جستجو

برای نخستین بار در بیمارستان تامین اجتماعی ولیعصر(عج) قائم‌شهر انجام شد
 
نمایش آنلاین جراحی آنژیوپلاستی مغز در کنگره فرانسه
 
 
 


عمل آنژیوپلاستی مغز، در بیمارستان تامین اجتماعی ولی عصر(عج) قائم شهر مازندران انجام و به‌صورت زنده و ماهواره‌ای در کنگره جهانی مغز و اعصاب لینک فرانسه پخش شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بیمه تامین اجتماعی، پزشکان حاضر در کنگره بین‌المللی مغز و اعصاب فرانسه، تکنیک درمانی آنژیوپلاستی مغز در بیمارستان ولی عصر(عج) قائم‌شهر را به‌صورت زنده تماشا کردند.
در این تکنیک درمانی که روی دو بیمار ٧٠ و ٥٩ ساله انجام شد، بدون شکافته شدن حفره سر، گرفتگی رگ‌های مغز و خون مردگی موجود در مخچه بیماران برطرف شد.
دکتر محمد توانایی، مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی در راستای اهداف و برنامه‌های خود در مقوله ارتقاء و ارائه درمان‌های پیشرفته و تخصصی، با تجهیز و سرمایه‌گذاری لازم موجبات ارائه آخرین روش‌های درمانی نورواینترونشن را در بیمارستان ولیعصر(عج) قائمشهر فراهم کرده است.
توانایی ادامه داد: جای خوشحالی‌ست که امروز همگام با پیشرفته‌ترین مراکز درمانی در اروپا و آمریکا قادر به ارائه درمان پیشرفته به بیمه‌شدگان سراسر کشور هستیم و از اعزام بیماران به خارج کشور جهت دریافت درمان فوق‌تخصصی و هزینه‌بر پیشگیری شده است.
همچنین به گفته دکتر عسگر قربانی، جراح و فوق‌تخصص اینترونشنال نورو رادیولوژی مغز و سرپرست تیم پزشکی انجام این عمل، ریسک این تکنیک درمانی که فقط ٢ ساعت زمان می‌برد، ٥ تا ٧ درصد است و بیمار پس از طی دوره مراقبتی تا کمتر از ٤٨ ساعت، از بیمارستان مرخص می‌شود.

قابلیت‌ها و امکانات زیرساختی و تجهیزات پزشکی، مهم‌ترین دلیل انتخاب بیمارستان منطقه‌ای ولی‌عصر(عج) قائم‌شهر
مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران، قابلیت‌ها و امکانات زیرساختی و تجهیزات پزشکی پیشرفته را دلیل اصلی انتخاب بیمارستان تامین اجتماعی        ولی‌عصر(عج) قائم‌شهر، به نمایندگی از مراکز بیمارستانی کشور ایران برای پخش زنده این تکنیک درمانی در کنگره بین‌المللی لینک پاریس دانست و گفت: امکان پخش زنده آنژیوپلاستی مغز در این کنگره فقط برای پنج کشور برزیل، کانادا، ویتنام، فرانسه و آمریکا وجود داشت که موفقیت کادر پزشکی بیمارستان تامین اجتماعی ولی‌عصر(عج) قائم‌شهر، سال گذشته در انجام این عمل و در حضور پروفسور لوران اسپل، دبیر کنگره جهانی لینک فرانسه، این امکان را برای جمهوری اسلامی ایران فراهم کرد.
دکتر محمد خورشیدی ادامه داد: طی یک‌سال اخیر، قریب به ٣٠٠ مورد آنژیوپلاستی مغز با حضور مراجعانی از ٢١ استان کشور در بیمارستان تامین اجتماعی ولی‌عصر(عج) قائم‌شهر انجام شد.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان مازندران همچنین گفت: انجام این عمل جراحی فوق‌تخصصی، یکی از مهم‌ترین اتفاقات علمی روز دنیا بوده که به جهانیان نشان داد سازمان تامین اجتماعی در جهت دستیابی به اهداف سازمانی خود با بهره‌گیری ‌از دانش فرزندان  علمی که از سرمایه‌های کشور ما هستند در جهت ارتقای سطح بهداشت درمان و امید به زندگی از هیچ کوششی دریغ ننموده و در این اتفاق مهم سهم بالایی دارد و می‌توان گفت در جهان به توفیقات و      موفقیت‌های چشمگیری دست یافته است.

تجمیع تمام امکانات مورد نیاز در این بیمارستان
دکتر هاشم‌پور، رئیس بیمارستان منطقه‌ای ولی‌عصر(عج) قائمشهر نیز گفت: برای اینکه یک عمل جراحی به‌صورت زنده پخش شود، خصوصاً در حوزه‌های فوق‌تخصصی پزشکی باید زیرساخت‌های سخت‌افزاری و تکنولوژیکی درمان لحاظ شود.
وی ادامه داد: زیرساخت‌هایی مانند لوازم و تجهیزات، نیروی انسانی متخصص و همچنین داشتن اعتماد به نفس که بتوان در مقابل چشمان هزار فوق‌تخصص از کل دنیا این کار را به‌ نحو شایسته انجام داد، لازمه کار ما بود که خوشبختانه تیم پزشکی و تیم مدیریتی بیمارستان در این مهم موفق عمل نمودند.
دکتر هاشم‌پور در پایان گفت: باعث افتخار است که تمامی این امکانات در بیمارستان منطقه‌ای ولی‌عصر(عج) قائم‌شهر
 تجمیع شده است.

بیمارستان ولی‌عصر(عج) قائم‌شهر، نماینده پرافتخار ایران در حوزه اعمال جراحی بسته مغز در جهان
گفتنی‌ست، کنگره بین‌المللی مغز و اعصاب لینک فرانسه یکی از مهم‌ترین کنگره‌های علمی اَعمال جراحی بسته مغز در جهان است که یک‌هزار پزشک فوق‌تخصص مغز و اعصاب و عروق مغز سراسر دنیا در آن حضور دارند.
لازم به ذکر است، کنگره LINNC فرانسه یکی از معتبرترین همایش‌های متخصصین عروق مغز (نورواینترونشنیست) در دنیاست که به‌صورت سالیانه برگزار می‌شود. در این کنگره، مرور و تبادل آخرین دست‌آوردهای علمی در این رشته فوق‌تخصصی انجام می‌شود و فقط تعداد محدودی از کشورهای پیشرفته علمی و دارای رتبه علمی بالا، حق پخش مستقیم عمل جراحی در این کنگره را دارند.
مدیریت درمان استان مازندران و بیمارستان ولی‌عصر(عج)، جزء معدود مراکز درمانی کشور است که از دانش و تجهیزات پزشکی و درمانی به‌روز جهانی برای انجام این عمل برخوردار است. بر همین اساس نیز جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یکی از ٦ کشور برتر حائز شرایط پخش مستقیم عمل جراحی در این کنگره انتخاب شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی