جستجو

 
 
شانزدهمین آیین رهاسازی ماهیان قرمز  در آمل برگزار شد
 
 
 

آمل/ خبرنگار خبرشمال
شانزدهمین آیین رهاسازی ماهیان قرمز با همکاری شورای اسلامی شهر ، شهرداری آمل و موسسه دیار سبز مازندران با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار آمل در پارک دهکده طلایی آمل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری آمل، در این مراسم حسین عمرانی مدیر عامل موسسه دیار سبز مازندران با بیان اینکه حمایت شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل موجب شد تا این آیین شانزده سال در آمل برگزار شود، اظهار کرد: هر چند برخی از خانواده ها امسال به دلایل زیست محیطی از خرید ماهیان قرمز امتناع کردند اما همچنان این آیین طرفداران خود را دارد.
وی افزود: نقش مدیریت شهری در برگزاری این گونه آیین ها شادی و نشاط را به جامعه شهری بر می گرداند.
عمرانی با اشاره به اینکه توزیع نهال توسط سازمان پارک ها و فضا سبز طی سال های برگزاری این آیین قابل توجه است و خانواده ها نیز از این رویکرد استقبال کرده اند.
فرشید لیتکوهی عضو شورای اسلامی شهر آمل نیز در این مراسم به اهمین محیط زیست در زندگی شهری پرداخت و افزود: پوشش‌های گیاهی که در استان مازندران وجود دارد نعمت و موهبتی است که دیگر استان ها از آن برخوردار نیستند و ما به دلیل این دارایی شکر گزاریم.
وی با بیان اینکه حفظ پوشش گیاهی از برخوردار بودن آن مهم تر است اظهار کرد: این فرهنگ باید در خانواده ها نهادینه شود و مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل سعی می کند با حمایت برنامه های زیست محیطی در این راستا گام های تاثیر گذاری بردارد. شهردار آمل نیز در این مراسم گفت: کوچکترین قدم همه شهروندان برای حفظ محیط زیست بزرگ ترین خدمت محسوب می شود.
احمد امیرسلیمانی افزود: جشنواره رها سازی ماهی های قرمز سفره هفت سین اقدام ابتکاری است که برای شانزدهمین سال با همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل و با حضور کودکان مهدها، دانش آموزان مدارس و خانواده ها یک هفته بعد از تعطیلات نوروزی برگزار می شود.
او، ایجاد نشاط و شادابی در شهر و حفظ و اشاعه فرهنگ زیست محیطی در میان نونهالان و نوجوانان را از اهداف مهم این جشنواره برشمرد.
شهردار آمل گفت: در این جشنواره شهروندان با رهاسازی ماهی های باقی مانده سفره هفت سین در حوض بزرگ پارک شهر زندگی دوباره ای را به آنها هدیه می کنند.
بر اساس این گزارش ، پس از اتمام سخنرانی ها و برگزاری مسابقات برای کودکان و توزیع جوایز ماهیان قرمز توسط کودکان و خانواده ها در حوض مرکزی پارک دهکده طلایی رها شدند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی