جستجو

 
 
اخبار 
 
 
 

توصیه به باغداران
باران، نوید رحمت الهی بوده و آمدنش همراه با شادی است که در فصل بهاری خوشحالی‌اش وصف‌ناپذیر است، به‌ویژه در این زمان از سال که دغدغه و نگرانی از کم آبی است.
بارش برف در بیست‌وششمین روز از فصل بهار آسمان مازندران را غافلگیر کرد. بارش برف در شرایطی آغاز شد که همه با نگرانی به‌ویژه کشاورزان به استقبال تابستانی گرم می‌روند. بارش برف و باران در این زمان از سال که کشاورزان در حال آماده‌سازی و برخی خزانه‌گیری هستند همراه با خوشحالی کشاورزان بوده است. بارش باران و برف درحالی در این زمان از سال آغاز شد که پاییز و زمستان کم‌بارشی را تجربه کردیم به‌طوری‌که بحث تنش آبی برای همه مردم ملموس شد. باران نوید رحمت الهی بوده و آمدنش همراه با شادی است که در فصل بهاری خوشحالی‌اش وصف‌ناپذیر است به‌ویژه در این زمان از سال که دغدغه و نگرانی از تنش و استرس آبی است. معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: باتوجه به نقشه‌های هواشناسی، از عصر امروز تا پایان روز دوشنبه 27 فروردین ماه)، با تقویت سامانه سرد بارشی، شاهد تشدید بارش باران در مناطق ساحلی و جلگه‌ای و همچنین بارش برف در ارتفاعات استان خواهیم بود. احمد اسدی بیان کرد: در ارتفاعات و محورهای کوهستانی به‌دلیل بارش برف و پدیده مه، کاهش دید، لغزندگی و اختلال در تردد پیش‌‏بینی می‌شود. وی ادامه داد: باغداران مناطق کوهستانی نیز با توجه به بارش برف و کاهش دما تمهیدات لازم را به‌عمل آورند. معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: همچنین در مناطق ساحلی و جلگه‌ای به‌دلیل بارش باران آب‌گرفتگی معابر دور از انتظار نیست اسدی در پایان گفت: دریای مازندران نیز در این مدت به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

 

تقدير نمایند مردم بابلسر و فریدونکنار از رئيس راه و شهرسازي فریدونکنار
نمایند مردم بابلسر و فریدونکنار با ارسال لوحی از رئيس اداره راه و شهرسازی شهرستان فریدونکنار به پاس عملکرد خوب تشكر و قدردانی نمود .
به گزارش روابط عمومی راه و شهرسازی استان مازندران ، ولی الله نانواکناری نمایند مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با ارسال لوحی از تلاش های خالصانه مهندس داداشی رئيس اداره راه و شهرسازی شهرستان فریدونکنار و ديگر كاركنان اين مجموعه در راستای اجرای طرح ها و
پروژه های حوزه استحفاظی تشكر و قدردانی نمود . در بخشی از لوح ارسالی آمده است : بدینوسیله از زحمات صادقانه و مساعی و تلاشهای ارزشمند جنابعالی و همکاران محترم در پیگیری های مستمر و موثر تقدیر و تشکر بعمل می آید.

 

جذب 80 ميلياردي اعتبارات مکانيزاسيون کشاورزي در بهشهر
مدير جهاد کشاورزي بهشهر، اعلام کرد که سال گذشته، 80 ميليارد ريال اعتبارات توسعه مکانيزاسيون کشاورزي، معادل 190 درصد در اين شهرستان جذب شد.
خليل حقيقي با اشاره به بازديد رييس اداره مکانيزاسيون سازمان جهاد کشاورزي استان مازندران از 2 کارگاه توليد ادوات کشاورزي(هد کمباين، روتيواتور) در رستمکلا شهرستان بهشهر، گفت: سال گذشته از محل خط اعتباري مکانيزاسيون کشاورزي، 80 ميليارد ريال تسهيلات معادل
190 درصد در اين شهرستان جذب شد.
وي در ادامه به ارائه توصيه هاي لازم در خصوص استاندارد سازي ادوات و کسب گواهي استاندارد و ثبت نام در سايت مکانيزاسيون براي برخورداري از تسهيلات خط اعتباري مکانيزاسيون پرداخت و گفت: حمايت از توليدات گامي موثر در راستاي تحقق شعار مقام معظم رهبري در سال جاري مبني بر حمايت از کالاي ايراني است. مدير جهاد کشاورزي بهشهر ادامه داد: در 6 ماهه اخير، کارگاه توليدي روتيواتور اين منطقه، 20 دستگاه توليدي خود را با استفاده از تسهيلات بانکي بين متقاضيان واجد شرايط توزيع کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی