جستجو

 
 
اشتغال مانع از گسترش آسیب‌های اجتماعی است
 
 
 

 

ابوالقاسم صفوی فرماندار گرگان گفت: امروز دهیاران و اعضای شورای روستاها توجه داشته باشند اشتغال در روستاها تنها ملاک ارزیابی فرمانداری گرگان محسوب می‌شود.
 صفوی  یکی از مهمترین موضوعات جامعه را اشتغال دانست و تاکید کرد: اشتغال باعث می‌شود تا آسیب‌های اجتماعی در جامعه کم‌رنگی پیدا کند.
وی افزود: بر همین اساس ایجاد اشتغال در روستاهای گرگان یکی از وظایف اصلی فرماندار است که اگر این اتفاق به‌خوبی رخ ندهد نمی‌توان فرماندار خوبی برای مردم بود.
صفوی گرگان با اشاره به اینکه برای خدمات‌دهی به مردم، همه دهیاران و شوراییان روستاها باید به‌صورت جدی وارد حوزه اشتغال شوند، گفت: یکی از معانی اصلی توسعه، اشتغال است که بر همین اساس ساخت جوی و آسفالت خیابان‌ها نمی‌تواند یک اصل به شمار آید.
وی تصریح کرد: امسال منابع بسیار خوبی برای اشتغال روستاها در نظر گرفته شد که این موضوع نیاز به همکاری هرچه بیشتر دهیاران و شوراهای روستاها دارد.

قدردانی یک مقام امنیتی
از مدیرعامل غله منطقه 2

مدیرکل دفتر امور امنیتی، انتظامی استانداری مازندران از سید محمد جعفری مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 به خاطر مدیریت و هدایت بحران اعتصاب کامیون‌داران و رانندگان کامیون و مصائب ناشی از آن در بخش حمل و نقل قدردانی کرد.
شیرازی در بخشی از این تقدیرنامه آورده است: بدون شک تلاش و اهتمام وافر جنابعالی در زمان بروز بحران حمل و نقل در سطح استان مازندران که مصادف با برداشت و خرید دانه‌های روغنی کلزا  از کشاورزان توسط شرکت غله از مراکز خرید به شرکت روغن کشی بهپاک بهشهر، از بروز خسارت سنگین به بیت المال و کشاورزان زحمتکش و وقوع بحران بزرگتری در سطح استان جلوگیری به‌عمل آورد.
گفتنی است با توجه به خرید تضمینی بیش از
20 هزار تن دانه روغنی کلزا در استان مازندران که مصادف با  اعتصاب کامیون‌داران شد از آنجائیکه دانه روغنی کلزا فسادپذیری بالایی دارد، در صورت عدم مدیریت و تدبیر لازم، در پشتیبانی و لجستیک ترابری سنگین برای حمل و نقل سریع از مراکز خرید به شرکت روغن‌کشی، این چالش بزرگ می‌توانست زیان‌های هنگفت و بعضا جبران‌ناپذیری را به کشاورزان و همچنین بیت المال وارد سازد.


یک هزار و 200 فقره سند املاک علوی در گیلان اهدا می‌شود

یک هزار و ۲۰۰ فقره سند املاک علوی با حضور رییس بنیاد مستضعفان این هفته  در منطقه واجارگاه بخش کلاچای رودسر اهدا می‌شود.
پیرو منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تعیین تکلیف اراضی و املاک موسوم به علوی در مناطق محروم کشور و در راستای سیاست محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان ۱۲۰۰ فقره سند در چهل ونهمین مرحله از واگذاری‌های اسناد املاک علوی اهدا می‌شود.
تاکنون در راستای اجرای طرح محرومیت زدایی بیش از ۶۶ هزار فقره از اسناد املاک و اراضی علوی در ۱۴ استان کشور اهدا شده و در چهل و نهمین مرحله از این واگذاری‌ها ۴۰۰ هزار مترمربع به ارزش تقریبی ۵۲۱ میلیارد ریال اهدا می‌‍شود.
مراسم اهدای یک هزار و ۲۰۰ فقره اسناد علوی امروز ۲۳ خرداد با حضور  محمد سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان به همراه معاونین، نماینده ولی فقیه استان گیلان و امام جمعه رشت، استاندار گیلان و جمعی از ائمه جمعه و جماعات و مسئولان استانی در منطقه واجارگاه، مسجد جامع روستای گاوماست بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی