جستجو

 
 
شور شدن
آب‌های زیرزمینی مازندران 
 
 
 


مدیرعامل آبفا مازندران اعلام کرد که آب‌های زیرزمینی استان به سمت شوری پیش می‌رود.
ذبیح‌الله ذاکری اظهارداشت: دراین راستا، سال قبل در گلوگاه آب‌شیرین‌کن افتتاح‌شده‌ است.وی هزینه تولید آب در استان را به قیمت هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: برداشت بیش‌ از حد و مصرف بی‌رویه از منابع آبی سبب تهدیداتی می‌شود و یکی از مهم‌ترین شاخص‌های شرکت‌های آب و فاضلاب، تأمین آب باکیفیت است و این امر خط قرمز ما محسوب می‌شود.
ذاکری با اظهاراین‌که به سمتی می‌رویم که هزینه‌های ما برای تولید آب چندین برابر می‌شود و گفت: در برخی شهرستان‌های شاهد افزایش منگنز و آهن در آب شهرستان‌های غربی استان هستیم.وی گفت: در حال حاضرآب باکیفیت و با هزینه بالا در اختیار مردم استان قرار داده می‌شود و باید به مدیریت مصرف در حوزه آب توجه اساسی کرد زیرا قبول کنیم که با کمبود بارندگی و منابع مواجه هستیم.

پرداخت بخشی از مطالبات چایکاران عباس‌آباد

38 میلیون تومان مرحله اول از مطالبات چین اول برداشت برگ سبز چای به چایکاران شهرستان عباس‌آباد پرداخت شد.
مدیرعامل شرکت تعاونی چایکاران گفت، با پایان یافتن چین اول برگ سبز چای ۱۰۶ هزار کیلو برگ سبز چای برداشت شد که از این میزان ۹۴ هزار کیلو درجه یک و ۱۲هزار کیلو درجه دو می‌باشد.
جعفر نژاد افزود : قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای درجه یک ۲۷۲۹ تومان و درجه دو ۱۵۲۸ تومان است .وی گفت : از ۹۸میلیون تومان طلب چایکاران ۳۸ میلیون تومان مربوط به نیمه اول اردیبهشت توسط کارخانه کلار چای « کلارآباد » پرداخت و مابقی هم بزودی پرداخت می‌شود.۴۰ خانوار چایکار در ۲۷ هکتار از باغات چای شهرستان عباس‌آباد در سه مرحله بهاره، تابستانه و پاییزه به برداشت برگ سبز چای مشغول هستند.


راه‌اندازی مجدد خط تولید کاغذ روزنامه در مازندران
با سفارش ۵ هزار تنی
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد از راه‌اندازی مجدد خط تولید کاغذ روزنامه با سفارش ۵ هزار تنی برای استفاده مطبوعات داخلی که  دوسال است که متوقف شده بود را اعلام کرد.
سید‌محمدرضا دربندی گفت:‌ این مرحله نخست تولید کاغذ روزنامه است و این سفارشات ادامه‌دار خواهد بود.وی از تعطیلی خط تولید کاغذ روزنامه در این کارخانه در سال گذشته خبر داد و گفت: می‌دانم که بسیاری از روزنامه‌ها تولید یکسال این کارخانه را از پیش خریداری می‌کردند. با توقف این تولید و گران شدن دلار و مشکلاتی که در ورود کاغذ پیش آمد‌، مطبوعات ما دردسترسی به کاغذ دچار مشکل شدند‌، بنابراین وزارت وارد عمل شد تا نیاز این مطبوعات را پاسخ دهد.

 
بهره‌برداری از 54 طرح کشاورزی در مازندران
رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: در هفته کشاورزی 54 طرح در این استان به
 بهره برداری خواهد رسید.
دلاور حیدرپور با بیان این مطلب افزود: برای بهره‌برداری از این طرح‌ها، بیش از 203 میلیارد ریال هزینه شده و بیش از 11 هزار و 300 خانوار از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.
وی با توصیه به صاحبان شالیزارهای بین 40 تا 50 هکتار مناطق مختلف این استان مبنی بر استفاده از کشت‌های جایگزین به دلیل کم آبی گفت: تاکنون 5 هزار و 700 هکتار از این زمین‌ها به کشت پنبه، ذرت، سویا و علوفه اختصاص یافته است.حیدرپور ظرفیت آب بندان‌های مازندران را 340 میلیون مترمکعب اعلام کرد و افزود: این آب بندان‌ها می توانند کمک شایانی به بحران کم آبی در این استان کرده و احیای آن‌ها در 2 تا 3 سال آینده از جمله برنامه‌های این سازمان است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی