نیاز از سوی خیر نیک‌اندیش اهدا گردید مورد درخواست جدی مردم منطقه می‌باشد.
13- حفظ مواریث فرهنگی و تاریخی و تقویت گردشگری مصداق بارز حمایت از سرمایه‌گذاری داخلی است. جوانان فرهنگ‌دوست بابلی همواره نگران حفظ آثار تاریخی هستند و از کم‌توجهی سازمان میراث فرهنگی گلایه دارند.
14— ضمن تشکر و قدردانی از وزیر محترم نفت بخاطر پوشش گاز شهری درمناطق شهری و روستایی، تسریع در اتمام روستاهای باقی‌مانده مورد مطالبه جدی مردم می‌باشد. همچنین بر سرمایه‌گذاری بالادستی در حوزه نفت و گاز در دریای خزر تاکید می‌شود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی