جستجو

مدیرکل امور مالیاتی گیلان خبر داد
 
توافق مالیاتی با اصناف بابت عملکرد سال 96
 
 
 
مدیرکل امور مالیاتی گیلان از توافق سازمان امور مالیاتی با اصناف بابت عملکرد سال 1396 خبر داد و از کلیه صاحبان مشاغل گروه سوم خواست تا براساس این توافق حداکثر تا پایان خرداد جاری مالیات عملکرد سال 1396 خود را پرداخت کنند.

جواد انوری از توافق سازمان امور مالیاتی با اصناف بابت عملکرد سال 1396 خبر داد و گفت: به منظور تکریم مودیان و تسهیل در وصول مالیات و ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در تعیین مالیات عملکرد سال 96 برخی از صاحبان مشاغل که در گروه سوم ماده 12 آیین نامه اجرایی موضوع ماده 95 قانون مذکور قرار می گیرند، مشمول این توافق خواهند شد.
مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان افزود: کلیه صاحبان مشاغل گروه سوم که مجموع فروش کالا و خدمات آنها در سال 1396 حداکثر 10 برابر معافیت موضوع ماده 84 قانون مالیات های مستقیم یعنی نهایتا 2 میلیارد و 400 میلیون ریال باشد می توانند براساس این توافق حداکثر تا پایان خرداد جاری مالیات عملکرد سال 1396 خود را با 5 درصد افزایش نسبت به مالیات قطعی شده عملکرد 1395 از طریق سامانه «www.tax.gov.ir» قطعی نموده و پرداخت کنند.

وی یادآور شد: آن دسته از مودیان که امکان پرداخت مالیات مقطوع موضوع این توافق را به صورت یکجا در خردادماه ندارند می توانند آن را حداکثر تا چهار ماه به صورت مساوی تقسیط کنند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: مودیانی که قصد استفاده از توافق مذکور را دارند در صورت نیاز به راهنمایی درخصوص چگونگی تکمیل اظهارنامه می توانند به ادارات امور مالیاتی مراجعه داشته باشند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی