جستجو

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی مازندران:
 
زندان جای بزهکاران است، نه بدهکاران
 
 
 

مديركل زندان‌های مازندران، تعداد زندانیان بدهکار این استان را 406 نفر عنوان کرد که برای آزادی این تعداد زندانی جرائم غیرعمد حدود
60 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
علی اکبر غفاریان مسلمی در آيين جشن گلريزان زندانيان غيرعمد غرب مازندران كه به ميزباني مديريت زندان نوشهر در تالار ملل نمک‌آبرود برگزار شد با بيان اينكه برنامه‌هاي مختلفي جهت نگهداري صحيح زندانيان در زندان‌ها انجام مي‌شود اظهار كرد: اصلاح شخصيت زندانيان از ديگر وظايف سازمان زندان‌ها است كه در بعد فرهنگي و قرآني انجام مي‌شود.
مديركل زندان‌هاي مازندران افزود: اينكه زندانيان بي‌گناه و غيرعمد در زندان بمانند راضي نيستيم و سعي ما بر این بود كه به‌نحوي اين افراد بيش از اين در زندان نمانند زيرا هم به خودشان و هم به خانواده‌هايشان صدمه وارد مي شود.
  غفاريان با اشاره به اينكه در سال 96 تعداد 280 نفر از زندانيان غيرعمد با كمک خيران و دستگاه قضا آزاد شدند خاطرنشان کرد: اين افراد 40 ميليارد تومان ديه داشتند كه با فرهنگ صلح و سازشي 13 ميليارد تومان در دادگاه تقاضاي اعصار كردند و قسط‌بندي شد و يک سوم نيز شاکیان رضايت دادند و از 40 ميليارد تومان به 6 ميليارد و 800 ميليون تومان رسيد که 280 زنداني غير عمد آزاد شدند.
وي با بيان اينكه اصولا زندان جاي بزهكاران است و جاي بدهكاران نيست تصريح كرد: ستاد دیه از سال 81 در این استان تشکیل شده است که از آن سال تاکنون تعداد چهارهزار و 500 زندانی از زندان‌های این استان آزاد شدند.
غفاريان خاطرنشان كرد: در جشن گلریزانی که هفتم ماه جاری در این استان برگزار شد، خیران برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد این استان حدود
 600 میلیون تومان کمک کردند.
در ادامه این مراسم سيد عبدالله حسيني ریيس زندان‌هاي نوشهر چالوس و كلاردشت نيز گفت: اين شهرستان در سال 96 توانست رتبه نخست را در كمک براي آزادي زندانيان در مازندران كسب كند.
وي افزود: در سه ماهه نخست امسال 110 پرونده اخذ رضايت شد و 80 نفر از مددجويان آزاد شدند.
به گزارش ايسنا، در اين آيين در مجموع خيران غرب مازندران 140 ميليون تومان براي آزادي زندانيان اين منطقه كمك كردند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی